Προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε…

Την δεύτερη σερί ήττα για την Α2 γνώρισε ο Ηρακλής από το Λαύριο.

Ηρακλής, Μπάσκετ

Τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα γνώρισε ο Ηρακλής από το Λάυριο για την Α2. Οι γηπεδούχοι είχαν ένα σταθερό προβάδισμα από το ξεκίνημα του παιχνιδιού το οποίο δεν το χάσανε σε κανένα σημείο του αγώνα.

Η διαφορά άρχισε να ξεφεύγει από το δεύτερο δεκάλεπτο όταν το Λαύριο πήρε διαφορά 12 πόντων. Η διφορά έφτασε μέχρι και στο +15 και το ημίχρονο έκλεισε με το Λαύριο να προηγείται με 12 πόντους.

Ακριβώς ίδια εικόνα είχε και το δεύτερο ημίχρονο. Το Λαύριο να προηγείται και ο Ηρακλής να ακολουθεί. Οι γηπεδούχοι έφτασαν τη διαφορά μέχρι το +17 στο 33′ και κάπου εκεί όλα τελείωσαν. Το 66-55 είναι το τελικό αποτέλεσμα με τον Δέσπο να ξεχωρίζει για τον Ηρακλή.

Θυμηθείτε το Live…

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

-Έναρξη του αγώνα

8′: Προηγούνται οι γηπεδούχοι με 17-10

13′: Ξεφεύγουν οι γηπεδούχοι. Στους 12 πόντους η διαφορά. 33-21

19′: Σταθερά μπροστά το Λαύριο. Η διαφορά αυξάνεται στους 15. Λίγα λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου. 40-25

20′: Μειώνει ο Ηρακλής και η διαφορά κλείνει στο +12 για τους γηπεδούχους.

– Τέλος ημιχρόνου

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

25′: Η διαφορά στο +11 για το Λαύριο, 46-35.

33′: Στο +17 η διαφορά για τους γηπεδούχους. Δύσκολα μπορεί να αλλάξει κάτι για τον Ηρακλή. 59-42

39′: Η διαφορά παραμένει στα ίδια επίπεδα για τους γηπεδούχους, 66-49