ΗΡΑΚΛΗΣ – Παναιτωλικός 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη του αγώνα…

Τελευταία αγωνιστική (30η) στο πρωτάθλημα της Super League για τη σεζόν 2015-2016, με τον ΗΡΑΚΛΗ να υποδέχεται στο Καυτανζόγλειο Στάδιο τον Παναιτωλικό.

Η BlueArena βρίσκεται στο Καυτανζόγλειο Στάδιο και θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση.

20:50 – Τέλος αγώνα.

90′: Φάουλ του Λεοζίνιο, κεφαλιά του Περόνε η μπάλα λίγο άουτ.

90′: Αλλαγή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Στη θέση του Τσιλιανίδη, περνάει ο Αμαραντίδης.

90′: Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου.

90′: Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

90′: Καλή στιγμή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Σουτ του Πασά κόρνερ από τον Περέιρα.

86′: Στη θέση του Παπουτσογιαννόπουλου περνάει ο Μάρτεν.

83′: Στη θέση του Ουαρντά περνάει ο Κλέσιο.

78′: Τεράστια ευκαιρία για τον ΗΡΑΚΛΗ. Ο Κυριακίδης μπήκε από τα δεξιά “έσπασε” στον Περόνε στο πέναλτι ο οποίος αστόχησε από καλή θέση.

77′: Στη θέση του Φερέιρα περνάει ο Βασιλούδης.

76′: Δεύτερη αλλαγή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Στη θέση του Βέλλιου περνάει ο Περόνε.

72′: Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό με το σουτ του Ουαρντά να περνάει άουτ.

70′: Κίτρινη κάρτα στον Παπουτσογιαννόπουλο.

65′: Σουτ του Βέλλιου η μπάλα άουτ.

64′: Φάουλ του Λεοζίνιο, ο Τσότρας πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

64′: Αλλαγή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Στη θέση του Μοντέιρο περνάει ο Πασάς.

60′: Άλλη μία καλή ευκαιρία για τον ΗΡΑΚΛΗ. Η μπάλα έκανε το χατίρι στον “Πούρτου” αυτός έκανε το σουτ από πλάγια και δεξιά αλλά πέρασε λίγο άουτ.

56′: Νέο καλό σουτ του Ουαρντά, περνάει άουτ.

55′: Σουτ του Ουαρντά μπλοκάρει εύκολα ο Γιαννίκογλου.

51′: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΗΡΑΚΛΗ. Ωραία προσπάθεια του Καραγκούνη από τα αριστερά που μπήκε στην περιοχή, έκανε την παράλληλη για τον Μοντέιρο όμως το τελείωμα του τελευταίου πέρασε άουτ.

48′: Εκτελέστηκε το κόρνερ, το γυριστό σουτ του Καρασαλίδη περνάει παράλληλα και η μπάλα είναι πλάγιο για τον ΗΡΑΚΛΗ.

48′: Ωραία προσπάθεια του Τσιλιανίδη και κόρνερ.

46′: Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:02 – Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

19:46 – Τέλος ημιχρόνου.

41′: Η καλύτερη στιγμή στο παιχνίδι για τον ΗΡΑΚΛΗ. Πάσα του Λεοζίνο, στον Καραγκούνη που πάτησε περιοχή, πλάσαρε τελευταία στιγμή τον Περέιρα αλλά αυτός απέκρουσε. Η μπάλα έφτασε στον Βέλλιο αλλά πάλι ο Περέιρα είπε “όχι” και μπλόκαρε τη μπάλα.

38′: Παιχνίδι κατοχής από τις δύο ομάδες. Κακό το ματς χωρίς φάσεις.

32′: Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στο παιχνίδι.

30′: Νέο κόρνερ που περνάει χωρίς να απειλήσει ο ΗΡΑΚΛΗΣ.

27′: Κίτρινη κάρτα στον Χαντάκια.

27′: Εκτέλεση φάουλ του Λεοζίνιο απομακρύνεται από τους φιλοξενούμενους.

25′: Κι αυτό το κόρνερ περνάει ανεκμετάλλευτο.

24′: Μπαλιά του Λεοζίνο στον Μοντέιρο, το σουτ του τελευταίου κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.

23′: Ο Μοντέιρο περνάει ωραία από τα δεξιά αλλά τον προλαβαίνει ο Περέιρα.

20′: Κόρνερ κερδίζει ο Τσιλιανίδης.

19′: Επικίνδυνο πισωγύρισμα στον Περέιρα, ωστόσο η μπάλα πήγαινε για κόρνερ και όχι μέσα στην εστία του Παναιτωλικού. Τελευταία στιγμή σε πλάγιο.

16′: Πάσα στην πλάτη της άμυνας του Λεοζίνιο για τον Μοντέιρο, ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού βγαίνει και μπλοκάρει.

12′: Χωρίς κάτι το αξειοσημείωτο μέχρι στιγμής μπροστά στις δύο εστίες.

8′: Κόρνερ το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο για τον ΗΡΑΚΛΗ.

7′: Σουτ του Ρουμπουλάκου περνάει άουτ.

4′: Ο ΗΡΑΚΛΗΣ πιέζει ψηλά στα πρώτα λεπτά.

19:00 – Έναρξη αγώνα.

Γήπεδο: Καυτανζόγλειο Στάδιο

Διαιτητής: Τίκας (Καρδίτσας)

Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς), Δίπλαρης (Καρδίτσας)

4ος: Τζήλος (Λάρισας)

Σκόρερ: -/-

Κίτρινη: -/ Χαντάκιας, Παπουτσογιαννόπουλος

Κόκκινη: -/-

ΗΡΑΚΛΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Γιαννίκογλου, Κυριακίδης, Καραγκούνης, Τσότρας, Ζιαμπάρης, Καρασαλίδης, Πουρτουλίδης, Μοντέιρο (Πασάς 64′), Τσιλιανίδης (Αμαραντίδης 90′), Λεοζίνιο, Βέλλιος (Περόνε 76′)

Στον πάγκο είναι: Περνίς, Περόνε, Σαραμαντάς, Κάσσος, Πασάς, Στάμου, Αμαραντίδης

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Μαντζουράκης): Περέιρα, Κουτρομάνος, Χαντάκιας, Παπάζογλου, Ρουμπουλάκου, Πάουλο, Φερέιρα (Βασιλούδης 77′), Μουνιόθ, Μαρκόφσκι, Ουαρντά (Κλέσιο 83′), Παπουτσογιαννόπουλος (Μάρτεν 86′)

Στον πάγκο είναι: Κυριακίδης, Βασιλείου, Μάρτεν, Κάπελ, Κλέσιο, Μαρτίνεθ, Βασιλούδης

PRE GAME

-Με τις ριγέ εμφανίσεις ο ΗΡΑΚΛΗΣ. Με τις κίτρινες ο Παναιτωλικός.

-Η ενδεκάδα του ΗΡΑΚΛΗ όπως σας είχε αποκαλύψει πρώτα η BlueArena. Ο Γιαννίκογλου κάτω από τα δοκάρια. Ο Ζιαμπάρης με τον Τσότρα στο κέντρο της άμυνας, με τους Καραγκούνη και Κυριακίδη να είναι στα άκρα της άμυνας. Στη μεσαία γραμμή ο Καρασαλίδης με τον Πουρτουλίδη να επιστρέφει στην αρχική ενδεκάδα. Στις πτέρυγες οι Τσιλιανίδης και Μοντέιρο. Στην κορυφή της επίθεσης ο Βέλλιος με τον Λεοζίνιο σε ελεύθερο ρόλο.

-Εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες στη Θεσσαλονίκη.

-Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το ζέσταμά τους και αποχώρησαν στα αποδυτήρια για την έναρξη του αγώνα.

-Τελευταία αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Super League με τον ΗΡΑΚΛΗ να υποδέχεται τον Παναιτωλικό.