Στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής ο ΗΡΑΚΛΗΣ φιλοξενείται από τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή με μοναδικό στόχο τους τρεις βαθμούς.

Με πολλά προβλήματα η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου.

Η BlueArena θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα…

20:53 – Τέλος αγώνα.

90+1′: Με δέκα ο ΗΡΑΚΛΗΣ αποβάλεται ο Ιντζόγλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

90′: Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

89′: Ο Ρομάνο βλέπει την κίνηση του Περόνε, με τον επιθετικό του ΗΡΑΚΛΗ να τελειώνει με δυνατό σουτ τη φάση.

89′: ΓΚΟΟΟΛ και 3-0 για τον ΗΡΑΚΛΗ.

88′: Ο Τσιλιανίδης πετάει εντυπωσιακή πάσα στην πλάτη της άμυνας για τον Ρομάνο, με τον Αργεντινό να σφραγίζει τη νίκη για τους “κυανόλευκους” με όμορφο τελείωμα.

88′: ΓΚΟΟΟΛ για τον ΗΡΑΚΛΗ και 0-2.

85′: Στη θέση του Ζαμπάζη περνάει ο Τσότρας και στη θέση του Ηλιάδη ο Χαβίτο.

84′: Το κόρνερ εκτελέστηκε η μπάλα στρώθηκε στον Καρασαλίδη αλλά το σουτ του πέρασε άουτ.

83′: Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον ΗΡΑΚΛΗ. Ο Ρομάνο πέταξε για τον Περόνε στην πλάτη της άμυνας με τον Αθανασιάδη να λέει “όχι” και στη συνέχεια πολύ καλό σουτ του Τσιλιανίδη που πήγαινε στο παράθυρο του Αθανασιάδη, ο πορτιέρο λέει νέο “όχι” και στέλνει τη μπάλα κόρνερ.

80′: Σουτ του Ποτουρίδη άουτ.

80′: Ο Τσιλιανίδης κάνει ωραία ενέργεια και κλέβει τη μπάλα, ωστόσο το γύρισμά του για τον Περόνε είναι αδύναμο με τον Αθανασιάδη να μπλοκάρει.

79′: Δεύτερη αλλαγή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Στη θέση του Βέλλιου περνάει ο Περόνε.

78′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Πάνω στη γραμμή διώχνει ο Τσιλιανίδης από προβολή και στη συνέχεια αποκρούει ο Γιαννίκογλου την κεφαλιά του Μουδούρογλου.

77′: Κεφαλιά από τον Ρούσσο περνάει άουτ.

76′: Κίτρινη κάρτα στον Καραγκούνη.

75′: Πρώτη αλλαγή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Στη θέση του Λεοζίνιο περνάει ο Ρομάνο.

70′: Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.

66′: Νέα καλή στιγμή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Ο Τσιλιανίδης πήρε τη μπάλα στο ύψος του πέναλτι, καθυστέρησε να τελειώσει τη φάση και το πλασέ του κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

65′: Δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Στη θέση του Ίγκορ περνάει ο Μουδούρογλου.

64′: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΗΡΑΚΛΗ. Σέντρα του Κυριακίδη περνάει απ’ όλους και φτάνει στον Λεοζίνιο, με τον Βραζιλιάνο να τελειώνει τη φάση και τον Αθανασιάδη να διώχνει σε κόρνερ.

63′: Έχει δώσει μέτρα στον Πανθρακικό ο ΗΡΑΚΛΗΣ.

59′: Επικίνδυνη σέντρα του Ποτουρίδη, στο δεύτερο δοκάρι επαναφέρει ο Παπαγεωργίου αλλά η μπάλα περνάει απ’ όλους.

58′: Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Μπαϊκαρά περνάει ο Γραβιηλίδης.

55′: Σουτ του Τσιλιανίδη η μπάλα περνάει άουτ.

54′: Νέα ευκαιρια για τον ΗΡΑΚΛΗ. Διαγώνιο σουτ του Μοντέιρο αποκρούει ο Αθανασιάδης και στη συνέχεια το σουτ του Λεοζίνιο κοντράρει και περνάει κόρνερ.

53′: Φάση διαρκείας για τον ΗΡΑΚΛΗ. Γύρισμα του Μοντέιρο στον Ιντζόγλου από το ύψος του πέναλτι το σουτ του κοντράρει, στη συνέχεια κεφαλιά του Βέλλιου περνάει παράλληλα.

48′: Κίτρινη κάρτα στον Ιντζόγλου.

46′: Πολύ καλό σουτ του Ντιγκινί η μπάλα άουτ.

20:05 – Έναρξη δευτέρου μέρους

19:46 – Τέλος πρώτου μέρους.

45′: Ένα λεπτό καθυστερήσεις.

42′: Κεφαλιά του Χασομέρη, έπειτα από σέντρα του Παπαγεωργίου περνάει άουτ.

41′: Καλή στιγμή για τον ΗΡΑΚΛΗ. Σέντρα του Καραγκούνη, κεφαλιά του Βέλλιου λίγο άουτ.

38′: Κίτρινη κάρτα στον Τσιλιανίδη για χέρι.

33′: Σέντρα του Ντιγκινί, κεφαλιά του Χασομέρη μπλοκάρει ο Γιαννίκογλου.

32′: Καλή προσπάθεια του Μοντέιρο από τα δεξιά αλλά η παράλληλη σέντρα του κόβεται.

30′: Καλή φάση για τον Πανθρακικό που σταματάει σωστά ως οφ σάιντ. Σουτ του Ηλιάδη η μπάλα βρίσκει στον εκτεθημένο Ντιγκινί που ήταν μπροστά στον Γιαννίκογλου και ο β’ βοηθός σήκωσε σωστά τη σημαία του.

27′: Ξαναπέρασε στον αγωνιστικό χώρο ο Καραγκούνης.

26′: Τις πρώτες βοήθειες δέχεται ο Καραγκούνης μετά από αγκωνιά που δέχτηκε σε διεκδίκηση.

22′: Κίτρινη κάρτα στον Ρούσσο που μπαίνει με την σχάρα σηκωμένη στο γόνατο του Ζαμπάζη.

17′: Ο Λεοζίνιο ανέλαβε την εκτέλεση φάουλ που κέρδισε ο Ζαμπάζης και έστειλε τη μπάλα χαμηλά στη γωνία που ήλεγχε ο Αθανασιάδης.

17′: ΓΚΟΟΟΛ για τον ΗΡΑΚΛΗ.

16′: Φαόυλ σε καλή θέση κερδίζει ο Ζαμπάζης.

15′: Ανεβαίνει επιθετικά ο Πανθρακικός.

10′: Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο ΗΡΑΚΛΗΣ χωρίς ωστόσο να μπορεί να απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Αθανασιάδη.

5′: Παράλληλη συρτή σέντρα του Κυριακίδη, ο Βέλλιος δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή με τον Αθανασιάδη να μπλοκάρει.

2′: Γύρισμα του Λεοζίνιο, ο Βέλλιος έκανε το γυριστό αλλά δεν έπιασε γεμάτα τη μπάλα με τον Αθανασιάδη να μπλοκάρει.

1′: Με τις ριγέ εμφανίσεις ο ΗΡΑΚΛΗΣ. Με τις πράσινες οι γηπεδούχοι.

19:00 – Έναρξη αγώνα.

Γήπεδο: ΔΑΚ Κομοτηνής

Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Γεωργαράκος (Αθηνών), Παρασίου (Ημαθίας)

4ος: Κύζας (Δράμας)

Σκόρερ: -/ Λεοζίνιο (17′), Ρομάνο (88′), Περόνε (89′)

Κίτρινη: Ρούσσος / Τσιλιανίδης, Ιντζόγλου (2), Καραγκούνης

Κόκκινη: -/ Ιντζόγλου

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Ζόραν Στοΐνοβιτς): Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Μελίσσης, Ρούσσος, Ποτουρίδης, Τσιάρας, Ηλιάδης (Χαβίτο 85′), Μπαϊκαρά (Γαβριηλίδης 58′), Χασομέρης, Ντιγκινί, Ιγκόρ (Μουδούρογλου 65′)

Στον πάγκο είναι: Τζελέπης, Ζδράβος, Χρήστου, Γαβριηλίδης, Ψάλτης, Μουδουρόγλου, Χαβίτο

ΗΡΑΚΛΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Γιαννίκογλου, Καραγκούνης, Κυριακίδης, Στάμου, Καρασαλίδης, Ζαμπάζης (Τσότρας 85′), Ιντζόγλου, Τσιλιανίδης, Μοντέιρο, Λεοζίνιο (Ρομάνο 75′), Βέλλιος (Περόνε 79′)

Στον πάγκο είναι: Περνίς, Σαραμαντάς, Περόνε, Πουρτουλίδης, Ρομάνο, Πασάς, Τσότρας

PRE GAME

-Η ενδεκάδα του ΗΡΑΚΛΗ. Πρώτη συμμετοχή για τον Μάκη Γιαννίκογλου στην εστία του ΗΡΑΚΛΗ. Στο κέντρο της άμυνας οι Στάμου και Καρασαλίδης, ενώ στα άκρα της άμυνας θα είναι οι Καραγκούνης και Κυριακίδης, αριστερά και δεξιά αντίστοιχα. Στη μεσαία γραμμή επιστρέφει μετά από καιρό ο Ζαμπάζης με παρτενέρ του τον Ιντζόγλου. Στις πτέρυγες θα είναι ο Τσιλιανίδης με τον Μοντέιρο, αριστερά και δεξιά αντίστοιχα, ενώ πίσω από τον προωθημένο Βέλλιο θα βρίσκεται ο Λεοζίνιο.

-Ζέσταμα πραγματοποιούν οι παίκτες των δύο ομάδων και το διαιτητικό τρίο.

diaitites zestama zestama1 zestama2

-Νίκη και μόνο νίκη θέλει ο ΗΡΑΚΛΗΣ στην Κομοτηνή ώστε να σπάσει την κακή του εικόνα.