Πέρασε κι από το Ρετζίκι

Ενδέκατη συνεχόμενη νίκη για τους “κυανόλευκους”

Η ομάδα-τρένο του Βαγγέλη Αλεξανδρή πέρασε κι από το Ρετζίκι, καθώς επικράτησε με 72-79 των Μαχητών Δόξας Πεύκων.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν πολύ καλό επιθετικά για τους “κυανόλευκους” όπου κατάφεραν να πάρουν μια μικρή διαφορά (19-25) από τους γηπεδούχους. Διαφορά η οποία χάθηκε στο ξεκίνημα του δευτέρου δεκαλέπτου, αλλά με το τέλος του ημιχρόνου βρήκε τον ΗΡΑΚΛΗ μπροστά με σημαντικό προβάδισμα δώδεκα πόντων (34-46).

Στην τρίτη περίοδο ο ΗΡΑΚΛΗΣ έκανε διαχείριση της υπέρ του διαφοράς και παρέμεινε μπροστά στο σκορ (48-61), ενώ το φινάλε βρήκε τους γηπεδούχους να μειώνουν αλλά μην καταφέρνουν κάτι παραπάνω.

Έτσι ο ΗΡΑΚΛΗΣ έφτασε στην ενδέκατη συνεχόμενη νίκη του και πλέον απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής μετά την ήττα του Πανιωνίου από τον Χολαργό.

Μοναδική ατμόσφαιρα από τον “κυανόλευκο” λαό που έβαψε… μπλε και το κλειστό στο Ρετζίκι.

Διαιτητές: Γεωργιάδης-Λόρτος-Θεοδώρου (Γκούμας)

Δεκάλεπτα: 19-25, 34-46, 48-61, 72-79

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 11 (3), Βαρδής 2, Βελισσαρίου 2, Γερομιχαλός, Καλαμπάκας 20 (2), Ναούμης 13 (1), Στόλης 8, Δίπλαρος 6, Τάταρης 10.

Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελόπουλος 17 (1), Γιαννακίδης 15 (5), Τότσιος 5, Ονάσογλου 3 (1), Δέσπος 2, Χρυσόπουλος 4, Γκαγκαλούδης 6 (1), Ρουτκάουσκας 13, Χείλαρης 9 (1), Καλαϊτζίδης 5 (1).