Αστέρας Τρίπολης – ΗΡΑΚΛΗΣ 2-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης…

Πέφτει η αυλαία στην Σούπερ Λιγκ σήμερα, με τον ΗΡΑΚΛΗ να δοκιμάζεται στην Τρίπολη κόντρα στον Αστέρα.

Μπορεί οι παίκτες του Σάββα Παντελίδη να εξασφάλισαν την αγωνιστική παραμονή, ωστόσο θέλουν να κλείσουν με ακόμη μία νίκη το πρωτάθλημα.

20:53 – ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90+2′: Τρομερή χαμένη ευκαιρία από τον Λουκίνα. Κέρδισε τους δύο αμυντικούς του Αστέρα, αλλά το πλασέ του πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι του ΑΘανασιάδη.

90′: Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις.

89′: Απίστευτη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μάσα πήγε να βάλει ένα τρομερό γκολ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ στη συνέχεια ο Γκοντό έστειλε τη μπάλα άουτ.

87′: Στη θέση του Μανιά πέρασε ο Τσουκαλάς.

86′: Παράλληλη σέντρα του Λουκίνα η μπάλα βρίσκει σε χέρι παίκτη του Αστέρα εντός περιοχής, δε δίνει τίποτα ο Νεοφυτιάδης.

85′: Κίτρινη κάρτα στον Ζιαμπάρη.

84′: Κίτρινη κάρτα στον Κώτσιρα.

82′: Ευκαιρία με τον Ιγκλέσιας που σουτάρει άουτ από καλό σημείο.

82′: Ο Γροντής προσπάθησε να… ξεγελάσει τον Αθανασιάδη, αλλά η εκτέλεση φάουλ πέρασε πάνω από την εστία.

81′: Αλλαγή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Στη θέση του Κούρου περνάει ο Καραγκούνης.

80′: Εκτέλεση φάουλ του Μάσα κεφαλιά του Ιγκλέσιας μπλοκάρει ο Γιαννίκογλου.

76′: Την εκτέλεση φάουλ ανέλαβε ο Δώνης και με εξαιρετικό τρόπο νίκησε τον Αθανασιάδη για να ισοφαρίσει για τον ΗΡΑΚΛΗ.

76′: ΓΚΟΟΟΟΟΛ από τον Δώνη και 2-2!

76′: Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΗΡΑΚΛΗ.

75′: Μεγάλη ευκαιρία χαμένη από τον Μανιά με τον Γιαννίκογλου να μπλοκάρει.

74′: Τεράστια ευκαιρία για τον ΗΡΑΚΛΗ. Ο Ηλιάδης χάνει απίστευτο τετ-α-τετ. Με τα πόδια ο Αθανασιάδης.

73′: Στα σώματα η εκτέλεση φάουλ του Μάσα.

72′: Φάουλ σε καλή θέση για τον Αστέρα.

70′: Πιέζει ο Αστέρας.

69′: Στο έδαφος ο Σαραμαντάς δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

68′: Προσπαθεί να βρει επιθετικές λύσεις ο ΗΡΑΚΛΗΣ.

65′: Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Χαμντανί είδε τον ολομόναχο αριστερά Μάσα, αυτός πλάσαρε αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

64′: Αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Στανισάβλιεβιτς περνάει ο Μάσα.

62′: Ανεκμετάλλευτο περνάει το κόρνερ για τον ΗΡΑΚΛΗ.

62′: Η εκτέλεση του Γροντή απομακρύνεται σε κόρνερ.

61′: Φάουλ για τον ΗΡΑΚΛΗ σε καλό σημείο για να γεμίσει την περιοχή του Αστέρα.

60′: Αλλαγή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Στη θέση του Πασά περνάει ο Ηλιάδης.

59′: Αλλαγή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Στη θέση του Περόνε περνάει ο Λουκίνας.

58′: Διαγώνιο σουτ του Γκοντό η μπάλα περνάει άουτ.

57′: Αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Ζούμα περνάει ο Ευαγγέλου.

57′: Προσπαθεί να αντιδράσει ο ΗΡΑΚΛΗΣ.

55′: Σουτ του Κυριακόπουλου μπλοκάρει ο Γιαννίκογλου.

53′: ΓΚΟΛ για τον Αστέρα με τον Γκοντό που κερδίζει από την άσπρη βούλα τον Γιαννίκογλου.

52′: Κίτρινη στον Γιαννίκογλου.

52′: Πέναλτι για τον Αστέρα. Ο Γιαννίκογλου ανατρέπει τον Γκοντό. Τραγικό λάθος του Έλληνα τερματοφύλακα.

51′: Το κόρνερ του Γροντή, κεφαλιά του Δώνη αποκρούει ο Αθανασιάδης, ενώ στη συνέχεια το σουτ του Κούρου περναεί άουτ.

50′: Κόρνερ κερδίζει ο Μπαστακός.

47′: Σουτ του Γκοντό η μπάλα περνάει ψηλά.

20:03 – ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

19:48 – ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′: Ένα λεπτό καθυστερήσεις.

43′: Η εκτέλεση του Γροντή περνάει άουτ.

42′: Φαόυλ σαν κόρνερ κερδίζει ο ΗΡΑΚΛΗΣ. Ο Πασάς στο έδαφος.

42′: Σουτ του Κώτσιρα μπλοκάρει εύκολα ο Γιαννίκογλου.

41′: Μια εκτέλεση φάουλ του Γροντή μπλοκάρει ο Αθανασιάδης.

37′: Μακρινό σουτ του Κυριακόπουλου, κακός υπολογισμός του Γιαννίκογλου και ο Αστέρας ισοφαρίζει.

37′: ΓΚΟΛ για τον Αστέρα με τον Κυριακόπουλο.

35′: Παραμένει το 0-1 για τον ΗΡΑΚΛΗ στην Τρίπολη από το γκολ του Ζιαμπάρη. Παιχνίδι κέντρου στα τελευταία λεπτά.

32′: Παίρνει μέτρα ο Αστέρας.

30′: Φάση διαρκείας στα καρέ του Αστέρα η μπάλα απομακρύνεται από τους γηπεδούχους.

27′: Στην πρώτη καλή ευκαιρία του ουσιαστικά ο ΗΡΑΚΛΗΣ πετυχαίνει το γκολ.

26′: Εκτέλεση κόρνερ του Γροντή πολύ όμορφη κεφαλιά του Νίκου Ζιαμπάρη που νικάει τον Αθανασιάδη και κάνει το 0-1!

26′: ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΗΡΑΚΛΗ με τον Ζιαμπάρη.

26′: Καλή στιγμή για τον ΗΡΑΚΛΗ, αλλά η τελική πάσα του Περόνε για τον Πασά ήταν αρκετά πίσω και κόρνερ για τον ΗΡΑΚΛΗ.

25′: Κακό θέαμα στο παιχνίδι.

20′: Χωρίς ρυθμό ο αγώνας, πιο επιθετικός ο Αστέρας.

17′: Περνάει ανεκμετάλλευτο αλλά παραμένει ψηλά ο Αστέρας.

17′: Κόρνερ για τον Αστέρα μετά από παρέμβαση του Σαραμαντά.

14′: Προσπαθεί να πάρει μέτρα ο ΗΡΑΚΛΗΣ.

11′: Μακρινό σουτ του Γκοντό περνάει λίγο άουτ.

9′: Σέντρα του Κώτσιρα ο Γιαννίκογλου μπερδεύτηκε με τον Ζιαμπάρη αλλά στη συνέχεια η μπάλα περνάει άουτ.

5′: Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά, ο Αστέρας προσπαθεί να πάρει μέτρα στο γήπεδο.

3′: Ιδανικές οι καιρικές συνθήκες.

19:02 – ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

PREGAME

-Αρχηγός της ομάδας ο Νίκος Ζιαμπάρης. Με φανέλα προπόνησης οι “κυανόλευκοι”.

-Οι εκλεκτοί του Σάββα Παντελίδη για την ενδεκάδα. Γιαννίκογλου, Αργυρόπουλος, Σαραμαντάς, Ζιαμπάρης, Τζανετόπουλος, Γροντής, Κούρος, Δώνης, Πασάς, Μπαστακός και Περόνε

-Αμφότερες οι δύο ομάδες έχουν εξασφαλίσει την αγωνιστική παραμονή τους στην Σούπερ Λιγκ, ενώ ο ΗΡΑΚΛΗΣ έχει ένα παραπάνω βαθμό από τον Αστέρα.

-Πολλές απουσίες για τους “κυανόλευκους” που δεν υπολογίζουν σε Στάμου, Αγγελόπουλο, Λεοζίνιο, Μοντέιρο και Ιντζόγλου.

-Τελευταία αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ, με τον ΗΡΑΚΛΗ να αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Αστέρα Τρίπολης.

-Καλησπέρα σας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Στάικος Βεργέτης): Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Σελίν, Ζούμα (Ευαγγέλου 57′), Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος, Ιγκλέσιας, Χαμντανί, Στανισάβλιεβιτς (Μάσα 64′), Γκοντό, Μανιάς (Τσουκαλάς 87′)

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Γιαννίκογλου, Αργυρόπουλος, Σαραμαντάς, Ζιαμπάρης, Τζανετόπουλος, Γροντής, Κούρος (Καραγκούνης 81′), Δώνης, Πασάς (Ηλιάδης 60′), Μπαστακός, Περόνε (Λουκίνας 59′)

Στον πάγκο είναι οι: Χουάντερσον, Βοσνακίδης, Καραγκούνης, Ηλιάδης, Λουκίνας, Μπαρέττας, Αμαραντίδης

ΓΗΠΕΔΟ: “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης”

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Νεοφυτιάδης (Κορίνθου)

ΒΟΗΘΟΙ: Δόσης (Αθηνών) Απτόσογλου (Αθηνών)

4ος: Κοσικίδης (Αθηνών)

ΣΚΟΡΕΡ: Κυριακόπουλος (37′), Γκοντό (53′) / Ζιαμπάρης (26′), Δώνης (76′)