“Aσημένιος” Ηρακλής στο Πανελλήνιο 10.000 μέτρων (pics)

Δύο ασημένια μετάλλια και εξαιρετικές εμφανίσεις από τους “κυανόλευκους” αθλητές/ριες στη διοργάνωση.

Ερασιτέχνης

Το ποστ από τον “κυανόλευκο” Ερασιτέχνη:

Εξαιρετικές εμφανίσεις πραγματοποιήσαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του τμήμα στίβου του Γ.Σ. Ηρακλής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000μ. που διεξήχθη χθες (20/4) στο Αίγιο, κατακτώντας δύο ασημένια μετάλλια!

Πιο συγκεκριμένα, ο Ορφέας Γιαννάτης κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία Κ23 και την 4η θέση στην γενική ατηγορία ανδρών με επίδοση 30:50:79.

Από την μεριά των γυναικών, η Δέσποινα Γιωτόπουλου κατέκτησε και εκείνη το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία Κ23, ενώ κατετάγη 7η στην γενική κατηγορία γυναικών με χρόνο 37:45:31.

Τέλος, αξίζει να σημειωθεί πως ο Γιώργος Παπαϊωάννου τερμάτισε με χρόνο 33:14:45.

Συγχαρητήρια στους αθλητές και τις αθλήτριες μας όπως και στον προπονητή τους, Ιάσωνα Ιωαννίδη!