Τα αποτελέσματα των ακαδημιών

Διάφορα, Ποδόσφαιρο

ΗΡΑΚΛΗΣ Κ14(Β) – ΠΑΟΚ 0-4

Για το πρωτάθλημα Κ14, ο ΗΡΑΚΛΗΣ(Β) ηττήθηκε με 0-4 από τον ΠΑΟΚ στο γήπεδο των Χορτατζήδων.

Οι παίκτες του Χάρη Αποστολίδη μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και έχασαν την ευκαιρία να προηγηθούν, καθώς είχαν αρκετές καλές στιγμές, όμως όταν δέχθηκαν το πρώτο γκολ κατέρρευσαν και έχασαν με το βαρύ 0-4.

Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους σημειώθηκαν στο 25′, το 32′, το 38′ και το 41′ (ο αγώνας διαρκεί 70 λεπτά).

Η σύνθεση του ΗΡΑΚΛΗ: Παπαδόπουλος, Καραμπέρης, Άρμπι, Γραμμένος, Κρούστης, Ανδρονίδης, Στρίκος, Ασλανίδης, Τσαλτίδης, Οσμάνι Μάριος, Φωστηρόπουλος.

Έπαιξαν και οι: Ασκαρίδης, Καραγιάννης, Οσμάνι Άρντι

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ (Β)- ΗΡΑΚΛΗΣ Κ14 3-3

Για το πρωτάθλημα Κ14, ο ΗΡΑΚΛΗΣ αναδείχθηκε ισόπαλος με το εντυπωσιακό 3-3 με τον Ολυμπιακό Θεσσαλονίκης (β) στο γήπεδο των Χορτατζήδων.

Οι παίκτες του Θόδωρου Ποντίδη ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, έκαναν πολλές φάσεις, πέτυχαν πανέμορφα σε συνδυασμό και εκτέλεση τέρματα, όμως έχασαν τη νίκη, καθώς οι γηπεδούχοι σημείωσαν 2 γκολ που δεν έπρεπε να μετρήσουν (και τα 2 οφ σάιντ).

Ο Ολυμπιακός έκανε στο 7′ το 1-0, όμως η ομάδα μας απάντησε με 3 τέρματα στο 14′ με τον Γραμματικόπουλο, στο 23′ με τον Χατζηαντωνίου και στο 40′ και πάλι με τον Γραμματικόπουλο.

Οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα με δύο (άκυρα) γκολ στο 56′ και το 65′.

Η σύνθεση του ΗΡΑΚΛΗ: Άκρας, Δεληβός Κ, Δημητρακόπουλος, Πισσάς, Κωλέττης, Ίννος, Δεληβός Φ, Αδάμου, Αριστάδης, Γραμματικόπουλος, Χατζηαντωνίου.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ «ΝΤΙΝΟΣ ΚΟΥΗΣ» – ΗΡΑΚΛΗΣ Κ15(Β) 2-1

Για το πρωτάθλημα Κ15 της ΕΠΣΜ, ο ΗΡΑΚΛΗΣ γνώρισε την ήττα με 2-1 από την Ακαδημία «Ντίνος Κούης» στο γήπεδο της ΕΚΟ.

Αρνητικός πρωταγωνιστής του παιχνιδιού ήταν ο δυνατός αέρας, που δυσκόλεψε τις προσπάθειες και των 2 ομάδων.

Οι παίκτες του Γιάννη Κατσαρού προσπάθησαν για το θετικό αποτέλεσμα, υπέπεσαν όμως σε κάποια λάθη που τους στέρησαν τη δυνατότητα να πάρουν βαθμό ή βαθμούς.

Οι αντίπαλοι, χωρίς να είναι καλύτεροι της ομάδας μας, ευτύχησαν να εκμεταλλευτούν δύο ευκαιρίες στο 6′ και το 45′ γράφοντας το 2-0.

Ο ΗΡΑΚΛΗΣ μείωσε στο 61′ με τον Πιτσώλη, όμως στα λεπτά που απέμεναν δεν μπόρεσε να φέρει το ματς στα ίσα. (70 λεπτά ο αγώνας).

Η σύνθεση του ΗΡΑΚΛΗ: Λεονταρίδης, Φωτίου, Γαλάνης, Ανθόπουλος, Μανασής, Πιτσώλης, Λουλάς, Βουνίδης, Βουλίκας, Μουλαράς, Ζλάκιος.

Έπαιξαν και οι: Μυλωνάς, Δημάκης, Καραβοκύρης, Σαβράμης.

ΗΡΑΚΛΗΣ Κ15 – ΠΑΟΚ 0-3

Στο ντέρμπι του πρωταθλήματος Κ15 της Superleague, o ΗΡΑΚΛΗΣ γνώρισε την ήττα με 0-3 από τον ΠΑΟΚ στις εγκαταστάσεις της Μίκρας.

Οι παίκτες του Δημήτρη Τόττα ήταν μέτριοι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και πλήρωσαν 2 σοβαρά λάθη στο α” ημίχρονο, μη μπορώντας στην επανάληψη να κυνηγήσουν κάτι καλύτερο.

Ο ΠΑΟΚ εκμεταλλεύτηκε δύο λάθη της «κυανόλευκης» άμυνας στο 30′ και το 34′, ενώ στο 40′ οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν ένα πολύ όμορφο γκολ με σουτ από 35 μέτρα, με το οποίο έκλεισαν το δείκτη του σκορ.

Η σύνθεση του ΗΡΑΚΛΗ: Μπίκας, Κατσουλίδης, Ιορδανίδης, Κούφας, Τσαπικούνης, Τσακιρίδης Γ, Καρακίτσος, Κριμιτζάς, Στόιος, Λιθοξόπουλος, Κοσίδης.

Έπαιξαν και οι: Αποστολίδης, Αταμιάν, Ματθαίου, Πισιώτης, Τσακιρίδης Χρ.

ΗΡΑΚΛΗΣ Κ16 – ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ 4-1

Για το πρωτάθλημα ΝΕΩΝ ΕΙΔΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ, ο ΗΡΑΚΛΗΣ κέρδισε με το εμφατικό 4-1 την ΑΠΕ Λαγκαδά στο γήπεδο του Αγίου Παύλου.

Παρά το ευρύ σκορ και την άνετη επικράτηση, ο προπονητής της ομάδας μας, Παγώνης Βακαλόπουλος δεν ήταν ευχαριστημένος απ” την εικόνα που παρουσίασαν οι παίκτες του, λέγοντας ότι μπορούν να παίξουν ακόμα καλύτερο ποδόσφαιρο και πως σήμερα δεν έκαναν αυτά που τους ζητάει στις προπονήσεις.

Τα γκολ του ΗΡΑΚΛΗ σημείωσαν στο 5′ ο Ντάμα, στο 11′ ο Γαβαλίδης, στο 17′ ο Κορομπίλης και στο 32′ και πάλι ο Ντάμα.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 63′ (ο αγώνας διαρκεί 80 λεπτά).

Η σύνθεση του ΗΡΑΚΛΗ: Τουλκέρης, Τοπαλίδης, Δήμτσιος, Ποπίδης, Βαφειάδης, Χαριτάκης, Διγκόζης, Ντάμα, Κορομπίλης, Γαβαλίδης, Τουρσίδης.

Έπαιξαν και οι: Πότσης, Παπαδόπουλος, Χατζηστογιάννης, Πιτσούλης, Κρασσάς, Αναστασιάδης, Χρυσοχόου, Ανδριάς, Θωμάς, Τσακαλίδης.