Η φάση των “16” και οι προημιτελικοί

Σήμερα ανοίγει η αυλαία για το Κύπελλο ανδρών στο βόλεϊ…

Βόλει, Ηρακλής

Επτά αναμετρήσεις περιλαμβάνει το σημερινό… μενού για τη φάση των “16” του Κυπέλλου Ελλάδος.

Την αυλαία ανοίγει ο αγώνας στο Κρατικό της Πυλαίας (15:00) ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, ενώ στις 16:00 ο ΟΦΗ υποδέχεται τον Παναθηναϊκό. Στις 18:00 στο Βραχάτι ο Παμβοχαϊκός φιλοξενεί τον Φοίνικα Σύρου. Στις 19:00 είναι η αναμέτρηση του ΗΡΑΚΛΗ στη Χαλκίδα κόντρα στον… Ηρακλή αλλά και αυτή της ΕΑ Πατρών κόντρα στην Κηφισιά. Ενώ το σημερινό πρόγραμμα τελειώνει με τις αναμετρήσεις Εθνικός ΟΦΠΦ-Κύζικος (20:00) και ΜΑΣ Νίκη-Ορεστιάδα (20:30). Η αυλαία της φάσης των “16” κλείνει αύριο (9/2) με τον αγώνα του Ολυμπιακού κόντρα στην Παναχαϊκή (18:00).

Αναλυτικά το πρόγραμμα της φάσης των “16”:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΝΔΡΩΝ

Φάση των «16»

Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου

Γυμναστήριο Κρατικό Πυλαίας, 15.00: ΠΑΟΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Διαιτητές: Βασιλειάδης, Δεληκωστίδης, Παρατηρητής: Κάλλης
Επόπτες: Δρανίτσας, Κουκουμάκας, Γραμματεία: Γεροβασίλη

Γυμναστήριο ΟΦΗ, 16.00: ΟΦΗ – Παναθηναϊκός ΑΟ
Διαιτητές: Καραπουλάκης, Βογιατζής, Παρατηρητής: Κοκοτσάκης, Γραμματεία: Καραλή

Γυμναστήριο «Γ. Τριαντάφυλλος», 18.00: Παμβοχαϊκός – ΑΟ Φοίνικας Σύρου
Διαιτητές: Μυλωνάκης, Ονόπας, Παρατηρητής: Ράπτης
Επόπτες: Κτενάς, Καραγιαννόπουλος, Γραμματεία: Κτενά

Γυμναστήριο Κανήθου, 19.00: Ηρακλής Χαλκίδας – Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015
Διαιτητές: Κουτσούλας, Μουλά Ειρ., Παρατηρητής: Ανδρονικίδης
Επόπτες: Οικονομοπούλου, Κυργιαλάνη, Γραμματεία: Τριανταφύλλου

Γυμναστήριο ΕΑΠ, 19.00: ΕΑ Πατρών – ΑΟΠ Κηφισιάς
Διαιτητές: Πετούσης, Γεράνιος, Παρατηρητής: Ιορδανίδης, Γραμματεία: Μάμμου

Γυμναστήριο «Π. Σαλπέας», 20.00: Εθνικός ΟΦΠΦ – ΑΠΣ Κύζικος
Διαιτητές: Γεωργουλέας, Οικονόμου Β., Παρατηρητής: Πέρρος
Επόπτες: Αντωνόπουλος, Γεωργάκη, Γραμματεία: Μπίτσικα

Γυμναστήριο Αιγινίου, 20.30: ΜΑΣ Νίκη – ΑΟ Ορεστιάδας
Διαιτητές: Αβραμίδης, Σταυριανίδης, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Γραμματεία: Καρακούλια

Πέμπτη 9 Φεβρουαρίου

Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη» 18.00: Ολυμπιακός – Παναχαϊκή
Διαιτητές: Κυριοπούλου, Νικολόπουλος, Παρατηρητής: Γεωργόπουλος
Επόπτες: Σκριμπώνης, Μαύρος, Γραμματεία: Μπενίση

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ – Τετάρτη 23 Φεβρουαρίου

Νικητής ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας / Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015  – Νικητής Ολυμπιακός /  Παναχαϊκή Πετοσφαίριση
Νικητής ΕΑ Πατρών / ΑΟΠ Κηφισιάς – Νικητής ΟΦΗ / Παναθηναϊκός
Νικητής ΠΑΟΚ / ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΓΑΣ Παμβοχαϊκός / ΑΟ Φοίνικας Σύρου
Νικητής ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου / ΑΟ Ορεστιάδας – Εθνικός ΟΦΠΦ / ΑΠΣ Κύζικος

*Σε περίπτωση που ομάδα της Α2 προκριθεί στα προημιτελικά και έχει κληρωθεί να αντιμετωπίσει ομάδα της Volley League «Πάμε Στοίχημα», τότε ο σύλλογος της Α2 στα προημιτελικά θα είναι γηπεδούχος.

Σχετικά Άρθρα

Ανοίγει η “βεντάλια” του νέου ρόστερ – Ανακοινώθηκε ο γιγαντόσωμος Κάιο Τιμπό

Βόλει

Ντεσποτόφσκι: Η τρέλα για τον κόσμο του Ηρακλή και το πολυετές “φλερτ”

Βόλει

Ο Ντεσποτόφσκι “ανακοίνωσε” τη μεταγραφή του στον Ηρακλή! (pic)

Βόλει

Συμφωνία με τον Ντεσποτόφσκι! – Έτοιμο ρόστερ! – Αναμονή για Λεωνίδη!

Βόλει

Back to Top