Tον νίκησαν οι αδυναμίες του…

Δυναμική συμπαράσταση από τον κόσμο στο Κατσάνειο, αλλά νίκη – πρόκριση της ΑΕΚ, με 1-3 σετ…

Βόλει, Ηρακλής

Ο κόσμος του ΗΡΑΚΛΗ ήταν και πάλι δίπλα στην ομάδα, στο Κατσάνειο, συμπαραστάθηκε δυναμικά στον αγώνα κυπέλλου κόντρα στην ΑΕΚ, όμως οι φιλοξενούμενοι έφυγαν με την πρόκριση, επικρατώντας με 1-3 σετ.

Οι “κυανόλευκοι” προδόθηκαν από τις εγγενείς αδυναμίες τους, που τους οδηγούν σε λάθη, μολονότι προηγούνται στα σετ και αυτό συνέβη εμφατικά και σε αυτήν την αναμέτρηση, με απώλειες διαφορών 3-4 πόντων για την ομάδα του Άγγελου Αγγελή. Το μόνο σετ, που έκλεισε υπέρ των γηπεδούχων, ήταν το δεύτερο και αυτό με μακρά… περιπέτεια, στο 31-29.

Τα υπόλοιπα τα κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι με 22-25, μολονότι είχαν βρεθεί πίσω στο σκορ.

Ο αγώνας είχε και αποβολή παίκτη και συγκεκριμένα του Παλέντζα της ΑΕΚ, για απρεπή συμπεριφορά προς τον κόσμο του Ημίθεου.