“Χάσαμε από τρεις φάσεις του αντιπάλου”

Ο Γιώργος Ζησόπουλος χαρακτήρισε την ήττα από τον Ηρακλή, εκτός προγράμματος και μίλησε για το νόμο του ποδοσφαίρου που έκανε την εμφάνισή του στο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης”.

Οι δηλώσεις του:

“Θέλαμε τη νίκη, προσπαθήσαμε για να την πάρουμε φτιάξαμε ευκαιρίες και στα δύο ημίχρονα αλλά ο νόμος του ποδοσφαίρου μίλησε καθώς ο αντίπαλος με τρεις φάσεις πέτυχε δύο γκολ.

Στο πρώτο ημίχρονο κάναμε ευκαιρίες, πιέσαμε για να σκοράρουμε, το κάναμε με πέναλτι. Στο δεύτερο ημίχρονο δώσαμε ξανά την απαραίτητη επιθετικότητα δεν κάναμε το 2-0 και ο Ηρακλής με ελάχιστες φάσεις έκανε το 1-2.

Θέλαμε να φτάσουμε στην ισοφάριση, το προσπαθήσαμε, δεν έγινε και δεν καταφέραμε να πάρουμε κάτι από το παιχνίδι. Η ήττα αυτή ήταν εκτός προγράμματος αλλά πρέπει να συνεχίσουμε για κάθε ματς που έρχεται μπροστά μας”.