Έχασε την ευκαιρία του στα δύο πρώτα σετ

Ο Ηρακλής μπορούσε να κατακτήσει τα δύο πρώτα σετ του τοπικού ντέρμπι, ωστόσο ατύχησε και έχασε το ματς με 3-0 σετ.

Βόλει, Ηρακλής

Ο Ημίθεος, στα δύο πρώτα σετ, έβαλε δύσκολα στους γηπεδούχους στο εξ αναβολής τοπικό ντέρμπι του Κλειστού της Πυλαίας, αλλά δεν είχε την αντοχή να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες επικράτησης, που είχε και τα έχασε στις λεπτομέρειες.

Ο Ηρακλής ήταν καλύτερος στην εκκίνηση του αγώνα και προηγείτο διαρκώς στο πρώτο σετ, λυγίζοντας προς το τέλος του και χάνοντάς το με 25-22.

Το δεύτερο σετ κρίθηκε στην παράταση, με τον “Γηραιό” να φτάνει στο 24-24, να αντιστέκεται σθεναρά, αλλά να το χάνει – τελικά – με 26-24.

Το μόνο σετ του παιχνιδιού, το οποίο δεν ήταν σημαντικά αμφίρροπο ήταν το τελευταίο, στο οποίο οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 25-19.

Τα σετ: 3-0 (25-22, 26-24, 25-19).

Διαιτητές: Γεωργιάδης, Σταυριανίδης, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης, Επόπτες: Ανθυμίδης, Λούμσι, Γραμματεία: Κουμπλή.