Το διεθνές φιλικό της Κ-19 (pics)

Η “κυανόλευκη” ομάδα Νέων ηττήθηκε με 1-2 από το αντίστοιχο συγκρότημα της Vozdovac.

Ακαδημία, Ποδόσφαιρο

Την ήττα με σκορ 1-2 γνώρισε η ομάδα νέων Κ19 του ΗΡΑΚΛΗ από το αντίστοιχο συγκρότημα της Vozdovac σε αναμέτρηση που διεξήχθη στις εγκαταστάσεις της Μίκρας.

Για τον Ηρακλή σκόραρε ο Περπερίδης (1-0), ενώ για τη φιλοξενούμενη ομάδα τα τέρματα πέτυχαν οι Γιόβιτς (1-1) και Ίλιτς (1-2).

ΗΡΑΚΛΗΣ K19: Συριτούδης, Ταουσάνης, Χατζηστογιάννης, Μπαλικτσής, Δήμτσιος, Λεονταρίδης, Λαμπρινόπουλος, Ντουβαρτζής, Μαγκούτης, Αναστασιάδης, Περπερίδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Τουλκέρης, Βλαχούδης, Κυζεράκος, Πιτσούλης, Τσιρανίδης, Αβραμίδης.

VOZDOVAC: Γιατσμένιτσα, Μιαέλοβιτς Ζ., Κρίστοβιτς, Γιακολίεβιτς, Τέσιτς, Νίκολιτς, Όλουιτς, Βλάχοβιτς, Μιαέλοβιτς Βλ., Κιλίμπαρντα, Λαΐνοβιτς.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Γιόζα (Τ), Λάιτς, Πέτροβιτς, Γιόβιτς, Σέβιτς, Γκόμπελιτς, Μπάτσεβιτς Ίλιτς.