ΗΡΑΚΛΗΣ – Λεβαδειακός 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Ηρακλή και τον Λεβαδειακό

Την επιστροφή στις νίκες θέλει ο Ηρακλής που αντιμετωπίζει στις 19:30 τον Λεβαδειακό, στο τελευταίο παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Εννιά παίκτες άφησε εκτός ο Νίκος Παπαδόπουλος, ενώ καλείται να κόψει άλλους δύο ώστε να κλείσει η 18άδα.

Η BlueArena βρίσκεται στο Καυτανζόγλειο στάδιο και θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα σε γραπτό λόγο, αλλά και μέσω του City International 106,1 σε περιγραφή του Δημήτρη Βλάχου.

21:27 – Τέλος αγώνα.

90+6′: Τελευταία φάση ο Περόνε ανατρέπεται από τον Τσιντώτα ωστόσο υποδείχτηκε σε θέση οφ σάιντ.

90+4′: Ακόμα μία καλή ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Μάντζιος έφυγε μόνος του έστρωσε στον Στάθη αλλά το σουτ του πέρασε πάλι άουτ.

90+3′: Σέντρα του Στάθη για τον Γιακουμάκη η μπάλα άουτ.

90′: Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90′: Πιέζει ο Ηρακλής.

86′: Σέντρα-σουτ του Πασά, ο Τσιντώτας σε κόρνερ.

82′: Τρίτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Ναβάρο, ο Στάθης.

78′: Ψιλοκρεμαστή μπαλιά του Λάζαρ, ο Περόνε κάτι σαν σέντρα-σουτ η μπάλα άουτ.

77′: Σουτ του Πασά η μπάλα άουτ.

74′: Τρίτη αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Καρλίτος περνάει ο Τσιλιανίδης.

74′: Ακόμα μία καλή ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Περόνε έκανε το γυριστό σουτ το οποίο πέρασε λίγο άουτ.

73′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή με τον Βέλλιο εξ’ επαφής να στέλνει τη μπάλα άουτ.

72′: Ετοιμάζεται για την τρίτη αλλαγή ο Ηρακλής. Ο Τσιλιανίδης θα είναι ο παίκτη που θα περάσει, το μόνο που μένει να δούμε είναι ποιος θα βει.

68′: Δεύτερη αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Στάμου περνάει ο Ρομάνο.

66′: Πρώτη ευκαιρία για τον Ηρακλή στο δεύτερο μέρος. Σουτ του Κυριακίδη στο δοκάρι και άουτ.

65′: Σουτ του Γιακουμάκη η μπάλα λίγο άουτ.

64′: Έντονες διαμαρτυρίες από τον πάγκο του Λεβαδειακού, ο Καραντώνης δεν αποβάλλει κανέναν.

62′: Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Νικολάου, περνάει ο Γιάχιτς.

59′: Πρώτη αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Μπουλούτ περνάει ο Βέλλιος.

58′: Κίτρινη κάρτα στον Λάζαρ.

55′: Σέντρα του Καρλίτος κεφαλιά από τον Περόνε, μπλοκάρει εύκολα ο Τσιντώτας.

53′: Κίτρινη κάρτα στον Ναβάρο.

51′: ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό. Ο Μάντζιος με διαγώνιο σουτ νικάει τον Χουάντερσον. Σε υποψία οφ σάιντ ο σκόρερ.

50′: Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Φαβάλι, περνάει ο Μαχαίρας.

48′: Σουτ διαγώνιο από τον Μάντζιο, ο Χουάντερσον μπλοκάρει αλλά του φεύγει η μπάλα και στη συνέχεια απομακρύνεται από τους παίκτες του Ηρακλή.

– Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:35 – Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

– Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων. Ο Ηρακλής στο δεύτερο μέρος επιτίθεται στην εστία μπροστά από την Θύρα 1.

20:17 – Τέλος πρώτου μέρους.

44′: Τελευταίες στιγμές στο πρώτο μέρος. Χώρις κάτι το ιδιαίτερο με τον Ηρακλή να πιέζει χωρίς να καταφέρει κάτι.

40′: Ο Τσιντώτας με αρχική εκτίμηση πιάνει τη μπάλα εκτός περιοχής. Ο Καραντώνης συνεχίζει κανονικά το παιχνίδι.

37′: Συνεχίζει να πιέζει ο Ηρακλής.

32′: Ο Πασάς βγήκε σε ένας με ένας με τον Μουλόπουλο έκανε το σουτ αλλά ο παίκτης του Λεβαδειακού έκοψε.

31′: Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Κυριακίδης μπήκε από τα δεξιά η παράλληλη σέντρα περνάει απ’ όλους και στη συνέχεια σουτ του Καρλίτος περνάει ελάχιστα άουτ.

30′: Σέντρα-σουτ του Ναβάρο δεν ανησυχεί ο Χουάντερσον.

28′: Ελέγχει απόλυτα τον ρυθμό του αγώνα ο Ηρακλής.

25′: Ο Ηρακλής μεταφέρει ξανά το παιχνίδι στην περιοχή του Λεβαδειακού. Το κόρνερ του Πασά απομακρύνεται εύκολα.

23′: Προσπαθεί να “παγώσει” τον ρυθμό του αγώνα ο Λεβαδειακός.

20′: Κίτρινη κάρτα στον Στάμου.

20′: Ο Ηρακλής πιέζει ασφηκτικά.

17′: Εκτελείται το κόρνερ η μπάλα στρώνεται στον Κυριακίδη το σουτ του οποίου περνάει άουτ.

16′: Σουτ-βολίδα του Πασά ο Τσιντώτας με υπερένταση σε κόρνερ.

14′: Μετά το κόρνερ η μπάλα στρώθηκε στον Περόνε ωστόσο το σουτ του σταματάει στα σώματα.

13′: Ακόμα ένα κόρνερ για τον Ηρακλή. Τρία κόρνερ μέχρι στιγμής.

12′: Πιέζει ψηλά ο Ηρακλής και κερδίζει ακόμα ένα κόρνερ.

9′: Σουτ του Γιακουμάκη η μπάλα περνάει παράλληλα.

7′: Έξυπνη κομπίνα από τους παίκτες του Ηρακλή η μπάλα κόρνερ.

4′: Επικίνδυνη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Ηρακλή, ο Καρλίτος διώχνει πάνω στην πλάτη του Μπαρτολίνι και η μπάλα κατέληξε κόρνερ.

– Σε ρόλο περιφερειακού επιθετικού ο Μπουλούτ, στην αριστερή και δεξιά πτέρυγα οι Πασάς και Κυριακίδης.

19:32 – Ξεκινάει το παιχνίδι

PRE GAME

– Μπουκουβάλας και Μάντζιος οι δύο αρχηγοί. Στο πρώτο ημίχρονο ο Ηρακλής θα κάνει επίθεση μπροστά στη Θύρα 10.

– Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ενδεκάδες. Με τις λευκές εμφανίσεις οι παίκτες του Ηρακλή. Με μπλε εμφανίσεις οι φιλοξενούμενοι.

– Τα προπονητικά τιμ των δύο ομάδων παίρνουν θέση στους δύο πάγκους.

– Στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες.

– Το ζέσταμα των δύο ομάδων συνεχίζεται, από λεπτό σε λεπτό αναμένεται να εισέλθουν στα αποδυτήρια οι παίκτες.

– Εκτός αποστολής έμειναν οι Σαραμαντάς και Μακρής.

– Με αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου. Κάτω από τα δοκάρια και στο δεξί άκρο της άμυνας παραμένει ο Χουάντερσον και ο Μιχάλης Μπουκουβάλας όπως και ο Μπαρτολίνι στο κέντρο της άμυνας. Ο Αργεντινός θα έχει νέο παρτενέρ αντί του Στάμου και αυτός θα είναι ο Ζιαμπάρης. Στο αριστερό άκρο της άμυνας θα είναι ο Καρλίτος. Στην αρχική ενδεκάδα θα είναι ο Λάζαρ παρά τον τραυματισμό του στο παιχνίδι με τον Πανιώνιο με παρτενέρ του τον Δημήτρη Στάμου. Από εκεί και πέρα, αναμένουμε να δούμε πως θα παραταχθεί επιθετικά η ομάδα. Εκτός απροόπτου Πασάς και Κυριακίδης θα είναι στις πτέρυγες με περιφερειακό επιθετικό τον Μπουλούτ και κορυφή τον Περόνε.

– Για ζέσταμα έχουν βγει οι τερματοφύλακες των δύο ομάδων.

– Οι αποστολές των δύο ομάδων έχουν πραγματοποιήσει την βόλτα τους στον αγωνιστικό χώρο.

– Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν σε φιλική αναμέτρηση κατά την περίοδο που ο Ηρακλής πραγματοποίησε το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του στο Καρπενήσι. Τελικό σκορ 1-2 υπέρ του Λεβαδειακού, με σκόρερ για τους “κυανόλευκους” να είναι ο Γιάννης Λουκίνας.

– Είκοσι παίκτες κάλεσε ο Νίκος Παπαδόπουλος εκ των οποίων θα κοπούν οι δύο ώστε να κλείσει η 18άδα. Ακόμα εννιά παίκτες είναι εκτός αποστολής από εχθές: Χαντί, Καρασαλίδης, Κάσσος, Γιαννίκογλου, Καλφούντζος, Αμαραντίδης, Μουχάλης, Τσότρας, Ζαμπάζης.

– Το θερμόμετρο αγγίζει τους 28 βαθμούς Κελσίου, ενώ δε λείπει και το ελαφρύ αεράκι.

– Σε μέτρια εώς κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος.

– Ο Ηρακλής αντιμετωπίζει τον Λεβαδειακό στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League, με το συγκεκριμένο παιχνίδι να πέφτει και η αυλαία της αγωνιστικής.