Προσπάθησαν αλλά δεν άντεξαν

Ήττα για τις γυναίκες του ΗΡΑΚΛΗ στον Βόλο από τον Ίκαρο Καλλιθέας…

Οι γυναίκες του ΗΡΑΚΛΗ γνώρισαν την ήττα (60-50) στον αγώνα μπαράζ στον Βόλο από τον Ίκαρο Καλλιθέας χάνοντας το εισιτήριο για την Α1 γυναικών.

Οι “κυανόλευκες” ήταν εξαιρετικές στο πρώτο ημίχρονο (32-20), δείχνοντας πως δε θα αντιμετωπίσουν ιδιαίτερα προβλήματα και θα φτάσουν εύκολα στην κατάκτηση της νίκης.

Ωστόσο, η εικόνα άλλαξε πλήρως στο δεύτερο μέρος. Στην τρίτη περίοδο οι παίκτριες του Σίμου Συρόπουλου σημείωσαν μόλις έξι πόντους (38-36), ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν κατάφεραν να βρουν αμυντικές λύσεις με τις παίκτριες του Ίκαρου να πετυχαίνουν 24 πόντους (50-60).

Δεκάλεπτα: 14-10, 32-20, 38-36, 50-60

Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Δολγύρας

ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 4, Ελευθεριάδου, Κωτούλα 16(3), Γιαννούδη 7(1), Τσαμπούρη 11(3), Μαργαρίτη 6, Καρακούλα, Γεροστεργίου 3, Λογδανίδου 3.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη 2, Στεφάτου 7, Στεφάνου, Ευμορφοπούλου 10, Τσαφαρά, Ρουμπελάκη 11, Ζαχαράκη, Λίτσι 16(1), Ζότοβα 14(2), Πολίτη.