Τα αποτελέσματα των τμημάτων υποδομής

Τρία παιχνίδια και ισάριθμες ήττες για τα τμήματα υποδομής του Ηρακλή

Ακαδημία, Ποδόσφαιρο

κ17: Ηρακλής-ΠΑΟΚ 0-3

Στο πλαίσιο του πρωταθλήματος Κ-17 της Superleague, ο Ηρακλής γνώρισε την ήττα με σκορ 3-0 στο τοπικό ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ, στο γήπεδο του Μακεδονικού (Ευκαρπία).

Οι παίκτες του Λευτέρη Τσακίρη ήταν κυρίαρχοι του παιχνιδιού στο πρώτο 20λεπτο, με αποκορύφωμα το χαμένο τετ-α-τετ του Τσιπιρτίμη στο 5′, όμως οι γηπεδούχοι, κόντρα στη ροή του αγώνα, άνοιξαν το σκορ στο 25′, ενώ στο 44′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έγραψαν και το 2-0.

Στην επανάληψη, οι παίκτες της ομάδας μας, φανερά απογοητευμένοι από το εις βάρος τους σκορ, δεν μπόρεσαν να μπουν και πάλι στο παιχνίδι και με την εκπνοή ο ΠΑΟΚ σημείωσε το τελικό 3-0 με νέο χτύπημα πέναλτι.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Κανελλίδης, Μυλωνάς, Κριτσιάνης, Αναγνώστου, Αρβανιτίδης, Χαραλαμπίδης, Γουνόπουλος, Κοιλανίτης, Τουλάκης, Τσιπιρτίμης, Αποστόλου.

Έπαιξαν και οι: Αλμπάνης, Λάμπογλου, Χατζηπαπάς, Δραγάνης, Θεοδοσίου.

Κ13: Ηρακλής-Ακαδημία “Ντίνος Κούης” 0-5

Για την ημιτελική φάση του πρωταθλήματος της Κ-13, ο Ηρακλής έχασε από την Ακαδημία “Ντίνος Κούης” με το βαρύ 0-5 στο γήπεδο των Χορτατζήδων.

Οι νεαροί του Αλέξη Κουνενάκη ήταν ανταγωνιστικοί μόνο στο α’ ημίχρονο, όταν και το σκορ ήταν στο 0-1, ενώ στην επανάληψη δέχτηκαν 4 γκολ, τα 3 εκ των οποίων στο τελευταίο πεντάλεπτο!

Έτσι, ο αγώνας ρεβάνς για την πρόκριση στον τελικό, θα είναι πολύ δύσκολος για την ομάδα μας, καθώς πρέπει να καλυφθεί το βαρύ σκορ του πρώτου παιχνιδιού.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Άκρας, Δεληβός Κ, Γραμμένος, Παυλίδης, Κωλέττης, Δεληβός Φ, Πισσάς, Γραμματικόπουλος, Μπαμπαού, Μαργαριτίδης, Ίννος.

Έπαιξαν και οι: Ζευκόπουλος, Ξυδούς, Ζαφειρόπουλος, Κωστάνογλου, Μπέκος, Αναστασιάδης.

Κ12: Ηρακλής-Μπέμπηδες 2000 0-6

Σε αγώνα κατάταξης για το πρωτάθλημα της Κ-12, ο Ηρακλής γνώρισε βαριά σε έκταση ήττα από τους Μπέμπηδες 2000 με σκορ 1-6 στο Αθλητικό Κέντρο “Τζιόλας”.

Οι Μπέμπηδες άνοιξαν το σκορ στο 16′, όμως η ομάδα μας “απάντησε” στο 25′ με τον Μάριο Οσμάνι.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν και πάλι “κεφάλι” στο σκορ ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου (29′).

Στο β’ μέρος, οι νεαροί του Χάρη Αποστολίδη δεν κατάφεραν να απειλήσουν τους αντιπάλους τους, με αποτέλεσμα το σκορ να πάρει διαστάσεις υπέρ των φιλοξενούμενων, οι οποίοι σκόραραν 4 φορές για το τελικό 1-6.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Ντούρος, Ασκαρίδης, Αλία, Ρούβας, Ασλανίδης, Καραγιάννης, Ηρακλός, Πέγκου, Δρόσος.

Έπαιξαν και οι: Λιάκος, Οσμάνι Μάριος, Οσμάνι Άρντι, Τρουλίδης.