Ισοπαλία σαν ήττα

Στο 1-1 έμεινε ο Ηρακλής κόντρα στην Βέροια. Τεράστιες οι ευθύνες του Σάββα Παντελίδη.

Στο πιο κρίσιμο παιχνίδι της χρονιάς, ο Ηρακλής εμφανίστηκε με αυτόματο πιλότο. Ο Σάββας Παντελίδης τα έκανε σαλάτα και φέρει την μεγαλύτερη ευθύνη για την ισοπαλία κόντρα στην αδύναμη Βέροια.

Για 71 λεπτά άφησε στο χορτάρι τον Ρούσσο, ο οποίος ήταν φανερό ότι δεν μπορούσε να ακολουθήσει τον Σαρπόνγκ, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο που η ομάδα θα πίεζε για το γκολ της νίκης, έβγαλε τον μοναδικό δημιουργικό μέσο, Λεοζίνιο.

Οι κυανόλευκοι προηγήθηκαν στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου με τον Στάμου, ισοφαρίστηκαν λίγο αργότερα από τον Λινάρδο και αν θέλουμε να είμαστε δίκαιοι, οι φιλοξενούμενοι έψαξαν στην συνέχεια και πιο ορθολογικό τρόπο το τρίποντο.