Nίκη – ανάσα και το καθιερωμένο… “ξεπουπούλιασμα”…

Ο ΗΡΑΚΛΗΣ πήρε αυτό, που ήθελε, επικρατώντας με 2-1 και σκόρερ τον Κούστα και τον Ισνάλδο.

Ο ΗΡΑΚΛΗΣ αναζητούσε εναγωνίως τη νίκη και τους τρεις βαθμούς, που θα του έδιναν ανάσα στη διαδικασία των playouts και τη βρήκε κόντρα στον ΠΑΟΚ Β, παίρνοντας αυτό, που ήθελε, από το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στη Χαλάστρα.

Οι “κυανόλευκοι” ήταν επιθετικοί και κυριαρχικοι από την αρχή του αγώνα και με τα δύο γκολ του Ισνάλδο έφτασαν σε προβάδισμα δύο τερμάτων, με τον αντίπαλο να μειώνει το σκορ στις καθυστερήσεις του αγώνα, με το 2-1 να είναι το τελικό σκορ.

Οι στιγμές

Στο 19΄ ο Σιούτας αποφεύγει αντίπαλο εντός περιοχής, σουτάρει, η μπάλα κοντράρει την τελευταία στιγμή και στην επαναφορά ο Πατράλης σουτάρει πάνω από τα δοκάρια.

Στο 22΄ σέντρα του Σπυρίδη, κεφαλιά του Κούστα από επίκαιρη θέση, άουτ.

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ στο 29΄: Συρτή παράλληλη μπαλιά από τον Γκερμούς, με τον Κούστα να την αξιοποιεί, κάνοντας το 1-0.

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ στο 38΄: Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ισνάλδο και 2-0.

Στο 45΄ σουτ του Κούστα, η μπάλα αποκρούεται από το αριστερό δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

Γκολ για τον ΠΑΟΚ Β στο 90΄+3΄: Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Δαρέλας με κοντινή κεφαλιά μειώνει σε 2-1.

Οι συνθέσεις

Ηρακλής (Παπαδόπουλος): Παλαβράκης, Βιτλής, Πατράλης, Σπυρίδης (82′ Χειρίτραντας), Ισνάλντο (82′ Νεοφυτίδης), Σιούτας, Έμπο, Γκερμούς (65′ Αρόγιο), Κούστα (53′ Κουντουριώτης), Χρουσιέλ, Γκμπενιόν.

ΠΑΟΚ Β (Αλεξιάδης): Μπαλωμένος, Φίλων (30′ λ.τ Γκούμας), Σελιμάι (52′ λ.τ Μανωλιούδης), Παναγιώτου, Παντεκίδης, Γιαξής, Σνάουτσνερ (46′ Γρόσδης), Σπυράκος (70′ Μπράντονιτς), Δαρέλας, Τσοπούρογλου, Σαποβάλοφ (70′ Πανίδης).