Πάλεψε αλλά…

Ήττα με 3-0 σετ για τον ΗΡΑΚΛΗ στο Κρατικό της Πυλαίας…

Βόλει, Ηρακλής

Σαφώς καλύτερη η ομάδα του Γιάννη Ορφανού από την αναμέτρηση του πρωταθλήματος, πάλεψε αλλά ηττήθηκε από τον “δικέφαλο” με 3-0 σετ (25-13, 26-24, 25-23).

Μπορεί οι “κυανόλευκοι” να κατέθεσαν τα… όπλα στο πρώτο σετ το οποίο οι γηπεδούχοι κατέκτησαν με σχετική ευκολία, δε συνέβη το ίδιο όμως και στο υπόλοιπο παιχνίδι.

Η ομάδα του Γιάννη Ορφανού έβγαλε πάθος και θέληση σε αντίθεση με το παιχνίδι του πρωταθλήματος και έχασε στις λεπτομέρειες το δεύτερο σετ, χάρη και στη βοήθεια του πρώτου διαιτητή (Παπαδογούλας) σε ένα κομβικό σημείο δίνοντας μπλοκ άουτ κατά του ΗΡΑΚΛΗ με το ριπλέι να δικαιώνει τους “κυανόλευκους”.

Ωστόσο, ο Ημίθεος δεν τα παράτησε και έφτασε πολύ κοντά στην κατάκτηση του τρίτου σετ (20-23), αλλά οι παίκτες του Γιάννη Ορφανού έχασαν την συγκέντρωσή τους με αποτέλεσμα ο ΠΑΟΚ να πάρει τη νίκη-πρόκριση στον τελικό του Λιγκ Καπ.