Η κλήρωση του κυπέλλου μπάσκετ

Η αλληλουχία των αντιπάλων του Ηρακλή στο κύπελλο Ελλάδας 2017-2018…

Ηρακλής, Μπάσκετ

Με βάση τη σημερινή (21/8) κλήρωση της ΕΟΚ για τον θεσμό του κυπέλλου, ο Ηρακλής είναι πιθανόν να αντιμετωπίσει διαδοχικά (αν και εφόσον καταφέρει να πετύχει αλλεπάλληλες προκρίσεις) το Ηράκλειο, την Καστοριά, τον Εθνικό και τα Τρίκαλα. Αν και εφόσον αποκλείσει και την ομάδα της Basket League θα κατακτήσει πρόκριση στα προημιτελικά…

Αναλυτικά ο προγραμματισμός του Κυπέλλου Ελλάδας μπάσκετ μέσα από την κλήρωση της ΕΟΚ:

——– Α’ Φάση – Σωματεία Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών ———-
———————————————————————
1η Αγωνιστική – Τετάρτη 13/09/2017
1ος ΟΜΙΛΟΣ
01. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ
02. ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
03. ΕΦAO ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ
04. ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
05. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
06. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
07. ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
08. ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

2ος ΟΜΙΛΟΣ
09. ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ – ΟΜΑΔΑ ΧΧΧΧΧ
10. ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧ. – ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚ. ΜΕΣ
11. ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
12. ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ – ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ.
13. ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
14. ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
15. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ
16. ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

———————————————————————
——– Α’ Φάση – Σωματεία Α2 & Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών ——-
———————————————————————
Α’ Φάση – 2η Αγωνιστική – Σάββατο 16/09/2017
17. ΝΙΚΗΤΗΣ A11 – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
18. ΝΙΚΗΤΗΣ Α4 – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
19. ΝΙΚΗΤΗΣ Α9 – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
20. ΝΙΚΗΤΗΣ Α3 – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
21. ΝΙΚΗΤΗΣ Α8 – ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
22. ΝΙΚΗΤΗΣ Α6 – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
23. ΝΙΚΗΤΗΣ Α15 – ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
24. ΝΙΚΗΤΗΣ Α13 – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
25. ΝΙΚΗΤΗΣ Α7 – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.
26. ΝΙΚΗΤΗΣ Α16 – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
27. ΝΙΚΗΤΗΣ Α2 – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
28. ΝΙΚΗΤΗΣ Α1 – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
29. ΝΙΚΗΤΗΣ Α5 – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
30. ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 – ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
31. ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
32. ΝΙΚΗΤΗΣ Α10 – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ

Α’ Φάση – 3η Αγωνιστική – Τετάρτη 20/09/2017
33. ΝΙΚΗΤΗΣ Α30 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α28
34. ΝΙΚΗΤΗΣ Α31 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α25
35. ΝΙΚΗΤΗΣ Α19 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α20
36. ΝΙΚΗΤΗΣ Α22 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α24
37. ΝΙΚΗΤΗΣ Α32 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α17
38. ΝΙΚΗΤΗΣ Α27 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α29
39. ΝΙΚΗΤΗΣ Α23 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α18
40. ΝΙΚΗΤΗΣ Α21 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α26

—————————————————————————-
— Β’ Φάση – Σωματεία Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών + Σωματεία Α’ Φάσης —-
—————————————————————————-
B’ Φάση – 1η Αγωνιστική – Σάββατο 23/09/2017
41. ΝΙΚΗΤΗΣ Α33 – ΤΡΙΚΑΛΑ BC
42. ΚΟΡΟΙΒΟΣ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
43. ΝΙΚΗΤΗΣ Α35 – ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ
44. ΝΙΚΗΤΗΣ Α40 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α34
45. ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΦΑΡΟΣ – ΚΥΜΗ
46. ΝΙΚΗΤΗΣ Α39 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α37
47. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΛΑΥΡΙΟ
48. ΝΙΚΗΤΗΣ Α36 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α38

B’ Φάση – 2η Αγωνιστική – Τετάρτη 27/09/2017
49. ΝΙΚΗΤΗΣ Α42 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α47
50. ΝΙΚΗΤΗΣ Α44 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α45
51. ΝΙΚΗΤΗΣ Α48 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α41
52. –

B’ Φάση – 3η Αγωνιστική – Σάββατο 30/09/2017
53. –
54. –

———————————————————————–
———— Γ’ Φάση – Προημιτελικοί Αγώνες —————————
———————————————————————–
Τετάρτη 04/10/2017
55. –
56. –
57. –
58. –

———————————————————————–
—————– Δ’ Φάση – Ημιτελικοί Αγώνες ———————–
———————————————————————–
Α’ Αγώνας – Κυριακή 05/11/2017
59. –
60. –

Β’ Αγώνας – Δευτέρα 01/01 ή Τρίτη 02/01/2018
61. –
62. –

———————————————————————–
————- Ε’ Φάση – Τελικός – Κυριακή 17/02/2018 —————-
———————————————————————–

  1. Νικητής Α59/Α61 – Νικητής Α60/Α62

 

Σχετικά Άρθρα

Ντεμπούτο Χατζηκυριακίδη με… περίπατο για τον ΗΡΑΚΛΗ

Μπάσκετ

Back to Top