ΗΡΑΚΛΗΣ – Παναιτωλικός 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη της αναμέτρησης

Τη νίκη και μόνο θέλει ο ΗΡΑΚΛΗΣ απέναντι στον Παναιτωλικό, ώστε να “κλειδώσει” την αγωνιστική παραμονή στην Σούπερ Λιγκ.

Η BlueArena βρίσκεται στο Καυτανζόγλειο και θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα…

20:53 – ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90′: Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

88′: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Κάνει το 0-1 στη Λιβαδειά!

87′: Ο ΗΡΑΚΛΗΣ είναι πολύ κοντά στην αγωνιστική παραμονή. Το μόνο που μένει είναι να μην κερδίσει ο Λεβαδειακός.

85′: Το φάουλ που κέρδισε ο Γροντής εκτέλεσε ο Λεοζίνιο, μια πρώτη κεφαλιά η μπάλα στρώθηκε στον Μπαστακό που κάνει το 2-1 για τον ΗΡΑΚΛΗ.

85′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ και 2-1 ο ΗΡΑΚΛΗΣ

84′: Κίτρινη στον Χαντάκια για σκληρό μαρκάρισμα στον Γροντή.

83′: Σουτ του Γροντή κόρνερ για τον ΗΡΑΚΛΗ. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

83′: Κεφαλιά μετά το κόρνερ του Ρόσα μπλοκάρει ο Χουάντερσον.

82′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

81′: Σουτ του Ρόσα περνάει πολλά μέτρα πάνω από την εστία του Χουάντερσον.

79′: Συνεχίζει να ψάχνει λύσεις ο ΗΡΑΚΛΗΣ.

77′: Σέντρα του Πασά και νέο κόρνερ. Η εκτέλεση του Γροντή δεν ήταν καλή.

76′: Ψάχνει επιθετικές λύσεις ο ΗΡΑΚΛΗΣ. Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός.

75′: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Μύγα περνάει ο Χαντάκιας.

74′: Κόρνερ για τον ΗΡΑΚΛΗ μετά από σουτ του Πασά και αυτό περνάει ανεκμετάλλευτο.

73′: Αλλαγή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Στη θέση του Κούρου περνάει ο Πασάς.

68′: Κίτρινη κάρτα στον Μύγα για δυνατό μαρκάρισμα στον Κούρο.

65′: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Μουνιός περνάει ο Κουτρουμάνος.

63′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ρέι απέφυγε δύο παίκτες του ΗΡΑΚΛΗ το σουτ του στη συνέχεια κόντραρε και πέρασε κόρνερ. Στη συνέχεια το κόρνερ πέρασε κατευθείαν άουτ.

62′: Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΗΡΑΚΛΗ. Δυνατό σουτ του Γροντή νέα απόκρουση του Κυριακίδη.

61′: Κόρνερ για τον ΗΡΑΚΛΗ. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

60′: Απίστευτη ευκαιρία χαμένη για τον ΗΡΑΚΛΗ. Ο Λεοζίνιο βγήκε τετ-α-τετ με τον Κυριακίδη, προσπάθησε να τον σκάψει αλλά ο πορτιέρε των φιλοξενούμενων τον σταμάτησε.

59′: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Ρότσα περνάει ο Τσοκάνης.

58′: Εκτέλεση φάουλ του Γροντή κεφαλιά του Τζανετόπουλου περνάει άουτ.

56′: Μακρινό σουτ του Ρέι αποκρούει ο Χουάντερσον.

55′: Ο ΗΡΑΚΛΗΣ με το γκολ του Περόνε “σφραγίζει” την υπεροχή του σε αυτό το σημείο του αγώνα.

53′: Ο Μπαστακός με τον Περόνε πίεσαν ψηλά. Ο Μπαστακός έκλεψε τη μπάλα μπήκε από πλάγια και αριστερά στην περιοχή, έκοψε στον Περόνε όπου με σουτ έκανε το 1-1.

53′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΗΡΑΚΛΗ.

53′: Έχει ανεβάσει στροφές ο ΗΡΑΚΛΗΣ.

51′: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΗΡΑΚΛΗ. Ο Μπαστακός βρέθηκε σε θέση βολής, ωστόσο η μπάλα έφτασε στον Κούρο που δεν κατάφερε από καλό σημείο να σκοράρει με τη μπάλα να καταλήγει κόρνερ, το οποίο πέρασε κι αυτό ανεκμετάλλευτο.

49′: Σέντρα του Κλέσιο κοντράρει και παίρνει περίεργη τροχιά με τον Χουάντερσον να διώχνει.

48′: Η εκτέλεση του Γροντή περνάει ανεκμετάλλευτη.

47′: Σέντρα του Ιντζόγλου, διώχνουν σε κόρνερ οι φιλοξενούμενοι.

46′: Στον αγώνα θα περάσουν Μπαστακός και Γροντής στις θέσεις των Αργυρόπουλου και Αγγελόπουλου αντίστοιχα.

20:04 – Έναρξη δευτέρου μέρους.

19:48 – Τέλος ημιχρόνου.

45′: Καλή στιγμή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Ο Κυριακίδης βγήκε μακριά από την εστία του, ο Μοντέιρο προσπάθησε να τελειώσει τη φάση αλλά δεν τα κατάφερε.

45′: Ένα λεπτό καθυστερήσεις.

44′: Απίστευτη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Χουάντερσον δεν κατάφερε να πιάσει τη μπάλα την οποία απομάκρυνε προς τα πλάγια, στη συνέχεια η σέντρα από τα δεξιά κοντράρει και ο Κλέσιο με ψαλιδάκι παραλίγο να κάνει το 0-2 με τον Στάμου να διώχνει σε νέο κόρνερ την τελευταία στιγμή.

43′: Η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ για τον Παναιτωλικό μετά το φάουλ.

42′: Κίτρινη κάρτα στον Στάμου.

42′: Φάουλ σε επικίνδυνο σημείο για τον Παναιτωλικό.

41′: Καλή στιγμή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Ο Μοντέιρο είδε έξυπνα την κίνηση του Λεοζίνιο στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, ο Βραζιλιάνο πάτησε περιοχή έκανε την παράλληλη στον Περόνε, όμως ο Αργεντινός δε βρήκε τη μπάλα.

38′: Καλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Λόπεζ στην κλειστή γωνία του Χουάντερσον, με τον Βραζιλιάνο να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

35′: Ο Παναιτωλικός ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα.

31′: Στην πρώτη του καλή ευκαιρία στο παιχνίδι ο Παναιτωλικός ανοίγει το σκορ με συρτό σουτ του Ρόσα.

31′: ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό από το πουθενά.

30′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, ο Χουάντερσον διώχνει με γροθιές.

29′: Κι αυτό περνάει ανεκμετάλλευτο.

28′: Κόρνερ ξανά για τον ΗΡΑΚΛΗ.

27′: Ωραία ενέργεια του Μοντέιρο από τα δεξιά, ο Αργυρόπουλος στη συνέχεια έστρωσε στον Λεοζίνιο στο ύψος της περιοχής το σουτ του Βραζιλιάνου ήταν αδύναμο.

26′: Ούτε τώρα καταφέρνει να απειλήσει ο ΗΡΑΚΛΗΣ.

26′: Σέντρα του Μοντέιρο και νέο κόρνερ για τον ΗΡΑΚΛΗ.

24′: Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα. Περισσότερο παιχνίδι κέντρου στα τελευταία λεπτά.

19′: Φάση διαρκείας έξω από τα καρέ του Παναιτωλικού, ωστόσο οι “κυανόλευκοι” δε βρήκαν κάποια καλή επιθετική επιλογή με το σουτ του Αγγελόπουλου να κοντράρει και τον Κυριακίδη να μπλοκάρει εύκολα.

17′: Η εκτέλεση του Λεοζίνιο περνάει κι αυτή ανεκμετάλλευτη.

17′: Νέο κόρνερ κερδίζει ο Μοντέιρο.

16′: Ακόμη ένα κόρνερ πέρασε ανεκμετάλλευτο.

15′: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΗΡΑΚΛΗ. Ο Λεοζίνιο από τα δεξιά μπήκε στην περιοχή έκανε τη σέντρα, ο Περόνε πήρε την κεφαλιά αλλά ο Κυριακίδης απέκρουσε και έδιωξε σε κόρνερ τη μπάλα.

14′: Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

14′: Προσπάθεια του Μπράβο από τα αριστερά, έκανε το σουτ και ο Χουάντερσον έδιωξε τη μπάλα κόρνερ.

12′: Συνεχίζει κανονικά ο Περόνε.

11′: Εκτέλεση φάουλ του Ρέι χτυπάει στο πρόσωπο του Περόνε. Διακοπή στο παιχνίδι.

9′: Στην αντεπίθεση ο Παναιτωλικός προσπάθησε να απειλήσει αλλά το σουτ του Λόπες πέρασε πολλά μέτρα πάνω από την εστία του Χουάντερσον.

8′: Νέο κόρνερ για τον ΗΡΑΚΛΗ, περνάει ανεκμετάλλευτο.

6′: Ο ΗΡΑΚΛΗΣ δείχνει τις επιθετικές του διαθέσεις στα πρώτα αυτά λεπτά.

4′: Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Μοντέιρο με δυσκολία διώχνει ο Κυριακίδης.

4′: Βαθιά μπαλιά στον Περόνε που με το κεφάλι στρώνει στον Λεοζίνιο, το σουτ του Βραζιλιάνου κοντράρει και περνάει κόρνερ.

2′: Ανεκμετάλλευτο περνάει το κόρνερ του Μοντέιρο.

2′: Εκτέλεση φάουλ του Λεοζίνιο στα σώματα περνάει κόρνερ.

19:01 – Έναρξη αγώνα

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Χουάντερσον, Σαραμαντάς, Αργυρόπουλος (Μπαστακός 46′), Στάμου, Τζανετόπουλος, Ιντζόγλου, Αγγελόπουλος (Γροντής 46′), Λεοζίνιο, Κούρος (Πασάς 73′), Μοντέιρο, Περόνε

Στον πάγκο είναι οι: Γιαννίκογλου, Καραγκούνης, Πασάς, Ζιαμπάρης, Γροντής, Ηλιάδης, Μπαστακός

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Παπάζογλου, Κούσας, Μύγας (Χαντάκιας 75′), Ρότσα (Τσοκάνης 59′), Μπράβο, Λόπες, Ρόσα, Κλέσιο, Ρέι, Μουνιός (Κουτρουμάνος 65′)

Στον πάγκο είναι οι: Καβουσάκης, Βασιλούδης, Βακράκος, Κουτρουμάνος, Τσοκάνης, Χαντάκιας, Γιαννιώτης

ΓΗΠΕΔΟ: Καυτανζόγλειο

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Θάνος (Γρεβενών)

ΒΟΗΘΟΙ: Ποντίκης (Πρέβεζας), Πασχάλης (Ηπείρου)

4ος: Κουτσιαύτης (Άρτας)

ΣΚΟΡΕΡ: Περόνε (53′), Μπαστακός (85′) / Ρόσα (31′)

ΚΙΤΡΙΝΗ: Στάμου, Μπαστακός / Μύγας, Χαντάκιας

ΚΟΚΚΙΝΗ: -/-

PREGAME

-Να τονίσουμε πως το σημερινό παιχνίδι είναι και επίσημα το τελευταίο εντός έδρας της χρονιάς καθώς την τελευταία αγωνιστική ο ΗΡΑΚΛΗΣ αντιμετωπίζει στην Τρίπολη τον Αστέρα

-Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού αποτελείται από τους: Κυριακίδη, Παπάζογλου, Κούσα, Μύγα, Ρότσα, Μπράβο, Λόπες, Ρόσα, Κλέσιο, Ρέι, Μουνιός

-Βγήκαν και οι παίκτες του ΗΡΑΚΛΗ για το καθιερωμένο ζέσταμα.

-Ζέσταμα πραγματοποιούν οι παίκτες του Παναιτωλικού. Από πλευράς ΗΡΑΚΛΗ μέχρι στιγμής προθερμαίνονται οι Χουάντερσον και Γιαννίκογλου.

-Η ενδεκάδα του ΗΡΑΚΛΗ με το γνωστό 4-2-3-1. Ο Χουάντερσον θα υπερασπιστεί την “κυανόλευκη” εστία. Στο κέντρο της άμυνας επιστρέφει ο Στάμου με παρτενέρ του τον Τζανετόπουλο, ενώ στα άκρα της άμυνας θα βρίσκονται οι Αργυρόπουλος και Σαραμαντάς, δεξιά και αριστερά αντίστοιχα. Στον χώρο της μεσαίας γραμμής ο Σάββας Παντελίδης επαναφέρει τον Αγγελόπουλο ως παρτενέρ του Ιντζόγλου ελέω του τιμωρημένου Δώνη. Στις πτέρυγες θα βρίσκονται οι Κούρος και Μοντέιρο, αριστερά και δεξιά αντίστοιχα, σε ελεύθερο ρόλο θα είναι ο Λεοζίνιο και μοναδικός προωθημένος ο Περόνε.

-Μόνο τη νίκη θέλει η ομάδα του Σάββα Παντελίδη απέναντι στην ομάδα από το Αγρίνιο. Αν ο ΗΡΑΚΛΗΣ καταφέρει και πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης και ο Λεβαδειακός δεν κερδίσει την ΑΕΚ, τότε οι “κυανόλευκοι” εξασφαλίζουν την αγωνιστική παραμονή.

-Μείνετε συντονισμένοι στην BlueArena για την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΗΡΑΚΛΗ και τον Παναιτωλικό στο πλαίσιο της 29ης και προτελευταίας αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ.