Πάλεψε, αλλά…

Πήρε το πρώτο σετ, αλλά έχασε τα υπόλοιπα στις λεπτομέρειες ο Ηρακλής στην Κηφισιά, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 3-1…

Βόλει, Ηρακλής

“Φουριόζος” μπήκε στο παιχνίδι με την Κηφισιά στο Ζηρίνειο ο Ηρακλής, καθώς με καλή αντιμετώπιση σε όλους τους τομείς, κατόρθωσε να επικρατήσει με άνεση στο πρώτο σετ του αγώνα, με 19-25.

Η συνέχεια, ωστόσο, δεν ήταν ανάλογη για την ομάδα του Γιάννη Ορφανού, η οποία μπορεί να είχε τις ευκαιρίες να “κλειδώσει” και άλλο νικηφόρο σετ στη συνέχεια, αλλά τις έχανε διαδοχικά, στους κρίσιμους τελευταίους πόντους.

Χωρίς επιθετικές λύσεις ο “Γηραιός”, επέτρεψε στην Κηφισιά να πάρει τα τρία επόμενα σετ και ταυτόχρονα την καθαρή νίκη στην αναμέτρηση, 1-3 στα σετ.

Τα σετ: 3-1 (19-25, 25-22, 25-20, 25-22).

Α.Ο.Π. ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Νίκος Ζαλμάς): Νικολάκης, Κάιο 16 (12/35επ., 4 μπλοκ), Μπάσης 9 (6/9επ., 1 μπλοκ, 2 άσσοι), Σπυριούνης 14 (10/23επ. 2 μπλοκ, 2 άσσοι, 51%υπ., 18%αρ.), Μπατατζίμ 21 (20/43επ., 1 μπλοκ, 65%υπ., 40%αρ.), Μπάιερς 7 (6/6επ., 1 μπλοκ) / Κάπελλας (λ.  62%υπ., 23%αρ.), Παλέντζας, Συναδινός (λ), Κολτσιάκης, Ρούσσης 3 (2 άσσοι, 1 μπλοκ).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ (Γιάννης Ορφανός): Χήρας 12π. (7/10επ., 4 μπλοκ, 1 άσσος), Μαυροβουνιώτης 14 (10/31επ., 2 μπλοκ, 2 άσσοι, 61%υπ., 11%αρ.), Προύσαλης, Στουντζίνσκι 12 (11/27επ., 1 μπλοκ, 52%υπ., 17%αρ.), Πεντίδης 6 (5/6επ., 1 μπλοκ), Σακόγλου 12 (11/34επ., 1 μπλοκ) / Μπουράκης (λ. – 76%υπ., 28%αρ.), Καλατζίδης, Βερβετσιώτης.