Η στέψη του πρωταθλητή στο “φλεγόμενο” Κατσάνειο (vids+pics)

Oμάδα και κόσμος γιόρτασαν το αήττητο πρωτάθλημα, που ήρθε με την απώλεια μόνο τριών σετ σε όλη την κανονική περίοδο!

Βόλει, Ηρακλής

Η ανάρτηση της ομάδας Βόλεϊ του Ημίθεου:

Η μεγάλη επιστροφή του αυτοκράτορα ξεκίνησε. Με μια επιβλητική εμφάνιση και μία καθαρή νίκη επί του Απόλλωνα Καλαμαριάς η ομάδα μας έκανε το 3-0 στις νίκες και κατέκτησε το πρωτάθλημα Β’ κατηγορίας της ΕΠΕΣΘ.

Τελικό σκορ 3-0 σετ (25-16, 27-25, 25-18). Σε ένα κατάμεστο Κατσάνειο που θύμισε παλιές εποχές η ομάδα μας δεν έδωσε κανένα δικαίωμα αμφισβήτησης στον αντίπαλο.

Έτσι έκλεισε αήττητη το πρωτάθλημα με 18 νίκες σε ισάριθμους αγώνες και μόλις τέσσερα χαμένα σετ σε ολόκληρο το πρωτάθλημα.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον απίθανο κόσμο της ομάδας. Πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές και τους προπονητές.

Επόμενος στόχος τα μπαράζ ανόδου, 4 με 8 Μαΐου, που θα μας οδηγήσουν στην ανώτερη κατηγορία που είναι και ο αρχικός στόχος. Βέβαια ενδιάμεσα δεν ξεχνάμε τους αγώνες κυπέλλου όπου στόχος είναι, όπως είναι λογικό, η κατάκτησή του.

Συνεχίζουμε. Δυνατά. Μεθοδικά. Ο ΗΡΑΚΛΗΣ μας σύντομα θα είναι εκεί όπου του αξίζει.

Παραθέτουμε φωτογραφίες και βίντεο από τον τελικό.