ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΟΚ 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης…

Με στόχο τη νίκη που θα του δώσει τους τρεις βαθμούς ο ΗΡΑΚΛΗΣ αντιμετωπίζει τον συμπολίτη στο Καυτανζόγλειο.

Σύμμαχος; Τι άλλο από την παράδοση 19χρόνων.

Η BlueArena βρίσκεται στο Καυτανζόγλειο Στάδιο και θα σας μεταφέρει ό,τι συμβεί στον σημερινό αγώνα…

19:18 – ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90’+: Κίτρινη κάρτα στον Δώνη.

90+: Σέντρα του Πέλκα απομακρύνει ο Χουάντερσον.

90’+: Μποκάρει ο Γλύκος.

90’+: Φάουλ σε καλό σημείο με τον Μοντέιρο.

90’+: Πέντε λεπτά καθυστερήσεις.

89′: Συνεχίζει κανονικά.

89′: Στο έδαφος ξανά ο Αργυρόπουλος!

88′: Ο Περόνε βγήκε από τα δεξιά αλλά δεν κατάφερε να τριπλάρει τον αμυντικό πριν πατήσει περιοχή.

84′: Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Ουάρντα ο Αθανασιάδης.

83′: Απίστευτη ευκαιρία για τον ΗΡΑΚΛΗ. Ο Περόνε αδειάζει τρεις βγάζει τετ α τετ τον Μπαστακό αλλά τον σταματάει ο Γλύκος πριν γίνει ο ήρωας του αγώνα.

83′: Ροντέο το ματς.

82′: Αλλαγή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Στη θέση του Λεοζίνιο περνάει ο Ιντζόγλου.

80′: Κόρνερ του Λεοζίνιο κεφαλιά του Μπαστακού και 1-1! Απίστευτο τους κάρφωσε και ο Μπαστακός!

80′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΗΡΑΚΛΗ!

78′: Αλλαγή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Στη θέση του Γροντή περνάει ο Μπαστακός.

77′: Συνεχίζει να ψάχνει επιθετικές λύσεις ο ΗΡΑΚΛΗΣ.

75′: Κακή εκτέλεση του Λεοζίνιο.

75′: Φάουλ σε καλό σημείο για σέντρα για τον ΗΡΑΚΛΗ και κίτρινη κάρτα στον Τσίμιροτ.

75′: Επιστρέφει ο Αργυρόπουλος.

73′: Στο έδαφος ο Αργυρόπουλος, δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

73′: Ένα σουτ του Πέλκα μπλοκάρει ο Χουάντερσον.

72′: Δεν αφήνει το παιχνίδι λεπτό να εξελιχθεί ο Γκράνας και βρίσκει φάουλ παντού.

69′: Αλλαγή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Στη θέση του Στάμου περνάει ο Πασάς.

68′: Συνεχίζει να ελέγχει ο ΠΑΟΚ. Ο ΗΡΑΚΛΗΣ προσπαθεί να βρει τρόπους να επιτεθεί.

65′: Απίστευτο φάουλ δίνει ο Γκράνας μπροστά του. Ο Ζιαμπάρης κόβει καθαρά τη μπάλα και δίνει φάουλ για τον ΠΑΟΚ.

64′: Ελέγχει τον ρυθμό ο ΠΑΟΚ.

61′: Το κόρνερ πέρασε ανεκμετάλλευτο. Πάνω-κάτω η μπάλα.

60′: Ευκαιρία με αντεπίθεση για τον ΗΡΑΚΛΗ. Ο Λεοζίνιο άνοιξε στον Περόνε αυτός απέναντι είδε τον Γροντή με τον αμυντικό του ΠΑΟΚ να κάνει… στραβοκλωτσιά και να περνάει η μπάλα κόρνερ.

58′: Συνέχεια στο παιχνίδι.

56′: Διακοπή στο ματς. Νέες παρατηρήσεις. Όλα ξεκίνησαν από τον Ουάρντα όταν πήγε να εκτελέσει κόρνερ μπροστά στη Θύρα 10.

54′: Συρτό σουτ του Ουάρντα μπλοκάρει ο Χουάντερσον.

52′: Μακρινό σουτ του Περόνε που προσπάθησε να πιάσει στον ύπνο τον Γλύκο, πέρασε λίγο άουτ.

51′: Επιθετική προσπάθεια για τον ΗΡΑΚΛΗ. Ωραία ανάπτυξη, η μπάλα έφτασε στον Γροντή αλλά η σέντρα του δεν είναι καλή και μπλοκάρει εύκολα ο Γλύκος.

49′: Μακρινό σουτ του Λεοζίνιο μπλοκάρει ο Γλύκος.

48′: Σουτ του Τσίμιροτ περνάει άουτ.

46′: Χωρίς αλλαγές ο ΗΡΑΚΛΗΣ. Ο ΠΑΟΚ έχει κάνει δύο από το πρώτο ημίχρονο.

18:28 – ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

18:07 – ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45’+: Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα.

45′: Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

44′: Και δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Ενρίκε περνάει ο Κάμπος.

40′: Φάουλ για τον ΠΑΟΚ και κίτρινη στον Τζανετόπουλο.

38′: Αρχίζει ξανά το παιχνίδι. Το πανό δεν έχει κατέβει και όπως φαίνεται δεν πρόκειται να κατέβει.

38′: Συνθήματα κατά ΠΑΕ και Σαββίδη από τους οπαδούς του ΗΡΑΚΛΗ.

36′: Διακοπή στον αγώνα καθώς ένα πανό στα Ρώσικα έχει υψωθεί από τους οπαδούς του ΗΡΑΚΛΗ. Διέταξαν διακοπή αν δεν κατέβει το πανό.

-Ο εκτεθειμένος Πρίγιοβιτς στο γκολ!

34′: Περνάνε τα λεπτά με τον ΗΡΑΚΛΗ να μην βρίσκει λύσεις στην επίθεση.

29′: Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Μπίσεσβαρ περνάει ο Πέλκας.

27′: Εκτέλεση φάουλ του Λεοζίνιο ο Γλύκος διώχνει με γροθιές αλλά τραυματίζει τον ίδιο και τον Στάμου.

-Οφ σάιντ το γκολ που σημειώνει ο Πρίγιοβιτς! Τουλάχιστον ένα μέτρο μποστά ο Πρίγιοβιτς. Ολέθριο σφάλμα του δεύτερου βοηθού Καραβασίλη!

25′: Ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα ο ΠΑΟΚ. Καμία αντίδραση μέχρι στιγμής από τους παίκτες του ΗΡΑΚΛΗ.

21′: Αντεπίθεση από τους φιλοξενούμενους και τεράστια ευκαιρία με τον Ενρίκε να χάνει την προβολή από πολύ κοντά.

19′: Σε μια… αναμπουμπούλα ο Μάτος κέρδισε τις κόντρες έκανε το γυριστό σουτ, ο Χουάντερσον απέκρουσε η μπάλα έφτασε στον Πρίγιοβιτς που πλάσαρε, ο Χούαντερσον απέκρουσε ξανά αλλά η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και μπήκε στα δίχτυα. Ατυχία και αδράνεια στο κέντρο της άμυνας του ΗΡΑΚΛΗ.

19′: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ από το πουθενά.

17′: Επικίνδυνη παράλληλη του Ουάρντα απομακρύνουν οι αμυντικοί του ΗΡΑΚΛΗ.

15′: Μπαλιά που τρυπάει την άμυνα για τον Μπίσεσβαρ κόβει τελευταία στιγμή ο Αργυρόπουλος.

15′: Πιέζει ο ΗΡΑΚΛΗΣ. Σέντρα του Λεοζίνιο μπλοκάρει ο Γλύκος.

14′: Καλή στιγμή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Πιάνουν πάλι στον ύπνο την άμυνα του ΠΑΟΚ, άστοχη έξοδος του Γλύκου μακρινό σουτ το οποίο κοντράει η μπάλα έφτασε στον Περόνε αλλά το γυριστό που επιχείρησε ο Αργεντινός δεν ήταν καλό.

12′: Την παραμικρή επαφή τη σφυρίζει φάουλ ο Γκράνας που εκνευρίζει τον κόσμο.

7′: Επιθετική προσπάθεια του ΗΡΑΚΛΗ με τον Μοντέιρο να σπάει στον Λεοζίνιο αυτός δέχεται το κράτημα από τον παίκτη του ΠΑΟΚ και ο Γκράνας δίνει άουτ. Ξεσηκώνει τον κόσμο η συγκεκριμένη φάση.

4′: Σουτ του Μπίσεσβαρ ελέγχει ο Χουάντερσον που αφήνει τη μπάλα να περάσει άουτ.

1′: Βγήκε επικίνδυνα ο ΗΡΑΚΛΗΣ αλλά ο Γλύκος έκανε έξοδο και απομάκρυνε σε πλάγιο.

1′: Ο Τζανετόπουλος με τον Ζιαμπάρη στο κέντρο της άμυνας. Στα χαφ ο Στάμου.

15:18 – ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Χουάντερσον, Στάμου (Πασάς 69′), Ζιαμπάρης, Κούρος, Αργυρόπουλος, Τζανετόπουλος, Δώνης, Λεοζίνιο (Ιντζόγλου 82′), Γροντής (Μπαστακός 78′), Μοντέιρο, Περόνε

Στον πάγκο είναι οι: Γιαννίκογλου, Καραγκούνης, Πασάς, Ιντζόγλου, Αγγελόπουλος, Ρούσσος, Μπαστακός

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Μάτος, Λέοβατς, Ουάρντα (Aθανασιάδης 84′), Χαρίσης, Πρίγιοβιτς, Ενρίκε (Κάμπος 44′), Μαλεζάς, Κρέσπο, Τσίμιροτ, Μπίσεσβαρ (Πέλκας 29′)

Στον πάγκο είναι οι: Μπρίκιτς, Κάμπος, Κάτσε, Αθανασιάδης, Βαρέλα, Κίτσιου, Πέλκας

ΓΗΠΕΔΟ: Καυτανζόγλειο

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γκράνας (Θράκης)

ΒΟΗΘΟΙ: Κούλα (Ξάνθης), Καραβασίλης (Καβάλας)

4ος: Κιοτζένης (Ξάνθης)

ΣΚΟΡΕΡ: Μπαστακός (80′) / Πρίγιοβιτς (19′)

ΚΙΤΡΙΝΗ: Τζανετόπουλος, Δώνης / Πέλκας, Τσίμιροτ

ΚΟΚΚΙΝΗ: -/-

PREGAME

-Το περιβραχιόνιο για πρώτη φορά στον Ζιαμπάρη!

-Αποχώρησαν για τα αποδυτήρια οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων!

-Αν ο Σάββας Παντελίδης παρατάξει την ομάδα του με 5-3-2. Παραμένουν στα άκρα της άμυνας οι Κούρος και Αργυρόπουλος με περισσότερες αρμοδιότητες στο επιθετικό κομμάτι, ενώ ο Τζανετόπουλος θα προστεθεί στο κέντρο της άμυνας μαζί με τους Στάμου και Ζιαμπάρη. Στα χαφ θα είναι οι Δώνης, Γροντής και λίγο πιο μπροστά ο Λεοζίνιο, με τον Περόνε και το Μοντέιρο να είναι στην κορυφή της επίθεσης.

-Οι επιλογές του Σάββα Παντελίδη σε περίπτωση 4-2-3-1. Ο Χουάντερσον θα υπερασπιστεί την εστία του ΗΡΑΚΛΗ. Αμυντικό δίδυμο όπως όλα δείχνουν θα είναι ο Στάμου με τον Ζιαμπάρη, με τους Κούρο και Αργυρόπουλο να είναι στα άκρα της άμυνας αριστερά και δεξιά αντίστοιχα. Στη μεσαία γραμμή θα είναι ο Τζανετόπουλος με τον Δώνη. Σε ελεύθερο ρόλο ο Λεοζίνιο, στις πτέρυγες ο Γροντής με τον Μοντέιρο και μοναδικός προωθημένος ο Περόνε.

-Ζέσταμα πραγματοποιούν οι παίκτες των δύο ομάδων.

-Όλο το ρεπορτάζ με το σκηνικό των επεισοδίων.