Σημαντικές επιτυχίες η Ακαδημία Στίβου

Οι αθλητές της Ακαδημίας Στίβου του Ηρακλή πέτυχαν σημαντικές επιδόσεις στους αγώνες που διεξήχθησαν στο Καυτανζόγλειο.

Ερασιτέχνης

Εξαιρετική ήταν η παρουσία του Ορέστη Παρασκευά ο οποίος κέρδισε το χρυσό μετάλλιο στα 800μ των Λυκείων. Σε μια κούρσα με έντονο συναγωνισμό ο αθλητής του Νίκου Χαλατση επικράτησε στον αγώνα τερματίζοντας σε 2.03

12919900_1730201260598885_1599483189317951512_n

Ασημένιο και χάλκινο μετάλλιο στα 400μ. από τις Κυριακή Νικολοπουλου και Αλίνα Κατσίκη.
Αγωνιζόμενες στην ίδια σειρά, οι αθλήτριες του Νίκου Παπαδόπουλου και του Ηλία Παράαχου τερμάτισαν σε 62.90 και 63.00 αντίστοιχα.

12794596_1730196407266037_7767691741236025003_n

Ασημένιο μετάλλιο και στα 400μ. με εμπόδια Λυκείων από τον αθλητή της Δώρας Ουτζούδη, Κωνσταντίνο Μπιριτζίκη με επίδοση 59.70.

12376646_1730174467268231_3172055789895970374_n

Πρόκριση στην επόμενη φάση του σχολικού πρωταθλήματος και για την αθλήτρια του Δημήτρη Παπαδόπουλου Ευδοκία Μπόσμαλη στο έπταθλο.

12670759_1730171163935228_591886999605775109_n

Χρυσό μετάλλιο στα 400μ. Λυκείων απο τον Ηρακλή Σπάνδο τερματίζοντας σε 51.53. Ο δρομέας που κατέχει το ρεκόρ Παιδων για τον ΓΣ ΗΡΑΚΛΗ με 50.22 ξεκίνησε δυναμικά για φέτος, αφήνοντας υποσχέσεις για ακομα καλύτερες εμφανίσεις.

12924427_1730159870603024_427173313173584937_n

Ακόμα ενα μετάλλιο και πρόκριση για την επόμενη φάση του σχολικού πρωταθλήματος απο τον σπριντερ του Δημήτρη Παπαδόπουλου στα 200μ. Ο Μιχάλης Μανωλακάκης τερμάτησε σε 23.32μ. την απόσταση κερδίζοντας τη δεύτερη θέση στα λύκεια.

12932584_1730150970603914_6576757363401988895_n

Καθαρή επικράτηση και στα 100μ λυκείων για τους αθλητές του ΓΣ ΗΡΑΚΛΗ, κερδίζοντας το χρυσό και ασημένιο μετάλλιο στην Α φάση του σχολικού πρωταθλήματος. Οι Δήμητρης Μπίσκας και Δημήτρης Τσιγγενόπουλος τερμάτισαν σε 11.20 και 11.29 αντίστοιχα και ήδη προετοιμάζονται για την επόμενη φάση των αγώνων, υπό την καθοδήγηση του προπονητή τους Δημήτρη Παπαδόπουλου.

12670748_1730146170604394_2517537756606340384_n-1

Τρία χρυσά μετάλλια και άνετη πρόκριση στην επόμενη φάση του σχολικού πρωταθλήματος για τους 3 εκπροσώπους του ΓΣ ΗΡΑΚΛΗ στο άλμα Επι κοντώ. Οι αθλήτριες Άννα Τζεμαλάι, Ελένη Μανασή και ο αθλητής Χάρης Παυλίδης κέρδισαν το χειροκρότημα όλων, προσφέροντας χαμογελα στον προπονητη τους Νίκο Βαρσαμη και στους παρευρισκόμενους. Ο Παυλίδης και η Μανασή πέρασαν τα 4.20μ. και τα 2.70μ. αντίστοιχα νικώντας στα λύκεια, ενώ η Τζεμαλάι τα 3.10μ. επικρατώντας στα γυμνάσια.

12923243_1730127193939625_3415757197059511499_n

Καλή εμφάνιση και απο τους αθλητές του προπονητη Ιάσωνα Ιωαννίδη, Σταύρο Σιγκούδη και Κωνσταντίνο Μηλιάδη. Οι νεαροί μόλις με ενα μήνα προπόνησης κατέλαβαν την 5η και 6η θέση στα 200μ. των Λυκείων στον πρώτο τους αγώνα, αφήνοντας υποσχέσεις για το μέλλον.