Νίκη των “κυανόλευκων” μικρών επί του Άρη.

Ακαδημία, Μπάσκετ

Η ανάρτηση της Ακαδημίας Μπάσκετ του Ηρακλή, σημειώνει:

“Άλωσε” το Αλεξάνδρειο το παιδικό του ΗΡΑΚΛΗ

Μεγάλη νίκη πέτυχε χθες το παιδικό μας απέναντι στον αήττητο εντός έδρας Αρη, για το πρωτάθλημα Παίδων. Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό με εναλλαγές στο σκορ. Η ομάδα του Αρη ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να πάρει μια διαφορά 10 πόντων στο κλείσιμο του ημιχρόνου. Το παιχνίδι όμως ήταν εντελώς διαφορετικό στην επανάληψη και κυρίως στο τέταρτο δεκάλεπτο όπου το επιμέρους σκορ ήταν 22-07 για την ομάδα του Ηρακλή. Με εξαιρετική άμυνα και υπομονή στην επίθεση η ομάδα μας ισσορόπησε το παιχνίδι και πέρασε μπροστά στο σκορ, φτάνοντας στην τελική επικράτηση με 51-59.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Κασαπίδης

Δεκάλεπτα: 23-09, 32-22, 44-37, 51-59

Αρης (Μητσικας-Χατζής): Σίμο 9 (1), Πιάρας 7, Τσαχτσίρας 15 (1), Δαλαμπίρας, Καζαμίας 8 (1), Καρυπίδης, Βαγγέλης, Μπάτζος, Κασιάνος Σ., Γκούτζικας, Κασιάνος Θ. 2, Ζανής 10 (2)

Ηρακλής (Τσίμπος- Χρήστου): Μαγγανάρης , Καχριμάνης, Γερούκης, Οικονόμου , Μητσόπουλος 2, Κομνιανίδης Ι. 19 (2), Κουκουνάς, Όμο 11, Κομνιανίδης Α. 14 (2), Ακριτίδης 10 (1), Μαυρίδης 3.