Ατρόμητος – ΗΡΑΚΛΗΣ 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης…

Με στόχο τη νίκη που σημαίνει προσπέραση ο ΗΡΑΚΛΗΣ στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο.

Χωρίς Χουάντερσον, Στάμου και Ζιαμπάρη η ομάδα του Σάββα Παντελίδη.

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης από την BlueArena…

16:55 – ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90+4′: Όλα έχουν κριθεί. Αυτοκτονία για τον ΗΡΑΚΛΗ.

90+1′: Ο Πλατέλλας βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας μπήκε στην περιοχή, έκοψε για τον Βασιλείου που έκανε το 1-0. Απίστευτη εξέλιξη, λάθος άμυνας και Γιαννίκογλου.

90+1′: ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο.

90′: Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις.

90′: Τρίτη αλλαγή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Στη θέση του Περόνε περνάει ο Μπαστακός.

89′: Ετοιμάζεται ο Μπαστακός.

86′: Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Ντάουντα, περνάει ο Βασιλείου.

85′: Ο Περόνε έκλεψε τη μπάλα, έκανε τη σέντρα αλλά πάλι κανείς δε βρέθηκε να τελειώσει τη φάση.

85′: Χωρίς καθαρό μυαλό οι παίκτες του ΗΡΑΚΛΗ. Δε μπορούν να φανούν επικίνδυνοι.

82′: Περνάει ανεκμετάλλευτο το κόρνερ του Ατρομήτου.

82′: Μεγάλη ευκαιρία με το Λε Ταλέκ αποκρούει ο Γιαννίκογλου και στη συνέχεια κόρνερ.

80′: Αλλαγή για τον ΗΡΑΚΗ. Στη θέση του Μοντέιρο περνάει ο Σαραμαντάς.

78′: Πολιορκεί τον ΗΡΑΚΛΗ ο Ατρόμητος. Κεφαλιά του Λε Ταλέκ σταματάει στα σώματα.

76′: Κίτρινη κάρτα στον Κατράνη.

75′: Νέα μεγάλη ευκαιρία. Ο Πλατέλλας περνάει όποιον βρει στο ύψος της περιοχής αλλά το σουτ του περνάει ελάχιστα άουτ.

74′: Κίτρινη κάρτα στον Περόνε.

72′: Στη θέση του Τόνσο, περνάει ο Λε Ταλέκ.

71′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Παράλληλη του Κυβρακίδη, ο Ντιγκινί αστοχεί από θέση βολής.

70′: Τραγική επιλογή του Μοντέιρο που καθυστερεί υπερβολικά να δώσει τη μπάλα στον ελεύθερο Περόνε με αποτέλεσμα την ώρα που γίνεται η πάσα ο Αργεντινός να είναι σε θέση οφ σάιντ.

67′: Αδικεί τον εαυτό του ο ΗΡΑΚΛΗΣ. Πολλές χαμένες ευκαιρίες για την ομάδα του Σάββα Παντελίδη.

65′: Εκτέλεση φάουλ του Μοντέιρο, ο Λεοζίνιο μπαίνει στη φάση αλλά δε βρίσκει τη μπάλα με το κεφάλι με τον Γκορμπούνοφ να μπλοκάρει. Πολύ καλή στιγμή για τον ΗΡΑΚΛΗ.

62′: Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Ατρομήτου η επίθεση του ΗΡΑΚΛΗ λήγει με οφ σάιντ.

62′: Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Λημνιού περνάει ο Ντιγκινί.

62′: Κόρνερ για τον ΗΡΑΚΛΗ.

61′: Συρτό σουτ του Πλατέλλα μπλοκάρει ο Γιαννίκογλου.

60′: Αλλαγή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Στη θέση του Πασά περνάει ο Γροντής.

57′: Πέρασε ανεκμετάλλευτο το φάουλ του Λεοζίνιο.

57′: Φάουλ για τον ΗΡΑΚΛΗ σε καλό σημείο για να γεμίσει η περιοχή.

53′: Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Τόνσο εκτέλεσε το φάουλ, κεφαλιά του Μανιάτη περνάει ελάχιστα άουτ.

51′: Σουτ του Πασά περνάει πολύ άουτ.

49′: Συνέχεια στο παιχνίδι μετά από μια μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Τόνσο.

46′: Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

16:05 – ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

15:48 – ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′: Ένα λεπτό καθυστερήσεις.

43′: Εκτέλεση φάουλ του Μοντέιρο, κεφαλιά αμυντικού προς τα πίσω, η μπάλα περνάει κόρνερ και ο Κιοτζένης δίνει άουτ.

42′: Πολύ καλύτερος ο ΗΡΑΚΛΗΣ, αλλά όχι αποτελεσματικός.

39′: Απίστευτη στιγμή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Σέντρα, η μπάλα έφτασε στον Πασά που έχασε τον κοντρόλ μπροστά από τον Γκορμπούνοφ και κέρδισε το κόρνερ που περνάει ανεκμετάλλευτο.

38′: Νέα εκτέλεση φάουλ του Λεοζίνιο, μπλοκάρει πάλι εύκολα ο Γκορμπούνοφ.

36′: Απίστευτη σουτάρα από τον Κούρο με τη μπάλα να σταματάει στο κάθετο δοκάρι του Γκορμπούνοφ.

33′: Εκτέλεση φάουλ του Μοντέιρο, ο Τζανετόπουλος προσπάθησε με κεφαλιά να βρει συμπαίκτη του αλλά μπλόκαρε εύκολα ο Γκορμπούνοφ.

32′: Σουτ του Τόντσο περνάει άουτ.

30′: Ο ΗΡΑΚΛΗΣ έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο.

26′: Μια σέντρα στρώθηκε στον Περόνε αλλά το σουτ του σταμάτησε στα πόδια αμυντικών.

23′: Έχει πέσει ο ρυθμός.

20′: Μακρινή εκτέλεση φάουλ από τον Λεοζίνιο μπλοκάρει ο Γκορμπούνοφ.

18′: Ελέγχει τον ρυθμό ξανά ο Ατρόμητος.

16′: Παράλληλη μπαλιά του Μοντέιρο, ο Περόνε προσπάθησε να τελειώσει με τακουνάκι αλλά κόβουν τελευταία στιγμή του Ατρομήτου.

15′: Συνεχίζει να πιέζει ο Ατρόμητος, πέρα από το σουτ του Μοντέιρο ο ΗΡΑΚΛΗΣ δεν έχει απειλήσει την αντίπαλη εστία.

13′: Σέντρα του Ούμπιντες περνάει απ’ όλους. Αδράνεια των αμυντικών του ΗΡΑΚΛΗ.

-Συνθήματα κατά Παπαθανασάκη από τους οπαδούς του ΗΡΑΚΛΗ που βρίσκονται στο γήπεδο.

11′: Με τη μέση προσγειώθηκε στο έδαφος ο Κούρος. Δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

9′: Σουτ του Πλατέλλα περνάει άουτ.

8′: Μπλοκάρει το κόρνερ ο Γκορμπούνοφ.

8′: Πιέζει ψηλά ο ΗΡΑΚΛΗΣ και αναγκάζει σε λάθος τους γηπεδούχους. Κόρνερ με τον Λεοζίνιο.

5′: Ανεκμετάλλευτο περνάει το κόρνερ.

5′: Παίρνει μέτρα ο Ατρόμητος και κερδίζει κόρνερ.

2′: Μετά τη σέντρα του Λεοζίνιο, η κεφαλιά του Τζανετόπουλου καταλήγει στον Γκορμπούνοφ.

2′: Καλή στιγμή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Σουτ του Μοντέιρο με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ ο Γκορμπούνοφ.

1′: Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο με τον Ντάουντα να κάνει στραβοκλωτσιά από καλό σημείο.

15:02 – ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Σα Πίντο): Γκορμπούνοφ, Κυβρακίδης, Φυτανίδης, Μανιάτης, Ζησόπουλος, Ούμπιντες, Λημνιός (Ντιγκινί 62′), Κατράνης, Πλατέλλας, Τόνσο (Λε Ταλέκ 72′), Ντάουντα (Βασιλείου 86′)

Στον πάγκο είναι οι: Παπαδόπουλος, Βασιλείου, Μπάγκα, Ντιγκινί, Κοντοές, Λε Ταλέκ, Κυριακίδης

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Γιαννίκογλου, Τζανετόπουλος, Ρούσσος, Αργυρόπουλος, Κούρος, Ιντζόγλου, Δώνης, Λεοζίνιο, Πασάς (Γροντής 60′), Μοντέιρο (Σαραμαντάς 80′), Περόνε (Μπαστακός 90′)

Στον πάγκο είναι οι: Γιούδας, Σαραμαντάς, Ηλιάδης, Αγγελόπουλος, Γροντής, Καραγκούνης, Μπαστακός

ΓΗΠΕΔΟ: Περιστερίου

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κιοτζένης (Ξάνθης)

ΒΟΗΘΟΙ: Κοντίζας (Πειραιά), Βασιλόπουλος (Έβρου)

4ος: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

ΣΚΟΡΕΡ: Βασιλείου (90+1′)/-

ΚΙΤΡΙΝΗ: Κατράνης / Περόνε

ΚΟΚΚΙΝΗ: -/-

PREGAME

-Το ζέσταμα των παικτών του Σάββα Παντελίδη όπου θα φορούν την πορτοκαλί εμφάνιση.

-Ο εξαιρετικός αγωνιστικός χώρος.

-Με το γνωστό 4-2-3-1 η ομάδα του Σάββα Παντελίδη. Ο Γιαννίκογλου θα υπερασπιστεί την εστία του ΗΡΑΚΛΗ. Στο κέντρο της άμυνας επιστρέφει ο Ρούσσος με παρτενέρ του τον Τζανετόπουλο. Στα άκρα της άμυνας θα είναι ο Αργυρόπουλος με τον Κούρο, δεξιά και αριστερά αντίστοιχα. Στη μεσαία γραμμή θα βρίσκεται ο Ιντζόγλου με τον Δώνη, με τον Λεοζίνιο σε ελεύθερο ρόλο “δεκαριού”. Στις πτέρυγες θα είναι ο Πασάς με τον Μοντέιρο και μοναδικός προωθημένος ο Περόνε.

-Ο Ατρόμητος έρχεται από αποκλεισμό στο Κύπελλο Ελλάδος απέναντι στον Ολυμπιακό, ενώ ο ΗΡΑΚΛΗΣ από την ισοπαλία με τον ΠΑΟΚ την προηγούμενη Κυριακή.

-Εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες αλλά και ο αγωνιστικός χώρος του Σταδίου.

-Ευκαιρία για την ομάδα του Σάββα Παντελίδη να περάσει τον Λεβαδειακό και ταυτόχρονα να βγει εκτός επικίνδυνης ζώνης. Για να γίνει αυτό ο ΗΡΑΚΛΗΣ πρέπει να φύγει νικητής από το Περιστέρι.