Νίκες για Κ-17 και Κ-15

Στο πλαίσιο του πρωταθλήματος Κ-17 της Superleague, ο Ηρακλής νίκησε με σκορ 2-1 τον Πανθρακικό στις εγκαταστάσεις της Μίκρας. Στη δεύτερη θέση τερμάτισε η Κ-15.

Ακαδημία, Ποδόσφαιρο

Μετά από ένα μετριότατο, όσο και ανούσιο α’ ημίχρονο, με ελάχιστες καλές στιγμές, οι νεαροί του Λευτέρη Τσακίρη μπήκαν αποφασισμένοι στην επανάληψη, σκόραραν 2 πολύ όμορφα τέρματα, είχαν δοκάρι και αρκετές ευκαιρίες, ενώ στο τέλος μπήκαν σε περιπέτειες, εξαιτίας ενός αβίαστου αμυντικού λάθους.

Τα γκολ του Ηρακλή σημείωσαν ο Κοιλανίτης στο 49′ και ο Αποστόλου στο 53′, έπειτα από 2 ωραίες ενέργειες του Κριτσιάνη.

Στο 77′ ο Λάμπογλου μόνος του έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι, ενώ στο 79′ ο Πανθρακικός μπήκε και πάλι στο παιχνίδι, μειώνοντας σε 2-1, από μία ασυνεννοησία της “κυανόλευκης” άμυνας.

Μάλιστα, στο 84′ οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση κόρνερ.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Παπαδόπουλος, Αναγνώστου, Αρβανιτίδης, Μυλωνάς, Κριτσιάνης, Γουνόπουλος, Μυλωνίδης, Αλεξάκης, Αποστόλου, Κοιλανίτης, Δραγάνης.

Έπαιξαν και οι: Τουλάκης, Θεοδοσίου, Λάμπογλου, Χαραλαμπίδης.

ΑΝΕΤΑ Η Κ15

Στο πλαίσιο του πρωταθλήματος Κ-15 της Superleague, ο Ηρακλής επικράτησε με σκορ 3-1 του Παναιτωλικού στις εγκαταστάσεις της Μίκρας.

Οι νεαροί του Θεόφιλου Χατζηστάθη ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, είχαν τον απόλυτο έλεγχο, δημιούργησαν πολλές φάσεις στα καρέ του Παναιτωλικού και δίκαια έφτασαν στη νίκη.

Τα γκολ για τους «κυανόλευκους» πέτυχαν οι Τουρσίδης (21′), Παπαφιλίππου (28′) και Κορομπίλης (73′).

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν απλά στο 77′ για το τελικό 3-1.

Να σημειωθεί ότι αυτό ήταν το τελευταίο επίσημο ματς για τη φετινή περίοδο, με τον Ηρακλή να τερματίζει στη 2η θέση, πίσω από τον ΠΑΟΚ.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Τουλκέρης, Παπαφιλίππου, Παπαδόπουλος, Τοπαλίδης, Δημητρακούδης, Κανταρτζής, Δήμας, Γεωργάτος, Αβραμίδης, Καλαϊτζάκης, Τουρσίδης.

Έπαιξαν και οι: Διγκόζης, Μπαλικτσής, Δήμτσιος, Κορομπίλης, Βαφειάδης.