Ο έλεγχος παικτών και προπονητή

Σε καλή ημέρα βρέθηκαν οι περισσότεροι “κυανόλευκοι”…

Αναλυτικά ο έλεγχος παικτών και προπονητή:

ΓΙΑΝΝΙΚΟΓΛΟΥ 6: Πραγματοποίησε την πρώτη του εμφάνιση στην Superleague με τα χρώματα του ΗΡΑΚΛΗ, η οποία εκτός από νίκη, συνδυάστηκε και με καλή εμφάνιση του Έλληνα πορτιέρο. Ήταν σταθερός σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, με σωστές εξόδους στις επικίνδυνες σέντρες κυρίως των μπακ του Πανθρακικού. Φώναξε “παρών” στην καλύτερη ευκαιρία των γηπεδούχων στο δεύτερο μέρος.

ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ 5: Δεύτερη συμμετοχή με τα “κυανόλευκα” για το νεαρό μπακ του ΗΡΑΚΛΗ και πρώτη στην αρχική ενδεκάδα. Η παρουσία του ήταν καλή κυρίως αμυντικά, ενώ επιθετικά πήρε μέτρα κυρίως στο πρώτο μέρος.

ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ 6: Φαίνεται πως η θέση του μπακ του πάει περισσότερο από αυτήν του εξτρέμ που είναι η φυσική του. Είχε πολύ καλό πρώτο ημίχρονο με πολλά ανεβάσματα και επικίνδυνες σέντρες, ενώ ήταν παθιασμένος στα αμυντικά του καθήκοντα. Στο δεύτερο μέρος δεν προωθήθηκε ιδιαίτερα.

ΣΤΑΜΟΥ 5: Καλή εμφάνιση από τον Έλληνα σέντερ μπακ. Δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα, ενώ έκανα κάποια λάθη απροσεξίας τα οποία θα μπορούσε να αποφύγει.

ΚΑΡΑΣΑΛΙΔΗΣ 6: Εξίσου καλή εμφάνιση πραγματοποίησε και ο Τέλης Καρασαλίδης. Ανίκητος στο εναέριο παιχνίδι και με σωστές μεταβιβάσεις στους χαφ της ομάδας.

ΙΝΤΖΟΓΛΟΥ 5: Καλό παιχνίδι από τον χαφ του ΗΡΑΚΛΗ. Είχε ηρεμία στο παιχνίδι του και κρατούσε όποτε έπρεπε τη μπάλα. Μοίραζε το παιχνίδι στις πτέρυγες εκεί όπου οι “κυανόλευκοι” δημιούργησαν προβλήματα στον Πανθρακικό. Δεν στοίχισε η αποβολή του.

ΖΑΜΠΑΖΗΣ 5: Επανεμφάνιση στην αρχική ενδεκάδα για τον νεαρό ποδοσφαιριστή του ΗΡΑΚΛΗ. Καλό παιχνίδι όπως και ο παρτενέρ του. Πήρε μέτρα στο γήπεδο στο πρώτο του ανέβασμα κέρδισε το φάουλ όπου ο Λεοζίνιο το μετέτρεψε σε γκολ. Καλός και στα αμυντικά του καθήκοντα.

ΤΣΙΛΙΑΝΙΔΗΣ 6: Επιστροφή στην αρχική ενδεκάδα και για τον Τσιλιανίδη. Δεν είχε καλό πρώτο ημίχρονο καθώς οι “κυανόλευκοι” έπαιζαν περισσότερο από την πλευρά του Μοντέιρο. Στο δεύτερο μέρος ανέβηκε κατακόρυφα η απόδοσή του. Στην πρώτη του ουσιαστική ευκαιρία καθυστέρησε να τελειώσει τη φάση με αποτέλεσμα το σουτ του να κοντράρει, ενώ στο όμορφο σουτ που έκανε στο 83′ ο Αθανασιάδης έκανε την επέμβαση του αγώνα. Από δική του ασίστ έγινε το 0-2, ενώ αυτός έσωσε την εστία του Γιαννίκογλου από την ισοφάριση στο 78′.

ΜΟΝΤΕΙΡΟ 5: Καλό παιχνίδι από τον Πορτογάλο κυρίως στο πρώτο ημίχρονο. Είχε πολλά ανεβάσματα, ωστόσο οι τελικές του ενέργειες δεν ήταν και οι καλύτερες. Στο δεύτερο ημίχρονο έδωσε έτοιμο γκολ (53′) στον Ιντζόγλου αλλά το τελείωμα του Έλληνα χαφ σταμάτησε στα σώματα, ενώ ένα λεπτό αργότερα το διαγώνιο σουτ που πραγματοποίησε απέκρουσε με υπερένταση ο Αθανασιάδης. Στη συνέχεια ωστόσο η απόδοσή του έπεσε.

ΛΕΟΖΙΝΙΟ 6: Ξανά στην αρχική ενδεκάδα βρέθηκε ο Βραζιλιάνος. Πραγματοποίησε καλή εμφάνιση με τις περισσότερες επιθέσεις να ξεκινάνε από τα πόδια του. Δημιούργησε προβλήματα στην άμυνα του Πανθρακικού με τις μπαλιές-τρύπες που επιχειρούσε. Σημείωσε το δεύτερό του γκολ με τα “κυανόλευκα” με έξυπνη εκτέλεση φάουλ, ενώ έχασε και δύο πολύ καλές ευκαιρίες στο δεύτερο μέρος. Φάνηκε να κουράζεται και έτσι ο Ρομάνο πέρασε στη θέση του.

ΒΕΛΛΙΟΣ 5: Έχει πραγματοποιήσει και καλύτερες εμφανίσεις. Είχε κάποιες… μικροευκαιρίες ωστόσο δεν κατάφερε να γίνει επικίνδυνος προς την αντίπαλη εστία. Βοήθησε πολύ αμυντικά την ομάδα στις στατικές φάσεις, ενώ πίεζε τους αντίπαλους αμυντικούς.

ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ

ΡΟΜΑΝΟ 7: Ο άνθρωπος… κλειδί. Αντικατέστησε τον Λεοζίνιο στο 75′ και με ένα γκολ και μια ασίστ (στο γκολ του Περόνε) σφράγισε τη νίκη για την ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου.

ΠΕΡΟΝΕ 6: Πέρασε στη θέση του Βέλλιου (79′) και έκανε αισθητή την παρουσία του λίγα λεπτά αργότερα (83′) όταν ο Αθανασιάδης τον σταμάτησε στο τετ-α-τετ. Ωστόσο λίγο πριν τη συμπλήρωση ενενήντα λεπτών πήρε το αίμα του πίσω με αριστερό σουτ έπειτα από ασίστ του Ρομάνο.

ΤΣΟΤΡΑΣ -: Πέρασε στη θέση του Ζαμπάζη στο 85′ και ως εκ τούτου η απόδοσή του δε μπορεί να κριθεί.

Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

Ν. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 7: Κατάφερε και περιόρισε τον Ντιγκινί και τον Ιγκόρ με αποτέλεσμα οι δύο παίκτες του Πανθρακικού να είναι ακίνδυνοι. Καλά στημένη η ομάδα, κυρίως αμυντικά, ενώ επιθετικά δικαιώθηκε που πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τους Ρομάνο και Περόνε, “καθαρίζοντας” τον αγώνα.