Παγκράτι – Ηρακλής 74-62 (ΤΕΛΙΚΟ)

H προσπάθεια των “κυανόλευκων” απέναντι στο Παγκράτι, λεπτό προς λεπτό…

Ηρακλής, Μπάσκετ

Χωρίς αγωνιστικά προβλήματα και με ανεβασμένη ψυχολογία απο τα πρόσφατα θετικά αποτελέσματα, οι “κυανόλευκοι” αντιμετωπίζουν, για την 26η αγωνιστική, το Παγκράτι με στόχο τη νίκη η οποία θα τους επιτρέψει να κάνουν ένα ακόμη θετικό αποτέλεσμα για την αποφυγή των πλέι άουτ.

Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: 2-1 (1′), 9-3 (3′), 17-6 (5′), 27-15 (9′), 29 -17

Σχόλιο: Με πολλά αμυντικά προβλήματα, ο Ηρακλής επέτρεψε στο Παγκράτι να πάρει απο νωρίς το προβάδισμα στο σκορ, έχοντας δεχθεί 29 πόντους μέσα σε ένα δεκάλεπτο.

Β’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: 32-20 (13′), 34 -21 (15′), 34-25 (17′), 34-29 (19′), 39-31 (20′)

Σχόλιο: Οι “κυανόλευκοι” διόρθωσαν την αμυντική τους εικόνα και στο 19′ μείωσαν τη διαφορά στους 5 πόντους (34- 29), ωστόσο οι γηπεδούχοι με ένα σερί 5-2, έκλεισαν το δεύτερο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με 39-31

Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: 43-34 (22′) 45-35 (27′), 48-40′

Σχόλιο: “Πληρώνοντας” την αστοχία τους στις ελεύθερες βολές, οι “κυανόλευκοι” εξακολουθούν να βρίσκονται πίσω στο σκορ παρά το γεγονός ότι στο τρίτο δεκάλεπτο δέχθηκαν μόλις 9 πόντους.

Δ’  ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: 54-43 (33΄), 63-50 (34΄), 67-52 (36′), 70-56 (38′), 72-60 (39′), 74-62

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-17,39-31, 48-40, 74-62