Λεβαδειακός-ΗΡΑΚΛΗΣ 3-0 (Τελικό)

Λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη της αναμέτρησης…

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα καλείται σήμερα (27/11) μετά την διακοπή να ψάξει ο Ηρακλής στη Λιβαδειά κόντρα στην τοπική ομάδα.

H ΒlueArena θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα στη Λιβαδειά.

19.08: ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

89′ ΓΚΟΛ 3-0: Ζιαμπάρης και Χουάντερσον δεν συνεννοούνται σωστά, επωφελείται του λάθους ο Μάντζιος που κάνει το 3-0.

87′: Τελευταία αλλαγή και για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Σίλβα, ο Καλτσάς.

86′: Ο Κούρος βρίσκει τον Πασά με γύρισμα μέσα στην περιοχή, το πλασέ του τελευταίου στην αγκαλιά του Ναμάσκο.

84′: Δυνατό σουτ του Μιλιάζες η μπάλα καταλήγει άουτ.

82′: Εκτέλεση φάουλ από τον Λεοζίνιο η μπάλα καταλήγει δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Ναμάσκο, άουτ.

76′: Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Σίλβα, ο Βασιλείου. Αλλαγή και για τον Ηρακλή. Στη θέση του Καραγκούνη, ο Μοντέιρο.

75′: ΓΚΟΛ 2-0: Νέα σέντρα του Μιλιάζες και κεφαλιά του Σίλβα μέσα από την περιοχή, δεύτερο γκολ για τον Λεβαδειακό.

73′ ΓΚΟΛ 1-0: Ο Μιλιάζες γεμίζει, ο Μάντζιος πιάνει την πρώτη κεφαλιά, ο Γιακουμάκης την δεύτερη και η μπάλα στα δίχτυα του Χουάντερσον.

72′: Νέα μεγάλη φάση για τον Ηρακλή και αυτή χαμένη από τον Λεοζίνιο που πέρασε Τριποτσέρη και Μαχαίρα αλλά και πάλι σούταρε χλιαρά και μπλόκαρε ο Ναμάσκο.

69′: Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Λουκίνα, ο Περόνε.

67′: Μοναδική ευκαιρία για τον Ηρακλή, με τον Λεοζίνιο να μπαίνει στην περιοχή, αλλά να προσπαθεί να απειλήσει με ένα χλιαρό πλασέ το οποίο εξουδετερώνει ο Ναμάσκο.

66′: Ο διαιτητής πνίγει πεντακάθαρη κίτρινη στον Μάντζιο που μάρκαρε με αγκωνιά στον Μπαρτολίνι (μάτωσε) κι ενώ το φάουλ υποδείχθηκε.

61′: Πρώτη αλλαγή και για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Ζεζίνιο, ο Γιακουμάκης.

57′: Πρώτη αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Λάμπρου, ο Πασάς.

54′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Λεοζίνιο εκτελεί το κόρνερ πλασαριστά για τον Κυριακίδη που βγάζει συρτή σέντρα, ο Κούρος κάνει το πλασέ στην κίνηση, η μπάλα καταλήγει στα χέρια του Ναμάσκο.

51′: Μπαλιά του Μαχαίρα για τον Μάντζιο που σουτάρει, ο Χουάντερσον έχει κλείσει τη γωνία του και απομακρύνει σε κόρνερ.

49′: Έβδομο κόρνερ του Λεβαδειακού με τον Μιλιάζες, κεφαλιά του Μάντζιου, ο Χουάντερσον απομακρύνει με γροθιές.

47′: Γυριστό σουτ του Μαχαίρα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια του Χουάντερσον.

46′: Χωρίς αλλαγές ξεκίνησε το δευτερο ημίχρονο στη Λιβαδειά.

18.19: ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

18.04: ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45’+1: Λάθος του Χουάντερσον που βγαίνει πολύ μακριά από την εστία του, ο Μάντζιος που κερδίζει σεντράρει προς την κενή εστία αλλά η μπάλα περνά παράλληλα από την εστία και απομακρύνεται.

43′: Ο Ηρακλής μένει ψηλά και πιέζει τον αντίπαλό του κερδίζοντας κόντρα επιθέσεις που δεν έχουν όμως αποτέλεσμα.

40′: Προσπάθεια του Λάμπρου που ήρθε από την αριστερή πλευρά (στην δεξιά πήγε ο Κούρος), μπαίνει στην περιοχή, γυρίζει προς τον άξονα, ο Ναμάσκο μπλοκάρει εύκολα.

39′: Πρώτη ολοκληρωμένη τελική προσπάθεια για τον Ηρακλή, με σουτ του Λεοζίνιο από το “D” της περιοχής, η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια του Ναμάσκο.

36′: Πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι. Την βλέπει ο Σαραμαντάς για μαρκάρισμα πάνω στον Σίλβα.

32′: Η καλύτερη φάση για τους γηπεδούχους. Ο Σίλβα αποφεύγει δύο αμυντικούς του Ηρακλή και μέσα από την περιοχή, προσπαθεί να πλασάρει τον Χουάντερσον, ο βραζιλιάνος γκολκίπερ πέφτει σωστά και μπλοκάρει.

29′: Σέντρα του Μουλόπουλου από την δεξιά πλευρά, η μπάλα περνάει από όλους και καταλήγει άουτ.

24′: Έντονες διαμαρτυρίες στον πάγκο του Ηρακλή για τις δύο λανθασμένες αποφάσεις νωρίτερα εις βάρος της ομάδας.

20′: Νέο λάθος του βοηθού ακόμη πιο σοβαρό. Ο Λεοζίνιο με διαγώνια μεταβίβαση, βρίσκει τον Κούρο που πασάρει με την σειρά του στον Λουκίνα που με προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώνεται ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ ως οφ-σάιντ. Το ριπλέι εκθέτει τον βοηθό.

19′: Σοβαρό λάθος βοηθού και διαιτητή, καθώς ο Λουκίνας υποδεικνύεται λανθασμένα σε θέση οφ-σάιντ μετά από κάθετη πάσα του Λεοζίνιο.

18′: Γύρισμα του Μάντζιου από πολύ πλάγια θέση, η μπάλα παίρνει ύψος και καταλήγει πάνω από τα δοκάρια του Χουάντερσον.

13′: Καλή επιθετική προσπάθεια από τον Ηρακλή, η πρώτη στο παιχνίδι, όμως η κάθετη πάσα του Λεοζίνιο για τον Σαραμαντά κόπηκε τελευταία στιγμή από τους αμυντικούς του Λεβαδειακού.

11′: Αμυντικοί προσανατολισμοί μέχρι στιγμής στο παιχνίδι από τον Ηρακλή, που δυσκολεύεται να κυκλοφορήσει την μπάλα και να βγει στην επίθεση.

9′: Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για τον Λεβαδειακό. Βγαίνει ο Χουάντερσον και μπλοκάρει εύκολα στο πρώτο δοκάρι.

6′: Χωρίς μεγάλη φάση μέχρι στιγμής το παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν τα πατήματά τους στον αγωνιστικό χώρο.

4′: Στο γήπεδο βρίσκεται και ο Σπύρος Παπαθανασάκης, που παρακολουθεί την αναμέτρηση από την θύρα των επισήμων.

papathanasakis

2′: Αρκετοί οπαδοί του Ηρακλή από την Αθήνα και τις γύρω περιοχές βρίσκονται στο γήπεδο της Λιβαδειάς και παρακολουθούν την αναμέτρηση.

1′: Με ολόσωμη πορτοκαλί εμφάνιση ο Ηρακλής στο σημερινό παιχνίδι.

17.17: Ο ΑΓΩΝΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ

Γήπεδο: Λιβαδειάς

Διαιτητής: Ανούσος (Λακωνίας)

Βοηθοί: Καραϊσαρίδης (Πιερίας), Καμπούρης (Ευβοίας)

4ος: Νεοφυτιάδης (Κορινθίου)

ΣΚΟΡΕΡ: 73′ Γιακουμάκης, 75′ Σίλβα, 89′ Μάντζιος/-

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: -/36′ Σαραμαντάς

ΚΟΚΚΙΝΕΣ: -/-

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Ντόστανιτς): Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Ουόν, Τριποτσέρης, Μιλιάζες, Κουλιμπαλί, Μαχαίρας, Ζεζίνιο (61′ Γιακουμάκης), Καραμπουέ (76′ Βασιλείου), Μάντζιος, Σίλβα (87′ Καλτσάς)

Στον πάγκο: Μοσχονάς, Μάγκας, Καλτσάς, Βασιλείου, Μεντί, Τόπι, Γιακουμάκης

ΗΡΑΚΛΗΣ (Παντελίδης): Χουάντερσον, Ζιαμπάρης, Ιντζόγλου, Καραγκούνης (76′ Μοντέιρο), Κούρος, Κυριακίδης, Λάμπρου (57′ Πασάς), Λουκίνας (69′ Περόνε), Σαραμαντάς, Μπαρτολίνι, Λεοζίνιο