Χαλαρή νίκη και επί του Μ. Αλεξάνδρου

Ο Ηρακλής επικράτησε στο Βοηθητικό του Καυτανζογλείου με 5-1, με “χατ τρικ” του Περπερίδη.

Με πρωταγωνιστή τον Περπερίδη, ο οποίος πέτυχε τρία τέρματα, ο Ηρακλής κατέβαλε την αντίσταση του Μ. Αλεξάνδρου με το ευρύ 5-1.

Τον “χορό” των γκολ άνοιξε ο Περπερίδης στο 30΄, με το 1-0 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους της αναμέτρησης στο Βοηθητικό του Καυτανζογλείου.

Στο 65΄ ο ίδιος παίκτης πέτυχε το δεύτερο γκολ στο 65΄, για να ακολουθήσει στο σκοράρισμα ο Κανακούδης στο 81΄(πέναλτι) και ο Μάντικας στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Περπερίδη να κλείνει το σκορ με το τρίτο προσωπικό τέρμα του στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμορφώνοντας το τελικό 5-1.

Από πλευρά φιλοξενουμένων σκόραρε ο Βουρδάκης.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Γόμος, Κανακούδης, Τζιούρας (55’ Βλαχούδης), Τσακιριδης, Σαχταρίδης (46’ Μάντικας), Μακρής, Δήτσιος, Αποστόλου, Τζιούτζιος  (75΄Βουλίκας), Περπερίδης, Ηρακλής.

Image may contain: 6 people, people standing and outdoor

Image may contain: 1 person, smiling, playing a sport, standing and outdoor

Image may contain: 2 people, people playing sports and outdoor