Δύσκολο, αλλά νικηφόρο πέρασμα από την έδρα του Ολυμπιακού Θ.

Οι “κυανόλευκοι” επικράτησαν με 1-2, στην πιο “πεσμένη” φετινή εμφάνισή τους.

Η 13η νίκη του Ηρακλή στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΜ έμελλε να είναι και η πιο δύσκολη, ωστόσο οι “κυανόλευκοι” κατόρθωσαν να φύγουν με το νικηφόρο 1-2 από τη Ν. Ραιδεστό και τα γήπεδα Μάττα, επικρατώντας στην έδρα του Ολυμπιακού Θεσσαλονίκης.

Η ομάδα του Μαργαρίτη Κεχαγιά ήταν υποτονική στο πρώτο μέρος, με τους γηπεδούχους να έχουν δοκάρι και δύο χαμένα τετ α τετ με τον Γιαννούσο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, όσο κυλούσε ο χρόνος, ο Ημίθεος ανέκαμπτε, έπαιρνε την πρωτοβουλία των κινήσεων και προηγήθηκε με γκολ του Χάρη Περπερίδη στο 67΄.

Τα “κυανόλευκα” γκολ έκανε δύο ο Κανακούδης στο 85΄, για να μειώσει ένα λεπτό αργότερα με τον Γιαννούσο ο Ολυμπιακός Θεσσαλονίκης σε 1-2, απλώς διαμορφώνοντας το τελικός σκορ της νίκης του Ηρακλή.

Image may contain: 5 people, people standing and outdoor

Image may contain: 4 people, people standing and outdoor

Image may contain: 2 people, people playing sports, people standing and outdoor