Ήττα πισωγύρισμα

Ο Ηρακλής πλήρωσε το κακό ξεκίνημα του στον αγώνα με το Παγκράτι και παρά την προσπάθεια που έκανε στο 2ο και στο 3ο δεκάλεπτο, έχασε με 74-62.

Ηρακλής, Μπάσκετ

Δεν μπόρεσε να πετύχει κάτι καλό απέναντι στο Παγκράτι ο Ηρακλής, καθώς ηττήθηκε με 74-62 σε ένα παιχνίδι στο οποίο οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο απο τα πρώτα λεπτά του.

Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους γηπεδούχους να έχουν πετύχει 29΄ πόντους.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Ηρακλής βελτίωσε τις αμυντικές  του επιδόσεις, δέχθηκε 10 πόντουςκαι μείωσε σε 39-31.

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε ούτε στο 3ο δεκάλεπτο με τους “κυανόλευκους” να είναι εξαιρετικά άστοχοι και το Παγκράτι να διατηρεί μια διαφορά 8 πόντων.

Στο 4ο δεκάλεπτο οι παίκτες του Βαγγέλη Αλεξανδρή έκαναν και πάλι αρκετά αμυντικά λάθη τα οποία επέτρεψαν στους γηπεδούχους να ανοίξουν τη διαφορά και να φτάσουν στην κατάκτηση της νίκης.

Δεκάλεπτα: 29-17, 39-31, 48-40, 74-62

Διαιτητές: Βαρδάλος-Μαλαμάς-Δαρλαμήτσος

Παγκράτι (Καλαμπάκος): Κυριακόπουλος 10 (2), Παναγιωταράς 1, Παπαδιονυσίου 7, Φακοπουλίδης, Μοτσενίγος 15 (3), Αντωνάκης 13 (1), Λεκάκης, Κουτρούλιας 17 (2), Σαχπατζίδης 6, Περσίδης 2, Δενδρινός 3 (1)

Ηρακλής (Αλεξανδρής): Τάραμας, Χείλαρης 15, Μουρατίδης 1, Αποστολίδης Γ. 15 (2), Γκιουλέκας 3, Καραγκιολίδης 4, Κοθράς 6 (1), Αποστολίδης Α. 4 (1), Mπένας 7, Δέσπος 7