«Κυανόλευκη» πρεμιέρα στο Περιστέρι στις 15:45 του Σαββάτου

Το πρόγραμμα του Ηρακλή και της Basket League για τις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος.

Ηρακλής, Μπάσκετ

Η επιστροφή του Ηρακλή στο ακραία ανταγωνιστικό περιβάλλον της Basket League, τον βρίσκει στην πρεμιέρα να αντιμετωπίζει εκτός έδρας το Περιστέρι, σε αγώνα, που ορίστηκε να διεξαχθεί στις 15:45 του Σαββάτου (28/9), με παράλληλη μετάδοση με άλλους αγώνες της 1ης αγωνιστικής από την ΕΡΤ2.

Η 2η αγωνιστική βρίσκει τον Ημίθεο να υποδέχεται τον Άρη στο Ιβανώφειο, σε αγώνα, που θα διεξαχθεί το Σάββατο 5/10, στις 17:45, αναμέτρηση, η οποία θα μεταδοθεί απευθείας από την ΕΡΤ2.

Την 3η αγωνιστική οι «κυανόλευκοι» συνεχίζουν στην έδρα τους, υποδεχόμενοι το Ρέθυμνο, με το παιχνίδι να διεξάγεται το Σάββατο 12/10, στις 15:45, με παράλληλη μετάδοση με άλλους αγώνες από την ΕΡΤ2.

Την 4η αγωνιστική ο «Γηραιός» θα αντιμετωπίσει στο Κλειστό Νεάπολης τη Λάρισα, το Σάββατο 19/10, στις 15:45, σε αγώνα που θα μεταδοθεί σε παράλληλη κάλυψη με άλλους από το ΕΡΤ Sports.

 

Το αναλυτικό πρόγραμμα των τεσσάρων πρώτων αγωνιστικών της Basket League:

 

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 28-9-2019

ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV
Κ.Γ. ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ 15:45 ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ – ΡΕΘΥΜΝΟ CRETAN KINGS BL SHOW ΕΡΤ2
Κ.Γ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΔΚ ΚΑΛΥΘΙΩΝ 15:45 ΚΟΛΟΣΣΟΣ H HOTELS – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ SU CASA BL SHOW ΕΡΤ2
Κ.Γ. ΣΟΦΙΑ ΜΠΕΦΟΝ Δ.Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 15:45 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ AFFIDEA – ΛΑΥΡΙΟ MEGABOLT BL SHOW ΕΡΤ2
Κ.Γ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ 15:45 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – ΗΡΑΚΛΗΣ BL SHOW ΕΡΤ2
ΕΑΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 17:45 ΛΑΡΙΣΑ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΕΡΤ2 live
ΟΑΚΑ 19:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΠΑΠ – ΑΕΚ COSMOTE SPORT 4HD live
ΚΥΡΙΑΚΗ 29-9-2019
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ 17:45 ΑΡΗΣ – ΠΑΟΚ ΕΡΤ3 live
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 5-10-2019

ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV
Κ.Γ. ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ 15:45 ΡΕΘΥΜΝΟ CRETAN KINGS- ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ BL SHOW ΕΡΤ2
Κ.Γ. ΣΟΦΙΑ ΜΠΕΦΟΝ Δ.Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 15:45 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ SU CASA – ΗΦΑΙΣΤΟΣ BL SHOW ΕΡΤ2
ΔΑΚ Δ. ΤΟΦΑΛΟΣ 15:45 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ AFFIDEA BL SHOW ΕΡΤ2
PAOK SPORTS ARENA 15:45 ΠΑΟΚ – ΛΑΡΙΣΑ BL SHOW ΕΡΤ2
ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ 17:45 ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΡΗΣ ΕΡΤ2 live
ΚΥΡΙΑΚΗ 6-10-2019
Κ.Γ. ΛΑΥΡΙΟΥ 17:00 ΛΑΥΡΙΟ MEGABOLT – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΠΑΠ ΕΡΤ Sports live
ΟΑΚΑ 17:00 ΑΕΚ – ΚΟΛΟΣΣΟΣ H HOTELS COSMOTE SPORT 4HD live
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 12-10-2019

ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV
Κ.Γ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ 15:45 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ SU CASA BL SHOW ΕΡΤ2
Κ.Γ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΔΚ ΚΑΛΥΘΙΩΝ 15:45 ΚΟΛΟΣΣΟΣ H HOTELS – ΛΑΥΡΙΟ MEGABOLT BL SHOW ΕΡΤ2
ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ 15:45 ΗΡΑΚΛΗΣ – ΡΕΘΥΜΝΟ CRETAN KINGS BL SHOW ΕΡΤ2
Κ.Γ. ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ 15:45 ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ – ΑΕΚ BL SHOW ΕΡΤ2
Κ.Γ. ΣΟΦΙΑ ΜΠΕΦΟΝ Δ.Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 17:45 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ AFFIDEA ΕΡΤ2 live
ΚΥΡΙΑΚΗ 13-10-2019
ΕΑΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 18:00 ΛΑΡΙΣΑ – ΑΡΗΣ ΕΡΤ Sports live
ΟΑΚΑ 19:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΠΑΠ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ COSMOTE SPORT 4HD live
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 19-10-2019

ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV
ΔΑΚ Δ. ΤΟΦΑΛΟΣ 15:45 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ – ΚΟΛΟΣΣΟΣ H HOTELS BL SHOW ΕΡΤ Sports
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ 15:45 ΑΡΗΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ AFFIDEA BL SHOW ΕΡΤ Sports
ΕΑΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 15:45 ΛΑΡΙΣΑ  – ΗΡΑΚΛΗΣ BL SHOW ΕΡΤ Sports
Κ.Γ. ΣΟΦΙΑ ΜΠΕΦΟΝ Δ.Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 15:45 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ SU CASA – ΡΕΘΥΜΝΟ CRETAN KINGS BL SHOW ΕΡΤ Sports
ΟΑΚΑ 17:00 ΑΕΚ – ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ COSMOTE SPORT 4HD live
PAOK SPORTS ARENA 17:45 ΠΑΟΚ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΠΑΠ ΕΡΤ Sports live
ΚΥΡΙΑΚΗ 20-10-2019
Κ.Γ. ΛΑΥΡΙΟΥ 17:45 ΛΑΥΡΙΟ  MEGABOLT– ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ ΕΡΤ2 live

Σχετικά Άρθρα

Back to Top