Πανιώνιος-ΗΡΑΚΛΗΣ 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη του αγώνα…

H BlueArena θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ του Πανιωνίου και του ΗΡΑΚΛΗ στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Super League.

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

-Σέντρα στο παιχνίδι…

4′: Πρώτη τελική στο παιχνίδι για τον Πανιώνιο με τη κεφαλιά του Μπεν να περνάει άουτ.

7′: Ευκαιρία για τον Πανιώνιο με το σουτ του Μπεν να αποκρούει ο Χουάντερσον.

Μοιρασμένο το παιχνίδι σε αυτά τα πρώτα δέκα λεπτά…

12′: Τεράστια χαμένη ευκαιρία με τον Χουάντερσον να σώζει την εστία του Ηρακλή στην κεφαλιά του Κόρμπου.

-Και νέα επέμβαση του Χουάντερσον σε σουτ του Μπεν πάνω στην κίνηση.

27′: Ζιαμπάρης αντί Στάμου. Αναγκαστική αλλαγή.

28′: Τετ α τετ του Φούντα με τον Χουάντερσον, σπουδαία επέμβαση και πάλι από τον τερματοφύλακα του Ηρακλή.

32′: Κόκκινη στον Σαραμαντά για μαρκάρισμα στον Σιώπη. Με δέκα ο Ηρακλής.

Οι γηπεδούχοι ζητούσαν επίμονα από τον Θάνο να βγάλει κάρτα και τελικά αυτός δείχνει κόκκινη στον Σαραμαντά.

36′: Σουτ του Βαλεντίνου Βλάχου, η μπάλα άουτ.

39′: ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο. Σκόρερ είναι ο Μπεν.

Σουτ του Μπεν η μπάλα κόντραρε στον Ζιαμπάρη και κατέληξε στα δίχτυα του Χουάντερσον.

65% – 35% η κατοχή της μπάλας.
Δύο θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων…
– Τέλος του πρώτου ημιχρόνου
Τίποτα το αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής στο παιχνίδι.
60′: Ο Λάμπρου στη θέση του Μασούρα
Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
-Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
46′: Ο Καραγκούνης στη θέση του Γροντή.
67′: Πρώτη τελική στο παιχνίδι για τον Ηρακλή, με τον Περόνε, η μπάλα άουτ.
Παιχνίδι δίχως φάσεις στο δεύτερο ημίχρονο με τον Ηρακλή να είναι ελαφρώς καλύτερος του Πανιωνίου.
77′: Μαχμούτοβιτς στη θέση του Φούντα.
78′: Ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Μοντέιρο έκανε το τακουνάκι, ο Γιαννιώτης πρόλαβε να διώξει σε κόρνερ.
82′: Εκτέλεση φάουλ του Ζιαμπάρη, κεφαλιά του Περόνε η μπάλα άουτ.
83′: Πασάς αντί Δώνη
– Καθάριος στη θέση του Σαββίδη
88′: ΤΕΡΑΣΤΙΑ χαμένη ευκαιρία του Πασά που μόνος προ κενής εστίας κατάφερε να στείλει τη μπάλα άουτ.