Α2: Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Η συνολική εικόνα της 24ης αγωνιστικής…

Διάφορα, Μπάσκετ

 

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής: 
Εθνικός – Περιστέρι 82-69
Φάρος Κ. – Δούκας 78-64
Προμηθέας Π. – Δόξα Λ. 62-63
Μαχητές Δόξα Πεύκων – Φίλιππος Β. 78-67
Κύμη – Πευκοχώρι 99-72 
Παγκράτι – Ψυχικό 82-77
Πανερυθραϊκός – Ηρακλής 66-81

Φάρος Κερατσινίου-Δούκας 78-64
Διαιτητές
: Ανδρικόπουλος, Θεονάς, Κάρδαρης.
Δεκάλεπτα: 18-17, 40-38, 61-61, 78-64.
Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Παπαδόπουλος 3 (1), Παπαμακάριος 9 (2), Καράμπουλας 11, Πετροδημόπουλος 18, Λιακόπουλος 13 (3), Αγγελόπουλος 13 (2), Κομποδιέτας 3 (1), Σκορδίλης 8.
Δούκας (Συμεωνίδης): Τζόρτζεβιτς 16, Καυκής 12 (4), Μιχαλογλου 5, Κουκάς 5 (1), Σπυρόπουλος 2, Καραμπάτσος, Κυρίτσης 20(1), Παύλος 1, Μολφέτας 3 (1).

Προμηθέας Π. – Δόξα Λευκάδας 62-63
Διαιτητές:
Γ. Πουρσανίδης, Συμεωνίδης, Λόρτος.
Δεκάλεπτα: 11-16, 27-29, 40-42, 62-63
Προμηθέας Πατρών (Γιατράς): Νοέας 4, Κουμπούρας 3, Γιαννικόπουλος 2, Πέττας 22 (2), Γερομιχαλός 4, Πέτροβιτς 2, Τσάμης 7, Αλίχοτζιτς 8, Σκούφης 10 (2).
Δόξα Λευκάδας (Τακιανός): Βαγενάς 4, Καρύδας 7, Πετρόπουλος 5 (1), Χρυσόπουλος 11 (1), Μανούσος 6, Κανονίδης 17 (2), Κέτζο 4, Τσαλδάρης 9 (2).

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Φίλιππος Βέροιας 78-67
Διαιτητές
: Ξενικάκης, Τζαφλέρης, Ξέρας.
Δεκάλεπτα: 22-25, 39-45, 57-58, 78-67.
Μαχητές Δόξα Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος 8, Μπουρδάνος 3 (1), Γερομιχαλός 2, Ελευθεριάδης 2, Μαυρογιάννης 6, Τοπάλης 17 (2), Γράβας 15, Μάρουσιτς 8 (2), Θόρστέινσον 15 (13ρ., 10ασ.), Στόλης 2.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τόζιος, Δεληγεώργης 7 (3 κλ.), Ότοβιτς 19 (2 τρ., 5 ασ.), Ναούμης 14 (2), Σαμαράς 3 (1), Τριχόπουλος 9 (1), Οικονομόπουλος 15 (1 τρ., 9 ριμπ.).

Κύμη-Πευκοχώρι 99-72
Διαιτητές
: Τσαρούχα, Θ. Παπαδόπουλος, Φακίτσας.
Δεκάλεπτα: 25-16, 50-38, 78-59, 99-72.
Κύμη (Μπρατσιάκος): Ψαθάς 10 (1), Αράπης 3 (1), Σέττος 8 (2), Κακιούζης 12 (10 ριμπ., 5ασ.), Παπαντωνίου 5 (1), Καρινιάουσκας 8 (1), Κατράνας 6 (2 τρ, 5 ασ.), Σιγκούνας 13 (4 κλ.), Γκιζόγιαννης 14 (4), Κωνσταντακόπουλος 2, Σκουλούδης 1, Λόλας 17.
Πευκοχώρι (Πλατής): Αμπατζίδης, Μάρτζος 14 (1), Ονάσογλου 6 (2), Τέρπος, Αράπης 3 (1), Νίκολιτς 6, Θεοδωράκος 22 (4 τρ., 9 ριμπ.), Νησιώτης 4, Ζώτος 9, Κιγμέτολγου 8.

Παγκράτι-Ψυχικό 82-77
Διαιτητές:
Μαγκλογιάννης, Μπίκας, Σκούτας.
Δεκάλεπτα: 17-18, 37-37, 57-55, 82-77.
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Κυριακόπουλος 11 (2), Παναγιωταράς 2, Παπαδιονυσίου 9 (3), Φακοπουλίδης, Μοτσενίγος 21 (1), Αντωνάκης 3, Λεκάκης, Κουτρούλιας 21 (1), Σαχπατζίδης 9, Περσίδης 4, Δενδρινός 2
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 5, Αχής Ντ., Παπανικολάου 17 (3), Δημάκος 14 (2), Αχής Π. 3 (1), Αγγελακόπουλος 13 (1), Στέβοβιτς 11 (2), Μελισσαράτος 5, Τσιώκος 9, Πάνου.

Η βαθμολογία:
1. Φάρος Κερατσινίου 42 19-4
————————————-
2. Κύμη 40 18-4
3. Εθνικός 40 17-6
4. Προμηθέας Πατρών 37 15-7
5. Δόξα Λευκάδας 35 14-9
———————————
6. Παγκράτι 35 12-11
7. Λιβαδειά 33 11-11
8. Ψυχικό 32 10-12
9. Δούκας 32 10-12
————————————
10. Πανερυθραϊκός 31 10-13
11. Ηρακλής 31 10-13
12. Μαχητές Δόξα Πεύκων 31 9-13
13. Περιστέρι 28 6-16
————————————–
14. Φίλιππος Βέροιας 28 5-18
15. Πευκοχώρι 26 4-18

Επόμενη αγωνιστική (25η, 16/04):
Περιστέρι-Φάρος Κερατσινίου
Δούκας-Προμηθέας Πατρών
Δόξα Λευκάδας-Μαχητές Δόξας Πεύκων
Πευκοχώρι-Φίλιππος Βέροιας
Ψυχικό-Εθνικός
Ηρακλής-Λιβαδειά
Κύμη-Πανερυθραϊκός

Σχετικά Άρθρα

Basket League: To τηλεοπτικό πρόγραμμα των δύο προσεχών αγωνιστικών

Μπάσκετ

ΕΣΑΚΕ: Το πρόγραμμα μέχρι την 5η αγωνιστική, με τεράστιο “αστερίσκο”

Μπάσκετ

Back to Top