Κ20: Βαριά ήττα στο Αλκαζάρ

Η Κ20 του ΗΡΑΚΛΗ ηττήθηκε από την αντίστοιχη της Λάρισας με 3-0 στο Αλκαζάρ…

Ακαδημία, Ποδόσφαιρο

Βαριά ήττα (με 3-0) γνώρισε η Κ20 του ΗΡΑΚΛΗ από την αντίστοιχη της Λάρισας στο Αλκαζάρ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ.

Οι «κυανόλευκοι» άντεξαν ένα ημίχρονο κόντρα στους «βυσσινί» και μετά… κατέρρευσαν. Η αρχή για τους γηπεδούχους έγινε σχεδόν με το «καλημέρα» στο δεύτερο μέρος. Ο Καλούσης έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Δερμιτζάκη βγήκε νικητής στον αέρα και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την Λάρισα. Το 2-0 έκανε ο Μακρής από το ύψος του πέναλτι έπειτα από ασίστ του Κεϊτά, ενώ το τελικό 3-0 έκανε στα τελευταία λεπτά ο Αναγνώστης με διπλή προσπάθεια.

Οι συνθέσεις:

ΑΕΛ (Σάκης Αναστασιάδης): Κουτογλίδης, Κυρίτσης Γ. , Παπαδόπουλος, Ναλμπάντης, Καρατάσιος (32′ Καλούσης), Δερμιτζάκης (59′ Γεωργακόπουλος), Χοτζάλι, Κυρίτσης Θ., Κουσιάς (75′ Αναγνώστης), Μακρής, Κεϊτά.

Ηρακλής (Γιάννης Αμανατίδης): Παπαδόπουλος, Χουζούρης, Γουνόπουλος, Μπαλάσκας (85′ Κοϊλανίτης), Καραΐσκος, Βλαχόπουλος, Ρότα, Αλεπούδης (59′ Πεχλιβανίδης), Συμεωνίδης, Βερνάρδος, Δαμουλάκης (62′ Δραγάνης).