ΗΡΑΚΛΗΣ-Παναθηναϊκός 1-0 (Τελικό) video

Λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη του αγώνα…

H BlueArena βρίσκεται στο Καυτανζόγλειο και θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό της εξέλιξη του αγώνα με τον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League.

Έναρξη αγώνα

Πρώτο πεντάλεπτο χωρίς την κλασική ευκαιρία, με τον Ηρακλή να μπαίνει καλύτερα, να πιέζει ψηλά τον Παναθηναϊκό.

9′ Πρώτη τελική για τον Ηρακλή, με την σέντρα του Μπουλούτ και την προβολή του Βέλλιου προ του Ταυλαρίδη, με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

15′ Τρομερή ευκαιρία για τον Ηρακλή. Εξαιρετική διαγώνια μεταβίβαση του Σαραμαντά, ο Μπουλούτη στην πλάτη του Πράνιτς, κάνει το κοντρόλ, αλλά απέναντι από τον Στιλ αστοχεί.

23′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: Ο Βέλλιος χορεύει τα στόπερ του Παναθηναϊκό, σημαδεύει την δεξιά γωνία του Στιλ και ανοίγει το σκορ. Εξαιρετική προσπάθεια από τον Πασά…

28′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπέργκ σπάει την μπάλα με το κεφάλι στον Καρέλη, ο οποίος επιχειρεί να κρεμάσει τον Χουάντερσον, αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.

38′ Λίγο ήθελε για να μπει το γκολ της χρονιάς. Τακουνάκι του Βέλλιου, κοντρόλ και ντρίμπλα του Ρομάνο, αλλά το σουτ του Αργεντίνου πέρασε πάνω από το δοκάρι του Στιλ.

44′ Μπέρδεμα στην άμυνα του Παναθηναϊκού, τσιμπάει την μπάλα ο Μπουλούτ, την γυρίζει στην περιοχή, αλλά ο Σάντσες παραχωρεί πλάγιο.

49′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπαρτολίνι διώχνει με το κεφάλι, η μπάλα στρώνεται στον Καρέλη, το σουτ του οποίου περνάει δίπλα από το δοκάρι του Χουάντερσον.

64′ Κομπίνα στο φάουλ του Παναθηναϊκού, ο Μπέργκ βγαίνει από τα μαρκαρίσματα, αλλά το σουτ που επιχειρεί είναι απελπιστικό.

79′ Συρτή σέντρα του Νίνη, τακουνάκι του Καρέλη, η μπάλα άουτ.

88′ Μακρινό σουτ του Χαντί, η μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι…

90′ Πέντε λεπτά καθυστερήσεων

HΡΑΚΛΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς, Μπαρτολίνι, Ζιαμπάρης, Καρασαλίδης, Ιντζόγλου, Μπουλούτ (75′ Χαντί), Βέλλιος, Ρομάνο (87′ Περόνε), Πασάς.

Στον πάγκο είναι οι: Περνίς, Λουκίνας, Στάμου, Καρλίτος, Ζαμπάζης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Αντρέα Στραματσιόνι): Στιλ, Σάντσεθ, Ταυλαρίδης, Τριανταφυλλόπουλος (73′ Μαρινάκης), Πράνιτς, Ζέκα, Εσιέν, Ατζαγκούν (58′ Νίνης), Αμπέιντ (86′ Κλωναρίδης), Μπεργκ, Καρέλης.

Στον πάγκο είναι οι: Κοτσώλης, Λαγός, Νάνο, Κουτρουμπής.

ΚΟΚΚΙΝΕΣ:

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Βέλλιος, Μπουκουβάλας, Ζιαμπάρης, Χουάντερσον, Χαντί – Ζέκα, Ταυλαρίδης, Καρέλης, Μπέργκ, Σάντσες, Νίνης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κομίνης (Θεσπρωτίας)

ΒΟΗΘΟΙ: Ποντίκης (Πρέβεζας), Καραγκιοζόπουλος (Ημαθίας).

4ος: Γκρανάς (Θράκης)

PREGAME

-Σε άριστη κατάσταση βρίσκεται ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου.

– Οι δύο ομάδες έφτασαν στο γήπεδο και εντός ολίγων λεπτών θα ξεκινήσει το ζέσταμα.

– Εκτός αποστολής έμεινε ο Τσιλιανίδης.

– Λίγο πριν την έναρξη του αγώνα, πραγματοποιήθηκε ένα παιχνίδι με τον Τσότρα να στέλνει τέσσερις μπάλες στην κερκίδα και οι φίλοι της ομάδας που την έπιασαν, θα παραλάβουν δώρα από την MLS, το νέο χορηγό της ΠΑΕ.