ΠΑΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη του αγώνα…

Η BlueArena βρίσκεται στο στάδιο των “Ζωσιμάδων” και θα σας μεταφέρει σε ζωντανό χρόνο την εξέλιξη του αγώνα.

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

5′: Στο έδαφος ο Γροντής φωνάζουν για πέναλτι στον Ηρακλή, “παίζετε” έδειξε ο Βάτσιος.

-Περίπου 500 οπαδοί του Ηρακλή βρίσκονται στο πέταλο του γηπέδου των “Ζωσιμάδων”.

11′: Καταπληκτικό γκολ από τον Μπαστακό με τον νεαρό επιθετικό να βάζει τον Ηρακλή μπροστά στο σκορ με ένα εκπληκτικό σουτ αρκετά μέτρα μακριά από την περιοχή.

24′: Εκτέλεση κόρνερ του Κοζορώνη η κεφαλιά του Μπέριου η μπάλα άουτ.

-Ισορροπημένο το ματς δίχως φάσεις μετά το γκολ του Μπαστακού.

32′: Σουτ του Κοζορώνη μακρινό μπλοκάρει τη μπάλα ο Χουάντερσον.

36‘: Γκολ για τον ΠΑΣ το οποίο δεν μετράει υπόδειξη για οφσάιντ στον Ακόστα. Σωστή η απόφαση του βοηθού.

42′: Καλή στιγμή για τον Ηρακλή με τη σέντρα του Λεοζίνιο και την κεφαλιά του Τζανετόπουλου η μπάλα λίγο άουτ.

-Τέλος του ημιχρόνου.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

-Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου…

47′: Ο Λεοζίνιο εκτέλεσε το κόρνερ με την μπάλα μετά από μία ανεπιτυχή προσπάθεια των αμυντικών του ΠΑΣ να διώξουν την μπάλα έφτασε στον Δώνη που με δυνατό σουτ νίκησε τον ανύμπορο να αντιδράσει Πασχαλάκη.

-Τρίτο σερί γκολ για τον Δώνη.

55′: Σουτ του Λεοζίνιο η μπάλα άουτ.

59′: Ευκαιρία για τον ΠΑΣ με τον Χουάντερσον να σώζει την εστία του σε τετ α τετ με τον Γιάκο.

60′: Ο Βιδάλ στη θέση του Ναδάλες.

67′: Στη θέση του Γροντή ο Αγγελόπουλος.

68′: Ο Κοροβέσης στη θέση του Κοζορώνη.

70′: Κλείνει τις αλλαγές του ο Πετράκης. Στη θέση του Γιάκου ο Μαμπολού.

80′: Ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Χουάντερσον να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ την κεφαλιά του Μιχαήλ.

82′: Ο Πασάς στη θέση του Μοντέιρο.

84′: ΓΚΟΛ 1-2 Ο Βιδάλ με σουτ νικάει τον Χουάντερσον και μειώνει το σκορ.

-Εξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

93′: Τεράστια ευκαιρία για το 2-2 με τον Κοροβέση να παίρνει την κεφαλιά η μπάλα λίγο άουτ με τον Χουάντερσον απλώς να παρακολουθεί την πορεία της μπάλας.

Κόκκινη στον Δώνη. Δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Πασχαλάκης, Μιχαήλ, Ζάιρο, Μπέριος, Ναδάλες (60′ Βιδάλ), Γιάκος (70′ Μαμπολού), Κούτρης, Γαρουφαλιάς, Καρανίκας, Κοζορώνης (68′ Κοροβέσης), Ακόστα.

Στον πάγκο είναι οι: Περιστερίδης, Κοροβέσης, Μπουκουβάλας, Νικολιάς, Μαμπουλού, Μαυροπάνος, Βιδάλ.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Χουάντερσον, Σαραμαντάς, Καραγκούνης, Ιντζόγλου, Λεοζίνιο, Δώνης, Τζανετόπουλος, Μοντέιρο (82′ Πασάς), Αργυρόπουλος, Γροντής (67′ Αγγελόπουλος), Μπαστακός.

Στον πάγκο είναι οι: Γιαννίκογλου, Αγγελόπουλος, Λουκίνας, Κυνηγόπουλος, Βοσνακίδης, Πασάς, Ζαμπάζης.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)