- Bluearena - http://bluearena.gr -

Α2: Αποτελέσματα, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική

Με νίκες συνέχισαν Περιστέρι και Χολαργό. Ανοδική πορεία για τον Απόλλωνα Πατρών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:

ΑΕ Λάρισας-Ψυχικό 54-66

Διαιτητές: Παφίλης-Ξενικάκης-Τσιαπλής (Μπεκιάρης)

Δεκάλεπτα: 19-18, 36-32, 46-43, 54-66.

ΑΕΛ (Χασανίδης): Βλαχούλης, Σαριμπαλίδης 8 (2), Καμάρας 7 (1), Παπαχρήστος 6, Κατσαρές 10 (2), Τσιαβές 9, Κνέζεβιτς 10 (1), Γκιουλέκας 4, Φιλιππόπουλος.

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 5 (1), Νοέας 4 (1), Χουχούμης 8 (1), Ψαθάς 11 (1), Παπαδημητρίου 2, Ντιαλό 7, Παύλος 18 (4), Τσιώκος 11.

Μαρούσι-Εθνικός 66-61

Διαιτητές: Θεονάς-Παπαθανασίου-Ζακεστίδης (Κορασίδης)

Δεκάλεπτα: 21-13, 38-32, 55-44, 66-61.

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Στασινός 10 (2), Μπάκας 8, Ξυδάς 3 (1), Ντακούλιας 5 (1), Κανέλλης 7 (1), Στούκας 6 (2), Ρεκουνιώτης 9, Σουρλής 12 (2), Παπαγεωργόπουλος, Μιχαλούτσος 6.

Εθνικός (Κουταλιανός): Πάντσιος 2, Καρακωνσταντάκης 3 (1), Μάρτζος 19 (4), Τσούτσος 5 (1), Λάανε 10 (2), Οικονομόπουλος 10 (1), Μαχαίρας 9, Δρόσος 1, Περσίδης 2, Σκλήβας.

Ηρακλής-Δόξα Λευκάδας 75-77

Διαιτητές: Σταματόπουλος-Πιτσίλκας Β.-Ταρενίδης Κ. (Παπαγεωργίου)

Δεκάλεπτα: 14-16, 32-29, 55-55, 75-77.

Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 12, Αθανασούλας 4, Τότσιος 6, Παπαδιονυσίου, Δεληγεώργης, Χαριτόπουλος 10 (1), Γκαγκαλούδης 22 (3), Κακαρούδης 9, Γιαννακίδης 9 (2), Μπούμπαλο 3, Καλαϊτζίδης

Δόξα Λευκάδας (Κατωπόδης): Κελεσίδης, Τζόλος 6 (1), Γράβας 7 (1), Τσαλδάρης 11 (3), Καλαμπάκας 15 (3), Πετρόπουλος 4, Λιακόπουλος 18 (1), Ράπτης 2, Καμπουρίδης, Μπέμπης 3 (1), Μάρκοβιτς 11.

Χολαργός-Δούκας 104-72

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Μπούκας-Χρηστίδης Ηλ. (Άκελ)

Δεκάλεπτα: 28-10, 49-33, 74-55, 104-72.

Χολαργός (Κουφός): Μπελ 23 (2), Λάππας 3, Τσιλούλης, Παπανικολάου 8 (2), Κόκκαλης 10 (2), Παπαντωνάκος, Μοτσενίγος 9 (3), Κουτρούλιας 4, Κομποδιέτας 8 (2), Τσάμης 17 (1), Σπυρόπουλος 11, Τζακόπουλος 11 (3).

Δούκας (Γιαννόπουλος): Τόζιος 4, Παναγιωταράς 6 (1), Ψαράς 2, Τσουργιάννης, Ιωάννου 9, Τσιότρας 7 (1), Κουπίδης 13 (3), Μαστόρος 2, Κουκουλάς 4, Ντιφαντής, Κυρίτσης 20, Σακελλαρίου.

Περιστέρι-Παπάγου 79-65

Διαιτητές: Καραβίτης-Μηλαπίδης-Ορφανός Ιορδ. (Ντίνος)

Δεκάλεπτα: 21-16, 33-25, 58-49, 79-65.

Περιστέρι (Καραγιάννης): Παππάς 4, Κλαρκ 10 (1), Μαγκουνής, Πολυτάρχου 24 (6), Αγγέλου 6, Μάντζαρης 6, Σκορδίλης 9, Κωνσταντακόπουλος 3, Σίμτσακ 7, Δημητριάδης 10.

Παπάγου (Κατσούνης): Μελισσαράτος 7, Γκάτζο, Αποστολίδης, Δέδες 16 (3), Ζώρζος 4, Κιαπέκος 8, Φακοπουλίδης 10, Φιλιππάκος 20 (2), Ψαράς, Μουρίκης.

Αρκαδικός-Αμύντας 67-76

Διαιτητές: Παντελίδης-Δημόπουλος-Καρακάσης (Κουκάκης)

Δεκάλεπτα: 11-27, 31-43, 55-59, 67-75

Αρκαδικός (Κουστένης) : Κούτρας 5, Βλάχος 5 (1), Λυμπερέας, Σίνης 2, Τζαϊδάς, Προδρόμου 12 (2), Μαραγκάκης 2, Αποστολίδης 2, Πελτιέρ 15 (3), Γαρμπής 3, Τζουγκαράκης 21.

Αμύντας (Ζαβός) : Ζούπας 11 (1), Πίνης, Τοπάλι 4, Διαμαντόπουλος 27 (6), Βογιατζής, Βαρδιάνος 6 (1), Κερασοβίτης 2, Κουκουνιάς 10 (2), Καλδής 7, Μπάρμπας 7 (2), Λιούνης, Καμπούρης 1.

Ερμής Αγιάς Λάρισας-Καστοριά 77-58

Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Ευφραιμίδης-Τζιοπάνος (Βαρνάς)

Δεκάλεπτα: 15-16, 46-30, 68-42, 77-58.

Ερμής (Γιασσάρης): Βρέττας, Τσιαμπαλής 7, Χρυσόπουλος 16 (4), Δεμερτζής 9 (1), Καλλές 14, Τσούμας 2, Νταλό 3, Τριανταφύλλου 17 (4), Λόλας 9 (1).

Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 5, Μπρόζος 11 (1), Απιδόπουλος, Ελευθεριάδης 4, Ναούμης 9 (1), Κακλαμάνος 16 (4), Τερσενίδης, Καραμαλέγκος 2, Χαρισμίδης 9, Μπένας, Λυμπάρης 2.

Καρδίτσα-Απόλλων Πάτρας 92-93 (κ.α. 82-82)

Διαιτητές: Μπήτης-Λόρτος-Τζίμα (Τέγα)

Η βαθμολογία (σε 9 αγώνες)

1.Περιστέρι 18 (9-0)

2.Απόλλωνας Πάτρας 16 (7-2)

3.Χολαργός 15 (7-1) σε 8 αγώνες

4.Καστοριά 14 (5-4)

5.Ηρακλής 14 (6-2) σε 8 αγώνες

6.Ψυχικό 14 (5-4)

7.Δόξα Λευκάδας 14 (5-4)

8.Ερμής Αγιάς 14 (5-4)

9.Αμύντας 13 (5-3) σε 8 αγώνες

10.Μαρούσι 13 (4-5)

11.Παπάγου 12 (3-6)

12.Καρδίτσα 11 (2-7)

13.ΑΕ Λάρισας 11 (2-7)

14.Εθνικός 11 (3-5) σε 8 αγώνες

15.Αρκαδικός 10 (1-8)

16.Δούκας 10 (1-8)

Επόμενη αγωνιστική (10η, 6/12)

Εθνικός-ΑΕ Λάρισας

Δόξα Λευκάδας-Μαρούσι

Δούκας-Ηρακλής

Χολαργός-Περιστέρι

Ψυχικό-Αρκαδικός

Αμύντας-Ερμής Αγίας Λάρισας

Καστοριά-Καρδίτσα

Απόλλων Πάτρας-Παπάγου