Περνά διαρκώς κάτω από τον πήχη…

Ήττα, με 3-1 σετ από τον Πανιώνιο, σε ένα ακόμη κρίσιμο παιχνίδι για τον βολεϊκό Ηρακλή…

Βόλει, Ηρακλής

Ο βολεϊκός Ημίθεος ενισχύθηκε, άλλαξε αγωνιστικό πρόσωπο, αλλά αυτό αδυνατεί να το “ρευστοποιήσει” σε αγωνιστικό αποτέλεσμα…

Νέα ήττα σε κρίσιμο βαθμολογικά αγώνα για τους “κυανολεύκους”, αυτήν τη φορά από τον Πανιώνιο στο “Ανδρέας Βαρίκας”, με 3-1 σετ, με τον Ηρακλή να εμφανίζεται αποσυντονισμένος στα τελειώματα των περισσότερων σετ και να παρουσιάζει σημαντικό πρόβλημα στους ακραίους, με τον Δημήτρη Εφραιμίδη να μην μπορεί να βοηθήσει, σε έναν ακόμη αγώνα.

Οι γηπεδούχοι κατέκτησαν με δυνατό τελείωμα στο σετ το πρώτο με 25-21, για να αντιδράσουν με 24-26 οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο και να συναντήσουν – και πάλι – το κακό πρόσωπό τους στο τρίτο (25-21), αλλά και να ηττηθούν στις λεπτομέρειες στο 4ο, αποτυγχάνοντας να στείλουν το ματς σε τάι μπρέικ.

Τα σετ: 25-21, 24-26, 25-21, 26-24 (3-1).