ΠΑΟΚ – ΗΡΑΚΛΗΣ 3-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Πόντο-πόντο η εξέλιξη του αγώνα…

Βόλει, Ηρακλής

Στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Volley League, o ΗΡΑΚΛΗΣ αντιμετωπίζει τον “δικέφαλο” στο Κρατικό της Πυλαίας.

Στόχος για τους “κυανόλευκους” είναι η νίκη και το να παραμείνουν στα θετικά αποτελέσματα.

Η BlueArena βρίσκεται στο Κρατικό της Πυλαίας και θα σας μεταφέρει πόντο-πόντο την εξέλιξη του αγώνα…

Σχόλιο: Καμία αντίσταση από τον ΗΡΑΚΛΗ. Καμία σχέση με την ομάδα που ήδη έχουμε παρακολουθήσει στα πρώτα έξι παιχνίδια. Με κατεβασμένα τα χέρια ηττήθηκε στο Κρατικό της Πυλαίας.

Γ’ ΣΕΤ: 0-1 (παράβαση), 1-1 (Σαφράνοβιτς), 2-1 (άστοχη επίθεση Καλαντάτζε), 3-1 (άσος Τακουρίδης), 3-2 (επίθεση Κοπρίβιτσα), 4-2 (μπλοκ άουτ κερδίζει ο Ντάντε), 4-3 (επίθεση Καλαντάτζε), 5-3 (άστοχη επίθεση Κοπρίβιτσα), 6-3 (επίθεση Σαφράνοβιτς), τάιμ άουτ από τον Γιάννη Ορφανό, 7-3 (νέα άστοχη επίθεση Κοπρίβιτσα), 8-3 (μπλοκ Ανδρεάδη σε Στεφανίδη), πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ, 9-3 (πρώτος χρόνος Ανδρεάδη), 9-4 (επίθεση Καλαντάτζε), 10-4 (επίθεση Ντάντε), 11-4 (άσος Ανδρεάδη), 12-4 (τέταρτη μπαλιά), τάιμ άουτ ξανά για τον Ηρακλή – Τραγικά πράγματα όπως στο πρώτο σετ, 13-4 (άστοχη επίθεση Καλαντάτζε), 13-5 (Πέντσεφ), 14-5 (σερβίς στο φιλέ), 14-6 (Ξανά Πέντσεφ), 15-6 (σερβίς στο φιλέ του Πέντσεφ), 16-6 (παράβαση), δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ, 16-7 (Στεφανίδης), 17-7 (Σακόγλου), 18-7 (Ανδρεάδης), 18-8, 19-8 (επίθεση Ντάντε), 20-8 (άστοχη επίθεση Στεφανίδη), 20-9 (Στεφανίδης), 21-9 (σερβίς στο φιλέ από τον Καλαντάτζε), 21-10 (πρώτος χρόνος Χριστόφας), 21-11 (λάθος θέσεις), 21-12 (Ριζόπουλος), 22-12 (άστοχο σερβίς Στεφανίδης), 22-13 (επίθεση Καλαντάτζε), 23-13 (επίθεση Ντάντε), 23-14 (πρώτος χρόνος Γάτσης), τάιμ άουτ από τον Γιάννη Καλμαζίδη, 24-14 (άστοχο σερβίς Πέντσεφ), 24-15 (επίθεση Καλαντάτζε), 25-15 (επίθεση Ντάντε)

Σχόλιο: Αρκετά λάθη από τους “κυανόλευκους” που όπως φαίνεται τα πληρώνουν, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που είναι σχεδόν αλάνθαστοι. Ωστόσο, η ομάδα του Γιάννη Ορφανού έβγαλε μια αντίδραση, στη συνέχεια δεν άντεξε όμως στην πίεση με αποτέλεσμα ο “δικέφαλος” να προηγείται με 2-0 με τον ΗΡΑΚΛΗ να είναι με την πλάτη στον τοίχο.

Β’ ΣΕΤ: 0-1 (επίθεση Καλαντάτζε), 1-1 (άστοχο σερβίς Πέντσεφ), 1-2 (κερδίζει μπλοκ άουτ ο Ριζόπουλος), 2-2 (στο φιλέ το σερβίς του Ριζόπουλου), 2-3 (άστοχο σερβίς), 3-3 (Σαφράνοβιτς), 3-4 (επίθεση Καλαντάτζε), 3-5 (άσος Καλαντάτζε), 4-5 (στο φιλέ το σερβίς του Καλαντάτζε), 5-5 (άστοχη επίθεση Καλαντάτζε), 5-6 (άστοχη επίθεση Σακόγλου), 5-7 (άστοχη επίθεση Ντάντε), 6-7, 7-7 (Σαφράνοβιτς), 8-7 (κακή επίθεση Καλαντάτζε), πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ, 8-8 (επίθεση Καλαντάτζε), 9-8 (Τακουρίδης), 10-8 (επίθεση Ντάντε), 11-8 (νέα κακή επίθεση Καλαντάτζε), τάιμ άουτ από τον Γιάννη Ορφανό, 12-8 (επίθεση Τακουρίδης), 13-8 (άσος Σαφράνοβιτς), 13-9 (πρώτος χρόνος Γάτσης), 14-9 (επίθεση Τακουρίδης), 15-9 (επίθεση Σακόγλου), 15-10 (πρώτος χρόνος Γάτσης), 15-11 (τέταρτη μπαλιά), 16-11 (επίθεση Ντάντε), δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ, 16-12 (παράβαση), 17-12 (άστοχο σερβίς), 18-12 (Σαφράνοβιτς), 18-13 (επίθεση Καλαντάτζε), 18-14 (επίθεση ξανά από Καλαντάτζε), τάιμ άουτ από τον Γιάννη Καλμαζίδη, 19-14 (επίθεση Ανδρεάδη), 19-15 (μπλοκ άουτ κερδίζει ο Κοπρίβιτσα), 19-16 (άσος Κοπρίβιτσα), 19-17 (πρώτο μπλοκ για τον ΗΡΑΚΛΗ από Πέντσεφ-Κιόσση), 19-18 (νέο μπλοκ Πέντσεφ), κίτρινη κάρτα στον Ανδρεάδη, 20-18 (Ντάντε), 20-19 (πρώτος χρόνος Κιόσσης), 21-19 (πρώτος χρόνος Τακουρίδης), 21-20 (άστοχο σερβίς του Σαφράνοβιτς), νέο τάιμ άουτ από τον Γιάννη Καλμαζίδη, 22-20 (επίθεση Σακόγλου), 23-20 (κερδίζει μπλοκ άουτ ο Σακόγλου), τάιμ άουτ από τον Γιάννη Ορφανό, 24-20 (λάθος συνεργασία), 25-20 (επίθεση Σακόγλου)

Σχόλιο: Κακός εώς τραγικός ο ΗΡΑΚΛΗΣ στο πρώτο σετ. Ο “δικέφαλος” πήρε από νωρίς μια διαφορά την οποία τη μεγάλωσε όσο περνούσαν τα λεπτά, με το σετ να λήγει στο +11. Μπορεί να παίζει αλλά φαίνεται πως δεν έχει ξεπεράσει το πρόβλημα τραυματισμού του ο Καλαντάτζε.

Α’ ΣΕΤ: 0-1 (Ριζόπουλος), 0-2 (Πέντσεφ άσος), 1-2 (άουτ το σερβίς του Πέντσεφ), 2-2 (Σαπράνοβιτς), 2-3 (άστοχη επίθεση), 3-3 (Ανδρεάδης), 3-4 (Σακόγλου άστοχο σερβίς), 4-4, 5-4 (επίθεση Σαπράνοβιτς), 5-5 (κερδίζει μπλοκ άουτ ο Κοπρίβιτσα), 6-5 (επίθεση Σακόγλου), 6-6 (κερδίζει μπλοκ άουτ ξανά ο Κοπρίβιτσα), 7-6 (επίθεση Ντάντε), 8-6 (διπλό μπλοκ στον Κιόσση), πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ, 9-6 (άστοχη επίθεση του Καλαντάτζε), 10-6 (νέα άστοχη επίθεση του Καλαντάτζε), τάιμ άουτ από τον Γιάννη Ορφανό, 11-6 (άστοχη επίθεση ξανά από τον Καλαντάτζε), 11-7 (επίθεση Ριζόπουλος), 12-7 (μπλοκ άουτ κερδίζει ο Τακουρίδης), 12-8 (πάτησε γραμμή ο παίκτης του ΠΑΟΚ στο σερβίς), 12-9 (άστοχη επίθεση), 13-9 (σερβίς στο φιλέ από Πέντσεφ), 14-9 (επίθεση Ντάντε), 14-10 (επίθεση Καλαντάτζε), 15-10 (επίθεση Ντάντε), 16-10 (λάθος Κοπρίβιτσα), δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ, 17-10 (νέα επίθεση Ντάντε), τάιμ άουτ ξανά από τον Γιάννη Ορφανό που βλέπει πως τα πράγματα δεν πάνε καθόλου καλά σε αυτό το πρώτο σετ, 18-10 (μονό μπλοκ από Πέτκοβιτς), 18-11 (πρώτος χρόνος Γάτσης), 19-11 (επίθεση Ντάντε), 20-11, 21-11 (άστοχη επίθεση Κοπρίβιτσα), 21-12 (επίθεση Κοπρίβιτσα), 22-12 (πρώτος χρόνος Ανδρεάδη), 22-13 (σερβίς στο φιλέ από τον Σωτηρίου), 23-13 (άστοχη επίθεση Ριζόπουλου), 24-13 (επίθεση Σακόγλου), 24-14 (επίθεση Καλαντάτζε), 25-14 (επίθεση Σαπράνοβιτς)