Καμία αντίδραση και ήττα

Χωρίς να δείξει την παραμικρή αντίσταση και αντίδραση ο Ηρακλής ηττήθηκε εύκολα στην Αλεξανδρούπολη…

Βόλει, Ηρακλής

Μετά την εντός έδρας ήττα από τον Παμβοχαϊκό με 0-3 σετ, ήρθε νέα “σφαλιάρα” για την ομάδα του Γιάννη Ορφανού από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης με το ίδιο σκορ (25-17, 25-19, 25-20).

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο πρώτο σετ μέχρι και το δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ, από εκεί και έπειτα οι γηπεδούχοι έφτασαν εύκολα στην κατάκτηση του πρώτου σετ (25-17).

Στο δεύτερο σετ ο Ηρακλής δεν έβγαλε αντίδραση και το έχασε πιο εύκολα από όσο δείχνει το τελικό αποτέλεσμα. Ο Εθνικός έφτιαξε μια μεγάλη διαφορά (21-13), οι “κυανόλευκοι” όμως όταν προσπάθησαν να συμμαζέψουν τα… ασυμμάζευτα ήταν ήδη αργά (25-19).

Η τελευταία ευκαιρία του Ημίθεου να πάρε κάτι απ’ αυτό το ματς χάθηκε λίγο μετά το δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ του τρίτου σετ. Ο Ηρακλής μείωσε αλλά στα κρίσιμα σημεία ο Εθνικός ήταν πιο έτοιμος και αποφασισμένος για τη νίκη (25-20).

Επόμενος αντίπαλος για την ομάδα του Γιάννη Ορφανού ο δικέφαλος στο κλειστό της Μίκρας.