Για λύπηση…

Με τρία γκολ στο τελευταίο 20λεπτο ο Ηρακλής δέχθηκε βαριά ήττα με 3-0 στη Λιβαδειά…

Ομάδα να την λυπάσαι ο Ηρακλής στο τελευταίο 20λεπτο του αγώνα, δέχθηκε βαριά ήττα στη Λιβαδειά από την τοπική ομάδα με 3-0. Κι ίσως το μοναδικό που σώζει πλέον την ομάδα είναι αυτοί που την διοικούν μεγαλομέτοχοι και μανατζαραίοι, Καναδοί και Γερμανοί να παραδώσουν σήμερα κιόλας τα κλειδιά της Μίκρας και να ξεκουμπιστούν. Μοναδικό στήριγμα ο κόσμος που βρέθηκε στην κερκίδα και τραγουδούσε ακόμη και μετά από τρίτο γκολ…

Σε ένα κάκιστο από πλευράς θεάματος πρώτο ημίχρονο, Λεβαδειακός και Ηρακλής, αλληλοεξουδετερώθηκαν και έμειναν στο μηδέν με τους «κυανόλευκους» – δικαιολογημένα – να φωνάζουν για ένα γκολ του Λουκίνα που τους ακυρώθηκε στο 21’ στην μοναδική ουσιαστικά επίσκεψή τους στα καρέ του Ναμάσκο, με τον α’ βοηθό της αναμέτρησης, Καραϊσαρίδη να σηκώνει λανθασμένα τη σημαία του, υποδεικνύοντας σε θέση οφσάιντ τον Κούρο που όπως φάνηκε από το ριπλέι της τηλεοπτικής μετάδοσης καλύπτονταν κανονικά από δύο παίκτες των γηπεδούχων.

Ο Ηρακλής, έμεινε κάπου εκεί, αφού στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν σε όλους τους τομείς και μέσα σε δύο λεπτά, πέτυχαν ισάριθμα γκολ και ουσιαστικά «καθάρισαν» το παιχνίδι.

Στο 72′ ο Λεβαδειακός σκόραρε με την «χρυσή» αλλαγή του Ντόστανιτς τον Γιακουμάκη, ο οποίος με κεφαλιά, έπειτα από πάσα του Μάντζιου, έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Χουάντερσον πετυχαίνοντας το 1-0.

Πριν καλά καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί οι Βοιωτοί, πέτυχαν και δεύτερο γκολ, με τον Τόνι Σίλβα, δύο λεπτά αργότερα να σκοράρει με τον ίδιο τρόπο.

Ο Ηρακλής που στη συνέχεια παραδόθηκε είδε την εστία του να παραβιάζεται για τρίτη φορά, με τον Μάντζιο, να επωφελείται την ασυνεννοησία του Ζιαμπάρη με τον Χουάντερσον και προ κενής εστίας έγραψε το τελικό 3-0.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Ράτκο Ντόστανιτς): Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Ουόν, Τριποτσέρης, Μιλιάζες, Κουλιμπαλί, Μαχαίρας, Ζεζίνιο, Καραμπουέ (75′ Βασιλείου), Μάντζιος, Τόνι Σίλβα (87′ Καλτσάς).

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Χουάντερσον, Κυριακίδης, Σαραμαντάς, Ζιαμπάρης, Μπαρτολίνι, Ιντζόγλου, Καραγκούνης (75′ Μοντέιρο), Λεοζίνιο, Κούρος, Λάμπρου (57’ Πασάς), Λουκίνας (69′ Περόνε).