Μομέντουμ στο 2.09 για τον Άγιαξ!

Συνέχεια στη δράση στο Champions League την Τετάρτη και ασφαλώς τα παιχνίδια της κορυφαίας διασυλλογικής διοργανώσεις της Ευρώπης είναι αυτά που έχουν τη μερίδα του… λέοντος στο κουπόνι. Πάμε με τη λογική σε γκολ και σημεία σήμερα. Τι θα κρατήσουμε;

Διάφορα, Η πρόταση της ημέρας

Βαλένθια – Γιουνγκ Μπόις

Έχασε ένα… τσουβάλι ευκαιρίες, ωστόσο ηττήθηκε από τη Χιρόνα με σκορ 1-0. «Μαγική εικόνα» το αποτέλεσμα και ενώ στον όμιλο έρχεται από το 1-1 στη Βέρνη. Θέλει πάση θυσία νίκη σήμερα για να ανατρέψει την κατάσταση και ενώ δεν αναμένεται να έχει σημαντικές αλλαγές στο βασικό της σχήμα. Την ίδια ώρα, χωρίς να ανεβάσει ταχύτητα, η Γιουνγκ Μπόις επιβλήθηκε άνετα με σκορ 3-0 της Γκρασχόπερς στο πρωτάθλημα. Είναι ξεκάθαρα πολύ δύσκολο το έργο της απόψε, ωστόσο όπως τόνισε και ο κόουτς Σεαονέ, θα πάρει στην Ισπανία με στόχο το καλύτερο δυνατό. Σε κάθε περίπτωση και οι δύο ομάδες έχουν ανάγκη τη νίκη και για αυτό περιμένουμε ένα ανοιχτό παιχνίδι. Περιμένουμε από την αρχή να δείξουν τις διαθέσεις τους και θα «τσιμπήσουμε» το over1.25 στο πρώτο ημίχρονο.

Μπενφίκα – Άγιαξ

Από την ήττα σοκ με σκορ 3-1 εντός έδρας από τη Μορεϊρένσε έρχεται στο πρωτάθλημα η Μπενφίκα. Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη ήττα της σε όλες τις διοργανώσεις και δεν διανύει τις καλύτερες ημέρες της. Δεν έχει περιθώρια απόψε πάντως, που για να μείνει στο κόλπο της πρόκρισης θέλει σίγουρα θετικό αποτέλεσμα. Ήταν άτυχη στο παιχνίδι του Άμστερνταμ και ηττήθηκε με γκολ στις καθυστερήσεις. Από την άλλη, για τον Άγιαξ το 1-0 της 3ης αγωνιστική τον έβαλε σε θέση οδηγού για τη δεύτερη θέση. Τρέχει ένα σερί πέντε νικών και ενώ στο πρωτάθλημα επικράτησε 2-0 της Βίλεμ. Ο «Αίας» βάσει εικόνας έχει την ικανότητα να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από τη Λισαβόνα. Για αυτό θα πάμε με το 2DNB.