Πρεμιέρα με ήττα απειρίας…

Νικήθηκαν από την απειρία τους και την έλλειψη προετοιμασία οι νεαροί του Ηρακλή, με την Καρίτσα να επικρατεί με 2-0 στην πρεμιέρα…

Προσπάθησαν, έβγαλαν ταλέντο και πείσμα, αλλά έχασαν από την πιο έμπειρη Καρίτσα στο Δημοτικό Στάδιο της Κατερίνης οι πιτσιρικάδες του Ημίθεου στην πρεμιέρα τους στη Γ΄ Εθνική. Οι γηπεδούχοι επιβλήθηκαν με 2-0, με γκολ – αιφνιδιασμό του Κυρτέγου στο 5΄ και του Τροΐρη από λάθος της άμυνας του Ημίθεου, στο 65΄.

Θυμηθείτε το «live» της αναμέτρησης:

@ Αποθεώνονται από τον κόσμο της ομάδας τα παιδιά του Σάκη Αναστασιάδη, παρά το ατυχές αποτέλεσμα.

@ Οι ποδοσφαιριστές της Καρίτσας αναγφνωρίζοντας την εντυπωσιακή παρουσία του κόσμου του Ηρακλή, σπεύδουν κοντά στην “κυανόλευκη” κερκίδα χειροκροτώντας τους Ηρακλειδείς!

90΄+3΄Λήξη του αγώνα.

88΄ Φάουλ Δραγάνη, απόκρουση σε κόρνερ του γηπεδούχου γκολκίπερ.

87΄ Ο Μήτρακας αντί Κυρτέγου για την Καρίτσα.

84΄ Κίτρινη κάρτα στον Τσιώμη των γηπεδούχων.

83΄ Ο Παπαϊωάννου στη θέση του Μπέη.

75΄ Ο Αβραμίδης ανατρέπεται εντός περιοχής, ο διαιτητής δεν καταλογίζει πέναλτι και οι “κυανόλευκοι” διαμαρτύρονται έντονα.

@ Η Καρίτσα έκανε δύο τα τέρματά της χωρίς να είναι καλύτερη από τον Ηρακλή στο δεύτερο ημίχρονο.

68΄ Μπαίνει ο Ευαγγελόπουλος στη θέση του Κυπαρίσση για την Καρίτσα.

66΄ Καλή ευκαιρία για τον Ηρακλή με τον Αβραμίδη.

ΓΚΟΛ – 65΄ Η Καρίτσα βρίσκει τρόπο να σκοράρει και πάλι. Λάθος του Ιωαννίδης στην άμυνα, ο Κυρτέγος προσπάθεί να σκοράρει, ο Γιούδας αποκρούει και ο Τροΐρης στη συνέχεια κάνει το 2-0.

@ Αισθητά βελτιωμένος ο Ηρακλής στο δεύτερο μέρος, αναλαμβάνει πρωτοβουλίες και πλησιάζει στην αντίπαλη εστία.

62′ Αλλαγή για τον Ηρακλή: ο Κατσούλης στη θέση του Ευσταθιάδη.

58΄Σουτ του Μούδιου, ασταθής απόκρουση του γκολκίπερ της Καρίτσας, δεν προλαβαίνει να επωφεληθεί ο Αβραμίδης.

56΄ Σουτ του Αποστόλου, εξουδετέρωσε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.

53΄Κίτρινη στον Κριτσιάνη για τον Ηρακλή.

@ Προηγούμενοι ολοκλήρωσαν το πρώτο 45λεπτο οι γηπεδούχοι. Οι “κυανόλευκοι” πιτσιρικάδες αργήσαν να βρουν τα πατήματά τους στον αγωνιστικό χώρο, καθώς είναι πλήρως απροετοίμαστοι και άπειροι. Βρέθηκαν να χάνουν “με γκολ από τα αποδυτήρια” και μόλις στο τελευταίο πεντάλεπτο του ημιχρόνου κατόρθωσαν να βγουν μπροστά με πιεστικό τρόπο.

43΄ Σέντρα σουτ του Κριτσιάνη, άουτ.

40΄Κίτρινη για τον Μπέη της Καρίτσας.

39΄Δύσκολη απόκρουση του Γιούδα σε κοντινή κεφαλιά του Κυρτέγου.

34΄Κακό παιχνίδι, με τους νεαρούς του Ηρακλή να μην μπορούν να απειλήσουν μέχρι στιγμής.

16′ Δοκάρι για τους γηπεδούχους.

ΓΚΟΛ: – 5′ Οι γηπεδούχοι αιφνιδιάζουν με γκολ από τον Κυρτέγο με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ και κάνει το 1-0.

@ ΑΕ Καρίτσας – η ενδεκάδα: Τσιλιγκιρίδης, Βασιούρης, Ραπτόπουλος, Μπαντογιάνης, Τασίδης, Τροίρη, Δαλαμήτρας, Μπέης (83΄ Παπαϊωάννου), Κυπαρίσσης (68΄ Ευαγγελόπουλος), Κυρτέγος (87΄ Μήτρακας) Τσιώμης

@ Οι “11” του Ηρακλή: Γιούδας, Κριτσιάνης, Μυλωνάς, Τσαλταμπασίδης, Ιωαννίδης, Μούδιος, Ευσταθιάδης (62΄ Κατσούλης), Αποστόλου, Αβραμίδης, Ανδρεάκος, Δραγάνης.