Εμφάνιση με … υποσχέσεις

Η πρώτη επίσημη εμφάνιση στο Εθνικό πρωτάθλημα συγχρονισμένης κολύμβησης άφησε θετικές υποσχέσεις για τη συνέχεια.

Άλλα αθλήματα

Ο Ηρακλής συμμετείχε στο Εθνικό πρωτάθλημα Συγχρονισμένης κολύμβησης που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό κολυμβητήριο Χαϊδαρίου το περασμένο σαββατοκύριακο και η εμφάνιση των κοριτσιών ήταν αρκετά ικανοποιητική.

synchro open gunaikwn 6

Το τμήμα του Ηρακλή κατέβηκε σε αγώνες Open και με ομάδα σε επίπεδο γυναικών μετά από περίπου επτά χρόνια και το πρώτο τεστ, στον πρώτο επίσημο αγώνα ήταν θετικό.

synchro open gunaikwn

Με προπονήτρια τη Νίνο Μποτσοροσβίλι οι Μιχαέλα Κοστράκη, Αγγελική Βουχάρα, Μαρία Μεχανετζίδου, Ολυμπία Φεσλίογλου, Ιωάννα Στεργιούλα, Ελισάβετ Βαϊνδιρλή, Αλίκη Κουθουρίδου, Κωνσταντίνα Ουσταμπασίδου, Αντιγόνη Κακιούση, Στεφανία Γιαννέλη και Ερμιόνη Χριστοδούλου συμμετείχαν το πρωί του Σαββάτου στους αγώνες highlight όπου πραγματοποίησαν την καλύτερη από τις δύο εμφανίσεις τους, κατέλαβαν την 5η θέση ενώ η ομάδα θα μπορούσε να έχει και μια ψηλότερη θέση στην τελική κατάταξη. Το απόγευμα αγωνίστηκαν στο κόμπο (6η θέση), με την απόδοσή τους να μην είναι εξίσου καλή ίσως λόγω και της κούρασης.

synchro open gunaikwn 5
Οι υπεύθυνοι του τμήματος έμειναν ικανοποιημένοι από την απόδοση των κοριτσιών ενώ ο Ηρακλής πήρε την 6η θέση στη βαθμολογία των σωματείων στο πρωτάθλημα.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ:
1. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 331 β.
2. ΝΟΒΑ 235 β.
3. ΝΟ Βουλιαγμένης 219 β.
4. Νηρέας Χαλανδρίου 211 β.
5. ΝΟ Χανίων 188 β.
6. Ηρακλής 90 β.
7. Πανσερραϊκός 82 β.
8. ΚΟ Ηρακλείου 9 β.
9. ΑΝΟ Αργυρούπολης 6 β.
10. Αρίων Γλυφάδας 3 β.

synchro open gunaikwn 2

Τα αποτελέσματα
HIGHLIGHT ΤΕΛΙΚΟΣ:
1.ΑΝΟ Μεταμόρφωσης (Βασιλοπούλου Γεωργία, Καμπούτση Ηλιάνα, Κόντη Ελένη, Κουτρομάνου Αλεξάνδρα, Παπαδοπούλου Θάλεια, Παπάζογλου Εβελίνα, Παπασαράντη Όλγα, Πλατανιώτη Ευαγγελία, Ταξοπούλου Αναστασία, Ταξοπούλου Άννα – Μαρία, αν. Μανάρα Κατερίνα) 81.1000 β.
2. ΝΟΒΑ (Ζιζάνη Μαρία – Φωτεινή, Καματερού Μυρτώ, Καρδακάρη Ευφροσύνη, Κουτίδη Ευαγγελία, Κοφίδη Βασιλική, Κοφίδη Παρασκευή, Μποτσορισβίλι Χριστίνα, Τζώρτσου Δέσποινα, Τσιπουρίδη – Παρασκευοπούλου Σοφία, Φουκαλά Κατερίνα, αν. Μπέη Ελένη – Παρασκευή) 76,3333 β.
3. Νηρέας Χαλανδρίου (Γκουζούνα Βασιλεία, Γκουζούνα Ελευθερία, Δίπλα Ιφιγένεια, Κουτσουλά Αλεξάνδρα, Μπαρλαμπά Γεωργία, Πανίδη Ηρίννα – Δήμητρα, Σαμαρτζή Άρτεμις, Τσαγκαρογιάννη Μαρία – Κωνσταντίνα, Φαραντούρη Βαλεντίνα, Χρυσοβέργη Βικτώρια, αν. Σιναναί – Ιορδανίδου Γεωργία, Χριστογιαννοπούλου Ευδοξία – Κατερίνα) 74,5333 β.
(Στην 4η θέση βρέθηκε ο ΝΟ Χανίων και στην 5η ο Ηρακλής).

synchro open gunaikwn 3
ΚΟΜΠΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:
1.ΑΝΟ Μεταμόρφωσης (Βασιλοπούλου Γεωργία, Καμπούτση Ηλιάνα, Κόντη Ελένη, Μανάρα Κατερίνα, Παπαδοπούλου Θάλεια, Παπάζογλου Εβελίνα, Παπασαράντη Όλγα, Πλατανιώτη Ευαγγελία, Ταξοπούλου Αναστασία, Ταξοπούλου Άννα – Μαρία, αν. Κουτρομάνου Αλεξάνδρα) 82,1667 β.
2. ΝΟ Βουλιαγμένης (Αλζιγκούζη Μαρία – Έλλη, Γαζή Μαρία – Νεφέλη, Καφετζή Βασιλική, Μαλκογεώργου Σοφία – Ευαγγελία, Μπαχτσεβανίδου Κωνσταντίνα, Παπανδρέου Ελένη, Σαραντίδη Πολυξένη, Σαραντίδη Σοφία, Σπυροπούλου Μελίνα – Κλεμάνς, Σταμέλου Μαρία – Νεφέλη, αν. Κατσιώτη Ειρήνη, Χαλακατεβάκη Φλώρα) 79,8333 β.
3. ΝΟΒΑ (Καματερού Μυρτώ, Καρδακάρη Ευφροσύνη, Κουτίδη Ευαγγελία, Κοφίδη Βασιλική, Κοφίδη Παρασκευή, Μπέη Ελένη – Παρασκευή, Μποτσορισβίλι Χριστίνα, Τζώρτσου Δέσποινα, Τσιπουρίδη – Παρασκευοπούλου Σοφία, Φουκαλά Κατερίνα, αν. Ζιζάνη Μαρία – Φωτεινή) 77,8333 β.
(Στην 4η θέση βρέθηκε ο ΝΟ Χανίων, στην 5η ο Νηρέας χαλανδρίου και στην 6η ο Ηρακλής).

 

Back to Top