Aτυχία με Μπαρδούκα και νέα ήττα στο “τάι μπρέικ”!

Το ούτως ή άλλως ελλιπές ρόστερ του βολεϊκού Ηρακλή δέχθηκε πλήγμα με τον τραυματισμό του διαγωνίου του στον αγώνα με τον Φλοίσβο και λύγισε στο “τάι μπρέικ” στην έδρα του Φλοίσβου…

Βόλει, Ηρακλής

Την ήδη δύσκολη προσπάθεια της ομάδας του Άγγελου Αγγελή, που αγωνίζεται με ελλιπές ρόστερ στη Pre League, κατέστησε ακόμη πιο δύσκολη η ατυχία στον αγώνα του “Σοφία Μπεφόν” με τον Φλοίσβο, με τον Ηρακλή να χάνει στο 5ο σετ του παιχνιδιού, με 3-2.

Συγκεκριμένα, ενώ οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν με 1-2 στα σετ, είχαν την ατυχία να χάσουν με τραυματισμό τον βασικό διαγώνιό τους, Κωνσταντίνο Μπαρδούκα και να αλλάξουν οι ισορροπίες της αναμέτρησης.

Ως διαγώνιος πέρασε ο Ζένια Γκόρτσανιουκ, από το 4ο σετ, αποχωρώντας από τη θέση του ακραίου, το ματς “γύρισε” υπέρ των γηπεδούχων και φτάσαμε στην ανατροπή και στο τελικό 3-2 στα σετ, μολονότι ο Ημίθεος – όσο είχε τον Μπαρδούκα στη σύνθεσή του – κατόρθωσε να προηγηθεί δύο φορές, με 0-1 και 1-2 στα σετ.