K-17: Ήττα στον πρώτο αγώνα για τους “κυανόλευκους” (vid)

Επικράτησε με 0-2 ο Απόλλων Πόντου, αλλά έπεται επαναληπτικός.

Ακαδημία, Ποδόσφαιρο

Ήττα για την ομάδα του Ηρακλή κ17 στο πρώτο παιχνίδι από τον Απόλλωνα Πόντου με 0-2.

Νωχελικά ξεκίνησε η ομάδα μας το παιχνίδι και σε ένα αναγνωριστικό πρώτο 20 λεπτό βρέθηκε να χάνει με 1-0 σε μια φάση που σε τίποτα δεν θύμιζε γκολ. Ο Απόλλωνας εκμεταλλεύτηκε στην συνέχεια το σάστισμα του Ηρακλή και πέτυχε και δεύτερο τέρμα στο 27’.
Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου οι παίχτες του Μιχάλη Χρησταρα μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, είχανε δοκάρι με τον Μυλωνά στο 50’ και συνέχισε να έχει την κατοχή της μπάλας και να επιτίθεται κατά κύματα έχοντας ευκαιρίες με τον Μυλωνά στο 56’ τον Σαχταρίδη στο 61’ και τον Μυλωνά πάλι στο 73’.
Ηρακλης: Ακρας, Δημούδης (40’ Τζοάνος), Καρακάσης, Καρακίτσος, Πιτσόλης, Χατζηαντωνίου (45’ Μυλωνάς), Ατλάζης(70’ Παστράς), Τσακιρίδης, Ιωαννίδης(40’ Ξουλόγης), Σαχταρίδης, Μάντικας (65’ Φωτίου).