Κ17: Μίλησε η ψυχή…

Σπουδαία νίκη πέτυχε η ομάδα Κ17 επί του ΠΑΟΚ με 2-1 στις εγκαταστάσεις της Μίκρας. Με αυτό το τρίποντο, οι κυανόλευκοι έφτασαν στους 59 βαθμούς …

Ακαδημία

Σπουδαία νίκη πέτυχε η ομάδα Κ17 επί του ΠΑΟΚ με 2-1 στις εγκαταστάσεις της Μίκρας. Με αυτό το τρίποντο, οι κυανόλευκοι έφτασαν στους 59 βαθμούς και με τρίποντο την Κυριακή στις Σέρρες επί του αδύναμου Πανσερραϊκού, στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος, “καπαρώνουν” μία θέση στο φάιναλ φορ.

Οι κυανόλευκοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Προηγήθηκαν νωρίς, όμως τέσσερα λεπτά αργότερα δέχτηκαν το γκολ της ισοφάρισης. Στη συνέχεια πίεσαν τον ΠΑΟΚ, δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες και η υπεροχή τους καρποφόρησε στο 71′.

Η BLUEARENA βρίσκεται στις εγκαταστάσεις της Μίκρας και θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης. Το παιχνίδι παρακολουθούν αρκετοί φίλαθλοι, μεταξύ των οποίων οι Γιώργος Παράσχος, Γρηγόρης Φανάρας, Μπάμπης Ξανθόπουλος (παίζει ο ανηψιός του), Δανιήλ Παπαδόπουλος (ο γιος του είναι ο πορτιέρο του Ηρακλή) και Λευτέρης Κακιούσης

4′ Πάσα του Μαυρίδη στον Τσιλιανίδη, πλασέ του τελευταίου, απομακρύνει ο Στρέζος.

14′ ΓΚΟΟΟΛ: Σουτ του Μαυρίδη έξω από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει στη δεξιά γωνία του Στρέζου (1-0).

18′ ΓΚΟΛ: Λάθος στην άμυνα του Ηρακλή, το εκμεταλλεύεται ο Δερμιτζόγλου και απο κοντά ισοφαρίζει (1-1).

23′ Σέντρα του Φάριο, κεφαλιά του Τσιλιανίδη, η μπάλα λίγο άουτ.

28′ Ο Τσιλιανίδης πασάρει στον Κρυστάλλη, αλλά το πλασέ του τελευταίου απομακρύνει με εντυπωσιακό τρόπο ο Στρέζος.

54′ Σουτ του Θόριαν, απομακρύνει ο Στρέζος σε κόρνερ.

71′ ΓΚΟΟΟΟΛ: Σέντρα του Χατζή, γυριστό σουτ του Μαυρίδη και… 2-1

ΗΡΑΚΛΗΣ: Παπαδόπουλος, Τριανταφυλλίδης, Κουλιούδης, Κερλ, Πόπτσης (74′ Σταμάτης), Ηρακλής, Κρυστάλλης (69′ Χατζής), Θόριαν (90′ Πουρλουκάκης), Τσιλιανίδης, Ιορδανίδης, Μαυρίδης (89′ Ξανθόπουλος).

Στον πάγκο: Ξανθόπουλος, Αλτίνογλου, Μπέττας, Χαϊτίδης.

ΠΑΟΚ: Στρέζος, Βουρμούσης, Πολύζος, Παναγιωτίδης, Ταουσιάνης (53′ Παπαδόπουλος Β.), Κρινίτσας, Δερμιτζόγλου, Πόποβιτς, Καραμπάς (46′ Κιβρακίδης), Βαγγλής (56′ Σαββίδης), Ανδριόπουλος (76′ Παπαδόπουλος Δ.).

Στον πάγκο: Ορφανίδης, Νικολαϊδης, Καρατζάογλου, Κιβρακίδης.